Rosja zakazuje wjazdu na swoje granice kolejnym 36 Nowozelandczykom

Rosja zakazuje wjazdu na swoje granice kolejnym 36 Nowozelandczykom

Burmistrz Wellington Tori Whānau (po lewej), burmistrz Nelson Nick Smith (w środku) i burmistrz Napier Kirsten Wise (po prawej) należą do kolejnych Nowozelandczyków, którym zakazano wjazdu do Rosji.
zdjęcie: RNZ / Samuel Rylston / Rebecca Parsons King / Dom Thomas

Rosja zakazała wjazdu na swoje granice kolejnym 36 Nowozelandczykom.

pomiędzy nimi Są to dziennikarze, naukowcy, personel obrony, urzędnicy państwowi, a także wielu burmistrzów; Tori i Hanno w Wellington, Kirsten Wise w Napier, Paula Southgate w Hamilton, Nick Smith w Nelson i Neil Holdom w New Plymouth.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło w oświadczeniu, że jest to odpowiedź na sankcje nałożone przez Nową Zelandię na Rosję i że wjazd tych osób powinien zostać „zamknięty na zawsze”.

Ministerstwo dodało: „Biorąc pod uwagę, że Wellington nie zamierza porzucić swojej antyrosyjskiej polityki i w dalszym ciągu zatwierdza nowe sankcje, prace nad aktualizacją listy osób, którym zabrania się kontaktów z Rosją, będą kontynuowane”.

To czwarta tego typu lista, na której łączna liczba osób objętych zakazem podróżowania wynosi 229 osób.

Pierwsza lista, opublikowana w kwietniu 2022 r., obejmowała wszystkich 120 członków obecnego parlamentu i generalną gubernator Cindy Kero.

Inne listy obejmowały kadrę kierowniczą wyższego szczebla w RNZ, Stuff i NZME, a także partnerkę ówczesnej premier Jacindy Ardern, Clarke Gayford.

READ  COVID-19: 1296 nowych przypadków i 257 hospitalizowanych pacjentów

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *