Sąd Najwyższy rozpatrzy apelację stanu od wyroku Bainimaramy i Kilio w najbliższą środę

Sąd Najwyższy rozpatrzy apelację stanu od wyroku Bainimaramy i Kilio w najbliższą środę

Sąd Najwyższy rozpatrzy apelację stanu od wyroku Bainimaramy i Kilio w najbliższą środę

Apelacja prokuratury od wyroku wydanego na byłego premiera Voreke Bainimaramę i zawieszonego w czynnościach komisarza policji Sitipheni Keliho zostanie rozpatrzona przez Wysoki Trybunał w Suva w przyszłą środę.

fijiviillage News otrzymało potwierdzenie, że Sąd Najwyższy rozpatrzy apelację w przyszłym tygodniu.

Bainimarama został całkowicie zwolniony w sprawie USP od sędziego Seiniego Puamau, natomiast Qiliho został ukarany grzywną w wysokości 1500 dolarów, którą należy zapłacić w ciągu 30 dni, a niezastosowanie się do tego warunku będzie skutkować karą 30 dni więzienia.

Sędzia Boamau ogłosił, że ich wyroki skazujące nie będą rejestrowane.

John Rabuko, pełniący obowiązki dyrektora prokuratury, uważa, że ​​wyrok wydany przez sędziego Boamau jest niezadowalający, błędny pod względem faktycznym i prawnym oraz nie odzwierciedla rozważań i definicji spraw lub spraw o podobnym charakterze.

Państwo przedstawiło cztery podstawy apelacyjne.

Wynika z nich, że wyrok nałożony przez sędziego na Bainimaramę i Kilio jest wyraźnie łagodny i narusza zasady wymierzania kary, orzecznictwo i przepisy celne ustalone w innych podobnych sprawach i przestępstwach.

Twierdzą, że sędzia Boamau naruszyła prawo i faktycznie doszła do wniosku, że wobec obojga nie było żadnych czynników obciążających.

Pełniąca obowiązki Dyrektora Prokuratury twierdzi, że sędzia naruszył prawo i fakty, biorąc pod uwagę nieistotne czynniki przy wydawaniu wyroku, oraz że sędzia Boamau naruszyła prawo i fakty, dochodząc do wniosku, że nie było ofiary i że przestępstwo stanowiło naruszenie techniczne Bainimarama i Kilio.

Wczoraj do Sądu Najwyższego wpłynęła apelacja od wyroku.

READ  Aleksiej Nawalny „zagorzały obrońca wolności i walki z korupcją” – Christopher Luxon

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *