Sabalenka celuje w udaremnienie Świątek w WTA Finals i utrzymanie prowadzenia

Tenis – China Open – Narodowe Centrum Tenisowe, Pekin, Chiny – 6 października 2023 Białorusinka Aryna Sabalenka podczas ćwierćfinałowego meczu z Eleną Rybakiną z Kazachstanu (Reuters/Florence Lu/File Photo) Uzyskanie praw licencyjnych

(Reuters) – Aryna Sabalenka ma za sobą wspaniały rok 2023, a Białorusinka uda się do finałów ATP w niedzielę w Cancun w Meksyku, gdzie celem jest pokonanie Igi Świątek i zapewnienie sobie czołowego miejsca w światowych rankingach do końca roku.

Mistrzyni Australian Open Sabalenka pokonała czterokrotną mistrzynię Wielkiej Brytanii Świątek i po raz pierwszy w zeszłym miesiącu zajęła pierwsze miejsce po US Open. Jeszcze przed końcem przejmuje kontrolę nad swoim losem.

Sabalenka utrzyma swoje miejsce, jeśli pozostanie niepokonana w fazie grupowej lub dotrze do finału, ale 25-latka powiedziała, że ​​turniej jest także odskocznią na przyszły rok.

„To bardzo wspaniały sezon, myślę, że jak dotąd najlepszy w moim życiu” – powiedziała Sabalenka reporterom. „Mam nadzieję, że to dopiero początek: z każdym rokiem będę grać lepiej i wyniki będą lepsze. Wykorzystam ten rok jako motywację do dalszej ciężkiej pracy, ciągłego naciskania i sprawdzania, gdzie są moje granice. „

Świątek, którego 75-tygodniowa passa na szczycie została przerwana na Flushing Meadows, otrząsnął się po rozczarowaniu i zdobył swój piąty tytuł roku na China Open i nie podda się bez walki.

Ostateczny cios mógłby pomóc Świątkowi – tracącemu do Sabalenki 630 punktów – odzyskać pierwsze miejsce, ale Polka stwierdziła, że ​​nie będzie się w to angażować.

„Najważniejsze, czego chcę uniknąć, to zapomnieć, że to był także dobry sezon i że wygrałem kilka świetnych turniejów. Zdobyłem tytuł Wielkiego Szlema” – powiedział mistrz French Open Świątek, który weźmie udział w finałach WTA trzeci raz z rzędu. „

Dołączają do nich mistrzyni US Open Coco Gauff i Amerykanka Jessica Pegula, które są także partnerkami w grze podwójnej.

READ  Efe, gole z hiszpańskim akcentem w czołówce polskiej ligi

Mistrzyni Wimbledonu Marketa Vondrousova, czwarta pozycja na świecie Elena Rybakina z Kazachstanu, siódma pozycja na świecie Tunezja i dziewiąta na świecie Maria Sakkari z Grecji również wyjdą na boisko, chcąc dodać blasku swoim sezonom.

Finały, które odbędą się od 29 października do 5 listopada, a w których weźmie udział ośmiu najlepszych graczy w grze pojedynczej i deblowej, powracają do Meksyku po rocznej przerwie. Edycja 2021 odbyła się w Guadalajarze.