Range Rover Sport SV to debiut innowacyjnej technologii audio: fotela Body and Soul

Range Rover Sport SV to debiut innowacyjnej technologii audio: fotela Body and Soul

Jorga Wachnera Muzyk pełen pasji i entuzjazmu. Kogoś, kto rozumie siłę emocjonalną i wpływ, jaki utwór muzyczny – jakakolwiek muzyka – może mieć na pamięć i nastrój. Wszystko to wspiera jego codzienną pracę: Wachner jest profesorem muzyki, zdrowia i mózgu na Uniwersytecie Anglia Ruskin, a także współdyrektorem uniwersyteckiego Instytutu Badawczego Muzyki Terapii.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat Wachnerowi udało się skierować swoją pasję i entuzjazm do muzyki i występów na akademickie badania nad tym, jak wchodzimy w interakcje i reagujemy na dźwięk i muzykę, a także w jaki sposób wpływa to na nowe podejścia do terapii. Akademickie poszukiwania Wachnera były bezpośrednio inspirowane jego doświadczeniem jako muzyka. Z wykształcenia socjolog i pedagog w zakresie muzykoterapii, w swoich badaniach koncentruje się na interakcji mózgu z muzyką w połączeniu z sesjami terapii aktywnej. „Byłem po prostu ciekawy fizjologicznych podstaw moich własnych doświadczeń” – wyjaśnia.

Instytut Badawczy Muzyki w Cambridge prowadzi zarówno tradycyjne, pragmatyczne terapie słuchowe, jak i badania z zakresu neuronauki, zagłębiające się w funkcje poznawcze za pomocą elektroencefalogramu (EEG) do analizy emocji i obrazów. „Muzyka może być symbolem emocjonalnego doświadczenia powiązanego z obrazami i sposobem prezentacji, a nie szczerości” – wyjaśnia. „Ale określone zakresy częstotliwości i tempo mogą również mieć wpływ na nasze emocje. Rytm jest na przykład powiązany z biciem serca. I odwrotnie, jeśli zaangażujesz układy doprowadzające ludzi, możesz wywołać relaks. Możesz zabrać ludzi w podróż”.

Transformacja podróży leży u podstaw tworzenia ciała i duszy Range Rovera Sport SV. Proces, opracowany we współpracy z kalifornijskim start-upem audio SUBPAC™, obejmował integrację reakcji dotykowej z systemem audio SV przy użyciu technologii SUBPAC™ oraz prac badawczo-rozwojowych prowadzonych na Uniwersytecie w Coventry. Duncan Smith, kierownik programu w Jaguar Land Rover, nadzorował operację. „Wiedzieliśmy, jaki chcemy, aby Range Rover Sport SV był pod względem osiągów i dynamiki, ale opracowując samochód, szukaliśmy innowacji, które naprawdę ekscytowałyby i inspirowały naszych klientów, biorąc w szczególności pod uwagę ich szersze zainteresowania .” On tłumaczy. „Technologia SUBPAC™ nigdy wcześniej nie była stosowana w pojeździe, więc wydawało się, że idealnie pasuje”.

READ  Obejrzyj filmy, w których Starfield tworzy nową sagę o kosmicznej grze

Każde Siedzisko Ciała i Duszy zawiera cztery przetworniki zdolne do emitowania impulsów energii o niskiej częstotliwości, około 100 Hz. Specjalnie opracowane moduły AI służą do analizy i segmentacji oryginalnego źródła dźwięku, a następnie udostępniają te informacje pomiędzy siedzeniami i 29 głośnikami Range Rovera Sport SV. Oddzielenie i wzmocnienie niskich częstotliwości zmienia wrażenia muzyczne. „Body and Soul Seat poprawia sygnały i sposób, w jaki postrzegamy muzykę, nie tylko muzykę taneczną z mocnymi basami, ale każdy inny gatunek” – mówi Smith. „Oddaje niesamowitą szczegółowość i wierność oryginalnego nagrania”.

Duncan Smith, dyrektor programu Jaguar Land Rover, nadzorował rozwój fotela Body & Soul w Range Rover Sport SV

Jest jeszcze jeden ważny element technologii Body and Soul Seat. Fachner opisuje, jak badania przeprowadzone przez jego wydział wykazały, jak konkretny utwór muzyczny może wywoływać gęsią skórkę. „Układ limbiczny staje się aktywny, uwalniając kaskadę dopaminy, dzięki której czujemy się lepiej” – wyjaśnia. To połączenie emocji, muzyki i fizycznego wrażenia dźwięków o niskiej częstotliwości zostało w Range Roverze Sport SV maksymalnie rozwinięte. W systemie dźwiękowym zintegrowanych jest sześć unikalnych utworów muzycznych: Poise, Soothe, Serene, Cool, Tonic i Glow, które zostały ukształtowane tak, aby wykorzystywać niskie częstotliwości ciała i duszy do wpływania na tętno, a co za tym idzie, na zdrowie psychiczne . Spośród pasażerów na przednich siedzeniach.

„Pracowaliśmy nad tym przez trzy lata, czyli około 25 000 godzin czasu inżynierskiego” – mówi Smith. „Połowa tego czasu została poświęcona samemu fotelowi – sprzętowi – a reszta na dostosowanie dotyku i optymalizację sztucznej inteligencji. Aby pozyskać muzykę, współpracowaliśmy z Coventry University, ponieważ mamy z nimi bardzo bliską relację poprzez ich kursy projektowania i inżynierii motoryzacyjnej.

Zespół Jaguara Land Rovera przeprowadził również badanie dotyczące korzyści płynących z dotyku, które wykazało, jak pewne niskie częstotliwości mogą wpływać na stres i świadomość. „To naturalne lekarstwo dla naszych klientów” – mówi Smith. Następnym krokiem było włączenie tych efektów do muzyki, która maksymalnie wykorzystała możliwości transformatorów małej mocy. „Dołączyliśmy do doktorantów i badaczy z Wydziału Muzyki Uniwersytetu w Coventry” – mówi Smith. „Celem było stworzenie sześciu kompozycji, które wywołają różnorodne reakcje, od relaksu po orzeźwienie. Chodzi o dostosowanie wrażeń z jazdy do Twojego nastroju.

Profesor Jörg Fachner jest profesorem muzyki i zdrowia mózgu na Uniwersytecie Anglia Ruskin

Profesor Jörg Fachner, profesor muzyki, zdrowia i mózgu na Uniwersytecie Anglia Ruskin

Dla Jörga Wachnera to połączenie dźwięku i nastroju stanowi esencję roli muzyki w terapii, zarówno teraz, jak i w przyszłości. „Nasze badania dotyczą tego, w jaki sposób muzyka jest tworzona jako produkt społeczny i jak jest to regulowane na poziomie korowym i limbicznym” – mówi. „Tak naprawdę jeszcze nie rozumiemy różnic indywidualnych, wszystko zależy od sytuacji i uczenia się. Możemy jednak ulepszyć ocenę muzykoterapii i techniki interwencji, ucząc się, w jaki sposób nasze mózgi pozwalają nam z całą pewnością zrozumieć, co dzieje się z pacjentem. „

Przebywanie w samochodzie może zapewnić zupełnie nową warstwę muzycznych interpretacji i wrażeń, zwłaszcza jeśli chodzi o zaawansowany system dźwiękowy Meridian Signature Range Rovera Sport SV. „To interesujące, ponieważ skojarzenia mogą się zmieniać w zależności od sceny lub miejsca” – mówi Fachner. „Możesz mieć silną więź emocjonalną z konkretną podróżą. Jeśli kojarzysz utwór muzyczny z tą podróżą, twój stan emocjonalny może się podnieść, na przykład wprawiając Cię w podekscytowanie lub uspokojenie. Dobry dźwięk to estetyka, która pomaga Ci słuchać inaczej i w bardziej charakterystyczny sposób.”

Ostatecznie fotel Body & Soul w Range Rover Sport SV dodaje nowy wymiar samochodowemu systemowi audio, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i jakości dźwięku. „Oczywiście mamy nadzieję, że nasi klienci będą cieszyć się korzyściami zdrowotnymi, ale to, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to precyzja technologii i dodatkowe informacje muzyczne, które Twoje ciało otrzymuje poprzez Body & Soul Seat” – mówi Smith. „Naszym celem nie była zmiana ani zmiana muzyki, ale wyciągnięcie z niej maksymalnych wrażeń. Myślę, że dajemy klientowi absolutny szczyt informacji muzycznych. „

Odkryj, jak możesz doświadczyć nowej ery jakości dźwięku w Range Roverze Sport SV Tutaj.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *