Rugby: Tasman szokuje Hawk’s Bay, Waikato nokautuje Canterbury, Taranaki wyprzedza Southland w Bonnings NBC

Gracze Tasmana świętują zwycięstwo w półfinale NPC Premier League przeciwko Hawk’s Bay. Obraz/Getty Obrazy

Tasman zasłużyła na prawo do obrony swojego tytułu prezydenta i znowu będzie musiała udać się na północ, aby to zrobić.

Po wygraniu wyjazdu do Auckland, aby podnieść tytuły w 2020 roku, w tym roku zmierzy się z Mako Waikato, aby ponownie zdobyć trofeum.

Tasman musiał zrobić to w trudny sposób, aby zawalczyć o miejsce w finale, zakwalifikować się do czwartego rozstawienia w play-offach i musiał udać się do Napier, aby spotkać się z czołowym rozstawionym Hawks Bay.

Z powodu jedynej porażki Hawke’s Bay w sezonie z dala od Taranaki w pierwszym tygodniu i po tym, jak Tasman wysłał już wcześniej w tym roku, Południowcy przybyli z wielkim zadaniem.

Ale jak udowodniono rok po roku w świecie sportu, w fazie pucharowej wszystko może się zdarzyć.

Po szybkim starcie Tasman pokonał Hawk’s Bay 33-27, a kapitan Quentin Strange odnotował lekcję, jaką jego drużyna wyciągnęła z poprzedniego spotkania.

„Ostatnim razem wiele się nauczyliśmy podczas tego meczu” – powiedział Strange Sky Sports. „Musimy im za to podziękować – pokazali nam, jak grać w piłkę z rozmachem”.

„Dzisiaj najważniejszą rzeczą, jakiej chcieliśmy, był wysiłek i myślę, że dostaliśmy to od całej drużyny, z graczami schodzącymi z ławki, aby udowodnić swoją rolę. Nie było to łatwe, są dobrym zespołem, jak wszystko widzieliście. Sezon.”

Tasman rozpoczął świetny start, gdy Mitchell Hunt wykopał go na prowadzenie z rzutu karnego, zanim Andrew McAleo uderzył z tyłu z dystansu, by zobaczyć, jak zespół Mako wyszedł na prowadzenie 10:0 w ciągu 10 minut.

Nie minęło dużo czasu, zanim Sroki znalazły swój krok, gdy Jonah Lowe strzelił, a po kolejnym karnym Hunt, Tom Parsons próbował zmusić Hawke’s Bay do zmniejszenia dystansu o jeden punkt.

READ  Nakai nie może się doczekać polerowania w Paryżu

Nie trwało to długo, gdy zaledwie minutę później Andrew Knustab dośrodkował z Tasmanem, zanim Timoci Tavatavanaway rzucił się w kontrowersyjny sposób, ponieważ to, co wydawało się być wyraźnym podaniem forhendowym, nie zostało wybrane przez oficjeli.

Sroki nabrały rozpędu w przerwie, a tuż przed nim strzelił Marino Mikaele-Tu’u, a następnie przetestowały Tasmana na początku drugiej połowy. Choć próba i kara Jeffa Craiga dały Srokom słabą przewagę, nie byli w stanie ukończyć meczu.

Tasman odpowiedział przez Leicester Vainganoko, zanim kara Hunta podwyższyła mecz o sześć punktów. Tam został, ze spóźnioną stratą, gdy upadł przez rezerwowego linebackera Levi Omoa, który zakończył zwycięstwo.

Waikato zdobył prawo do organizacji finału w następny weekend dzięki niewielkiemu zwycięstwu 17-14 nad Canterbury w Rotorua.

Waikato Top Five D'Angelo Leuila wypowiada się podczas zwycięstwa nad Canterbury.  Obraz/Getty Obrazy
Waikato Top Five D’Angelo Leuila wypowiada się podczas zwycięstwa nad Canterbury. Obraz/Getty Obrazy

W nieco chaotycznym spotkaniu obaj walczyli w tę iz powrotem o jakąś wspinaczkę w pierwszych etapach, a Canterbury ostatecznie otworzył wynik 25 minut po karnym Fergusa Burke’a.

Jednak wkrótce po próbach Reese Marshalla i Pailina Sullivana, Waikato prowadził do przerwy 14-3.

Chociaż Canterbury walczy z Cory’m Kello i dwoma rzutami karnymi Burke’a, mecz wyglądał na przegraną Waikato. Utrzymywali otwarte drzwi dla Canterbury, nie mogąc w pełni wykorzystać swojej najlepszej pozycji w późnej fazie gry, ale ostatecznie zrobili wystarczająco dużo, aby zamknąć grę.

Wcześniej tego dnia Taranaki zapewnił sobie prawo do organizacji finału turnieju, wygrywając 22-13 z Southland, a teraz spotka się z Otago za tydzień.

Tom Florence w drodze po pierwszą próbę zwycięstwa Taranakiego nad Southland.  Obraz/Getty Obrazy
Tom Florence w drodze po pierwszą próbę zwycięstwa Taranakiego nad Southland. Obraz/Getty Obrazy

Deszcz padał i osiadał na boisku w Englewood, wyraźnie chlupiąc wokół kostek graczy podczas biegu, było kilka chwil, o których można było pisać do domu.

Jednak w kilku świetnych kwalifikacjach gospodarze prowadzili spokojnie 10:0 w ciągu kilku minut. W meczu pełnym rzutów karnych obaj wymienili trzy punkty przed przerwą, utrzymując Taranakiego z 10-punktową przewagą do przerwy.

READ  Mbappe i Francja nie pozostawiają wątpliwości. Ustaw konfrontację między Polską a Argentyną

Podczas gdy Southland zdołał wrócić do gry w drugiej połowie, gospodarze zakończyli mecz trzema rzutami karnymi w drugiej połowie, które wykonał obrońca Stephen Perovita.

Tasmański 33 (Andrew McAleo, Andrew Kniustab, Timosei Tavatavanaway, Lester Vainganoku próbuje; Mitchell Hunt 2 con, 3 długopisy)
Zatoka Jastrzębia 27 (Jonah Lowe, Tom Parsons, Marino Michael Too, George Craig próbuje; Lincoln McCuluchi 2 con, długopis)
HT: 25-17

Waikato 17 (Reese Marshall, Pailin Sullivan próbuje; D’Angelo Leilua 2 minusy, długopis)
Canterbury 14 (Próba Cory’ego Kello; Fergus Burke Pen 3).
HT: 14-3

25. Taranaki (Tom Florence, Logan Crowley próbuje; pióro Stephen Prophet 5)
Południe 13 (Rory Van Vogt próbował; Marty Banks Con, Dwa długopisy).
HT: 16-6

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *