Rugby: Debiut Rogera Toivasa-Cheeka w Auckland zostanie odwołany

All Blacks zdominowali Wallabies na Eden Park, Warriors odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i kolejne miejsce w pierwszej dziesiątce dla Lydii Ko plus więcej. Wideo / NZ Herald

Ewentualny debiut Rogera Toivasa-Cheeka w rugby w Auckland zostanie unieważniony, ponieważ niepewność otacza plany podróży innych drużyn Kiwi po tym, jak Nowa Zelandia została zablokowana na poziomie 4.

z Obszar Auckland zamknięty na siedem dni Reszta kraju została poproszona o pozostanie w domu przez co najmniej trzy dni, co wpłynie na wiele wydarzeń sportowych zaplanowanych w tym tygodniu.

Toivasa-Chic, były kapitan Warriors, miał zadebiutować w wyczekiwanym NPC w sobotnim meczu Oakland z Bay of Plenty na Eden Park.

Ten mecz nie może się odbyć podczas zamknięcia poziomu 4, ponieważ wpłynie to na piątkowe starcie North Harbor z Southland na North Harbor Stadium, a także mecz Farrah Palmer Cup pomiędzy North Harbour Hibiscus i Northland w tym samym miejscu.

Status pozostałych meczów NPC i Farah Palmer w całym kraju w ten weekend pozostał nieznany, podczas gdy Heartland miał również rozpocząć się w ten weekend.

Steve Lancaster, dyrektor generalny rugby w Nowej Zelandii, powiedział, że w jakiś sposób wpłynie to na wszystkie trzy krajowe rozgrywki.

„Wiemy, że nastąpią pewne zakłócenia, ale nie będziemy wiedzieć dokładnie, jak to będzie wyglądać, dopóki nie skonsultujemy się ze związkami hrabstwa” – powiedział Lancaster. „Oczywiście w obecnym terminie wpłynie to na mecze w Auckland, więc będziemy musieli rozważyć nasze opcje”.

Lancaster wskazał również, że zdolność wszystkich drużyn do wspólnego trenowania i podróżowania na mecze i z meczów byłaby ograniczona.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych ludzi są najważniejsze i będą kierować naszymi decyzjami” – powiedział. „Oczywiście może być konieczne przełożenie kilku meczów, więc skonsultujemy się ze związkami zawodowymi hrabstwami i odejdziemy stamtąd”.

READ  Lina liniowa wygrywa Binghamton Evens Series dla Patriotów

Wątpliwości budzą również plany podróży kilku drużyn, które miały opuścić Nową Zelandię na międzynarodowe zawody.

All-Blacks wyruszą w niedzielę do Perth na trzeci mecz Pucharu Bledesloe przeciwko Wallaby, a prezes Nowej Zelandii Mark Robinson będzie monitorował sytuację.

„Wszyscy nasi gracze mają przerwę rodzinną do czasu ich zaplanowanego wyjazdu do Perth” – powiedział Robinson. „Będziemy kierować się rządowymi doradcami dotyczącymi podróży i wszelkimi potencjalnymi ograniczeniami na granicach w Australii, jednocześnie ściśle współpracując z SANZAAR i Rugby Australia w nadchodzących dniach, aby zrozumieć wpływ, jaki będzie to miało na nasze plany”.

The Black Caps mają wyjechać na tournee po Bangladeszu i Pakistanie na początku przyszłego tygodnia, podczas gdy drużyna Kiwi Paraolimpijskich również może ucierpieć.

Kilku nowozelandzkich paraolimpijczyków jest już w Tokio przed otwarciem igrzysk 24 sierpnia, ale nie wszyscy 66 sportowców, trenerów i działaczy opuściło kraj.

Krajowe zawody koszykówki kobiet to kolejny pęd pozostawiony z powodu zamknięcia, z ośmioma meczami zaplanowanymi na rozegranie w Oakland w drugim tygodniu NBL w Sal. Według dyrektora generalnego zawodów Justina Nelsona, te mecze nie zostaną rozegrane w ten weekend.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *