Ronnie Spector, ikona lat 60., która śpiewała Be My Baby, umiera w wieku 78 lat

Ronnie Spector, rock’n’rollowa syrena o kocich oczach, która śpiewała jak piosenki lat 60. być moim dzieckiemi Kochanie kocham cię i chodząc w deszczu Jako liderka dziewczęcej grupy Ronettes nie żyje.

Miała 78 lat.

Ronnie Spector, rock'n'rollowa syrena o kocich oczach, która śpiewała jak piosenki lat 60. "być moim dzieckiem," "Kochanie kocham cię" i "chodząc w deszczu" Jako liderka dziewczęcej grupy Ronettes nie żyje.  Miała 78 lat.

Peter Kramer/AFP

Nie żyje Ronnie Spector, rockandrollowy gwizdek o kocich oczach, który śpiewał piosenki z lat 60., takie jak „Be My Baby”, „Baby I Love You” i „Walking in the Rain”, jako liderka dziewczęcej grupy Rounts. Miała 78 lat.

Jej rodzina powiedziała, że ​​Spector zmarł w środę po krótkiej walce z rakiem.

Ronnie żyła swoim życiem z błyskiem w oczach, odważną postawą, nikczemnym poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy. Był pełen miłości i wdzięczności. Żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione.

Czytaj więcej:
* Phil Spector, producent muzyczny i skazany za mordercę, umiera w wieku 81 lat
* Śmierć Phila Spectora wywołuje mieszane reakcje sceptyków
* Nekrolog Phila Spectora: genialnego producenta muzycznego i skazany morderca, który miał skłonność do wymachiwania bronią w studiach
* Phil Spector, słynny zabójca i producent muzyczny, umiera Covid-19

Seksowny wygląd i mocny wokal The Ronettes, a także pisanie piosenek i produkcja podkładów Phila Spectora, sprawiły, że stały się jednym z głównych wykonawców ery dziewczęcych grup, gdy koncertowały z Rolling Stones po Anglii i zaprzyjaźniły się z Beatlesami.

Spector wraz ze swoją siostrą Estelle Bennett i kuzynką Nidrą Tally odnieśli imponujące sukcesy z takimi popowymi arcydziełami, jak Kochanie, kocham cię, chodzę w deszczui słyszę muzykę i być moim dzieckiemNapisane wspólnie przez Spector, Jeff Barry i Eli Greenwich.

„Nie baliśmy się być gorąco. To była nasza sztuczka” – napisała Spector w swoim pamiętniku.

„Kiedy zobaczyliśmy The Shirelles wchodzących na scenę w workowatych sukniach wieczorowych, poszliśmy w przeciwnym kierunku i wcisnęliśmy nasze ciała w najwęższe spódnice, jakie mogliśmy znaleźć. Następnie wychodzimy na scenę i podnosimy je, aby lepiej pokazać nasze nogi”.

Urodzona Veronica Bennett, Spector i jej wielorasowi koledzy dorastali w dzielnicy Washington Heights na Manhattanie. Zaczęli śpiewać i tańczyć w klubach takich jak Rooney i Relatives, i stali się znani dzięki obfitemu używaniu eyelinera i tuszu do rzęs.

„Im głośniej klaszczą, tym więcej tuszu do rzęs nakładamy w następnej kolejności” – napisała w swoim pamiętniku.

„Nie mieliśmy rekordu sukcesu, aby zwrócić ich uwagę, więc musieliśmy zrobić wrażenie naszym stylem. Nic z tego nie było zaplanowane. Po prostu wrzuciliśmy i rozszerzyliśmy wygląd, z którym się urodziliśmy”.

W marcu 1963 Estelle Bennett była w stanie zorganizować przesłuchanie do Phila Spectora, znanego ze swojego masywnego, blaszanego i perkusyjnego stylu, nazywanego The Wall of Sound. Zostały podpisane z Phillies Records w 1963 roku. Po podpisaniu śpiewali jako podkład do innych aktów, dopóki Spector nie zdobył zbiorowej płyty być moim dzieckiem i Kochanie kocham cię.

Pierwszy album grupy, Świetna prezentacja runts z udziałem VeronikiZostał wydany w 1964 roku. Pięć z dwunastu utworów trafiło na amerykańskie listy przebojów Billboard.

Powiedziała: „Nic nie podnieca mnie bardziej niż samo bycie na scenie, zabawa, flirtowanie i mruganie do facetów i tym podobne”. Ludzie magazyn w 2017 roku.

„Po prostu świetnie się bawię. To najlepsze uczucie, kiedy wychodzę i mówię: „Panie i panowie…” – moje serce zatrzymuje się na chwilę – „… Ronnie Spector i Ronitz!” na zawsze”.

Po tournée po Niemczech w 1967 r. rodzina Roentsów rozpadła się.

Spector poślubił Ronnie w 1968 roku, a następnie powiedział, że trzymał ją w ich rezydencji w Beverly Hills. Jej biografia w 1990 roku Bądź moim dzieckiem: jak przeżyłem tusz do rzęs, minispódniczki i szaleństwo Opowiada żałosną historię nadużyć.

Para rozstała się w 1974 roku, Phil Spector został uwięziony w 2009 roku za zabójstwo aktorki Lany Clarkson i zmarł w 2020 roku.

Wpływ Ronniego Spectora był szeroko odczuwalny. Brian Wilson miał na jego punkcie obsesję być moim dzieckiem Ze scenariuszem Billy’ego Joela Pożegnaj się z Hollywood Na cześć Spectora. Amy Winehouse często wymieniała Spectora jako fetysz.

Użyj Martina Scorsese być moim dzieckiem Aby otworzyć swój film w 1973 r. mam na myśli ulice Piosenka pojawia się w sekwencji tytułowej brudny taniec I środki końcowe na dziecko jego matki. Pojawił się również w telewizji w światło księżyca i lata cudów.

Kiedy Ronitz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, Keith Richards z Rolling Stones wspominał otwarcie tria w Anglii w połowie lat 60-tych.

„Potrafią śpiewać przez całą ścianę dźwięku” — powiedział Richards. „Nie potrzebowali niczego. Dotknęli mojego serca tam i wtedy i nadal go dotykają.”

Po rozwiązaniu Al Ronitz Spector kontynuował tournee i komponował muzykę, w tym Zabierz mnie dzisiaj do domu Z Eddiem Mooneyem, nagranie Joel Pożegnaj się z Hollywood Z zespołem E Street Band Bruce’a Springsteena, nagrywając EP z 1999 r. rozmawiam z tęczą, które obejmowało jej pierwsze w historii nagranie Nie martw się kochanieNapisane przez jej Briana Wilsona.

W 2006 roku wydała Ostatnia z gwiazd rocka, jej debiutancki album od 20 lat z udziałem The Racontor, Keith Richards, Patti Smith i Raveonettes. W 2010 roku wydała wspaniały świąteczny album zatytułowany „Ronnie Spector’s Best Christmas Ever”, a w 2016 roku wydała „English Heart”, covery jej piosenek z Wielkiej Brytanii z lat 60-tych.

Została pozostawiona przez męża Jonathana Greenfielda i dwóch synów, Jasona i Austina.

READ  Zaproszenie na ślub opisywało gości niegrzecznymi imionami i nie udzielało żadnych rad, z wyjątkiem sytuacji, gdy chodziło o wkład pary w podróż poślubną

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top