Rasistowska wiadomość została wysłana na iPhone’y za pośrednictwem Apple News ze zhakowanej witryny Fast Company

Rasistowska wiadomość została wysłana na iPhone’y za pośrednictwem Apple News ze zhakowanej witryny Fast Company

Hakerzy włamali się do wewnętrznych systemów magazynu Fast Company we wtorek wieczorem, szwankując główny serwis informacyjny firmy i wysyłając rasistowskie powiadomienia za pośrednictwem Apple News do użytkowników iPhone’a.

Dwuzdaniowe powiadomienie zostało przypisane firmie Fast Company i zawierało n-słowo i język graficzny, co skłoniło zszokowanych użytkowników do publikowania zrzutów ekranu na Twitterze.

Chociaż nadużycia w firmach medialnych były niespotykane, powiadomienie było jednym z największych nadużyć w Walled Garden firmy Apple w pamięci. Nic nie wskazywało na to, że bezpieczeństwo użytkownika zostało naruszone, poza denerwującym sformułowaniem.

„Konto Apple News Fast Company zostało zhakowane we wtorek wieczorem. Dwa nieprzyzwoite i rasistowskie zawiadomienia zostały wysłane w ciągu minuty od siebie”, powiedział magazyn za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Wiadomości są podłe i niezgodne z treścią Fast Company. Badamy sytuację i zawiesiliśmy i zamknęliśmy transmisję FastCompany.com Dopóki nie upewnimy się, że sytuacja zostanie rozwiązana”.

Rzecznik Apple wskazał na tweeta z Apple News, który powiedział: „Niesamowicie obraźliwe ostrzeżenie zostało wysłane z Fast Company, która została zhakowana. Apple News usunęło swój kanał”.

Podczas szpecenia strony internetowej magazynu artykuł zatytułowany Sponsored Content dostarczył hakerom opis, w jaki sposób doszło do włamania.

To konto mówi, że grupa weszła do oprogramowania WordPress firmy i znalazła klucze do funkcji, w tym Apple News API.

READ  Kupiłeś nowego iPhone'a 15? Jak ponownie uruchomić, przywrócić i przywrócić nowy iPhone

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *