Rugby Heartland: South Canterbury za dobre dla Whanganui w finale Meds Cup

Południowe Canterbury 47 (Anthony Amato, Liwely Will Die, Calvini Letigaga, Salsi Saveglio, Cam Russell próbuje; Sam Briggs 5 con, 4 długopisy) 36- Masud (Alexio Vacarorogo 2, Tyler Rogers Holden, Timozi Sirwallo próba, próba rzutu karnego; Ethan Robinson 2 con, pióro, Dane Will Coon). HT: 17-22

żółta karta: Dan Weil (Wanganui) 52 min.

Meds Cup pozostaje z gigantycznymi zabójcami w Heartland South Canterbury.

Broniący tytułu mistrzowie South Canterbury pokonali Wanganui 47-36 w finale Pucharu Medes w Pleasant Point w sobotnie popołudnie, odnosząc tym samym 22. z rzędu oficjalne zwycięstwo w turnieju.

Ostatecznie South Canterbury zrobiło to z łatwością, mimo że w pierwszej połowie przegrywało 22-17. Punkt zwrotny nastąpił w 52. minucie, kiedy kapitan Wanganui i numer 10 Dane Weil otrzymali żółtą kartkę za spalony, po tym jak jego drużyna musiała często spędzać sety, aby obronić swoją passę.

Nieobecność Whale’a pobudziła South Canterbury, a kiedy lewy skrzydłowy Calvini Letigaga wpadł, by spróbować przechwycić w 59. minucie, bramka się otworzyła.

Zastępca Salsi Saveglio i jego uwolnienie Cam Russell dodali próby, ich świętowanie było pełne emocji, a Whanganui, pomimo późnego powrotu, który obejmował próbę kary, był toast.

Kapitan South Canterbury, Cam Russell, po lewej, i Nick Strachan trzymają wysoko Puchar Meds po Kanie Wanganui w finale Heartland Championship w Pleasant Point Domain.

John Bissett / Rzeczy

Kapitan South Canterbury Cam Russell, po lewej, i Nick Strachan trzymają Puchar Meds w górze po Kanie Wanganui w finale Mistrzostw Heartland w Pleasant Point Domain.

Nie ma nagród za odgadnięcie, o czym będą rozmawiać goście przed meczem; Chodziło o wczesne zdobywanie punktów na planszy. Ponieważ wszystko, co sprawiało, że miejscowy tłum się potykał – a brzmiały dobrze na zadrzewionym polu – lub przynajmniej milczały przez kilka minut, zawsze było dobrą rzeczą.

READ  Były asystent trenera All Blacks, Brad Mowar, dołącza do reprezentacji Szkocji w Six Nations

Whanganui zrobili wczesny prezent dla swoich podróżujących fanów, z prawym skrzydłowym Alekesio Vakarorogo w pierwszej próbie dnia w drugiej minucie.

Boczny obrońca z South Canterbury Willie Wright posypuje szampanem, gdy współnauczyciele Nick Strachan i Cam Russell niosą wysoko w Pucharze Meds po pokonaniu Wanganui w finale Heartland Championship na Pleasant Point Domain.

To dało iskrę temu, co okazało się zabawnym widowiskiem w pierwszych 40 minutach, gdy South Canterbury odzyskało prowadzenie, próbując schwytać Anthony’ego Amato i bocznego obrońcę Lloyda Semmouta.

Dwie konwersje i rzut karny Sama Briggsa dały South Canterbury siedmiopunktową przewagę, którą udało się uniknąć, gdy Wanganui odpowiedział pięcioma rzutami na lewego skrzydłowego Tylera Rogersa Holdena i potężnego pomocnika Timoseya Serwallo.

Liueli Simote strzelił próbę dla South Canterbury podczas ich zwycięstwa 47-36 nad Whanganui.  obraz pliku

Iman Amirul Munner / Rzeczy

Liueli Simote strzelił próbę dla South Canterbury podczas ich zwycięstwa 47-36 nad Whanganui. obraz pliku

Ale to South Canterbury zdominowało drugą sekcję. Rzucili się na słabą dyscyplinę Whanganui, zachowując nerwy, by zadać ciosy nokautujące swoim atakiem.

wielka chwila

Próba przechwycenia Leatigagi.

Złapała podanie od obrońcy Whanganui Ethana Robinsona i ścigała się z głębi połowy jego boku, aby zdobyć bramkę pod rolkami.