Sabalenka do finałów WTA po pokonaniu światowego numer jeden Świątek

Świątek nie upuściła seta podczas tygodnia w Fort Worth, aby wziąć udział w konkursie, zdobywając miejsce w półfinale po wygraniu setów z rzędu z Coco Gauff, Caroline Garcia i Darią Kasatkiną.

Potrzebując dobrze zacząć, aby dać sobie szansę na starcie z gwiazdorską polską supergwiazdą, Sabalenka właśnie to zrobiła, rozbijając Świątek w swoim pierwszym meczu.

Świątek od razu złamał serwis, ale nie otrzymał odpowiedzi, gdy Białorusin w pierwszych dwóch partiach zapewnił sobie dwa kolejne serwisy, by zakończyć go w 40 minut.

Po zdobyciu zaledwie 43 procent (12 z 28) punktów serwisowych w pierwszym secie, Świątek wydawał się rozgryźć w drugim, podnosząc tę ​​liczbę do 61 procent (17 z 28), aby zająć pierwsze miejsce. Cztery zapałki, a on ucieka i wysyła zapałkę na przerwę.

Ale nietypowe faule Świątek powróciły, by ją ugryźć, popełniając dwa podwójne błędy w każdym z trzech setów, a po strzeleniu 21 zwycięskich z 17 faulami niekompulsywnymi w pierwszych dwóch klatkach, zdobyła zaledwie pięciu zwycięzców z dziewięcioma faulami niekompulsywnymi w ostatnim. .

Sabalenka uderzyła pięć z rzędu, aby zakończyć mecz, wykorzystując swój imponujący serwis, aby wykonać zadanie, wysyłając 12 asów do Sweeteka.

Teraz napotkasz Karolina Garcia W finale Francuzka okazała się zbyt silna dla Mariah Scarry, wygrywając wcześniej tego dnia 6:3 6:2.