Sfrustrowana Francja skończyła pięć, gdy All Blacks rozpoczęli siódemki w finale Hamiltona

Aquila Rokulisoa strzelił dwa gole w półfinale All Blacks Seven przeciwko Francji.

Hannah Peters/Getty Images

All Blacks Sevens wdarli się do decydującego meczu Hamilton Sevens w niedzielę wieczorem po półfinałowym zwycięstwie nad Francją.

Gospodarze zmierzą się z Argentyną w finale o 19:56 po imponującym występie, pokonując Francuza 38-0 na stadionie FMG Waikato.

Napięcie wzrosło w drugiej połowie, kiedy sfrustrowany Francuz, wiedząc, że ich nadzieje na tytuł się skończyły, stracił dwóch graczy na rzecz Al-Sanabina za walkę z nimi w starciu w połowie meczu.

Laborde Dorian i Pauline Riva otrzymali żółte kartki za opuszczenie Les Bleus z pięcioma zawodnikami w ostatnich minutach, a gospodarze zachowali pełną uprzejmość.

Wydawali się niezadowoleni z tego, że niektórzy Nowozelandczycy rozbijali się po sali, ale otrzymali rozkaz wymarszu ku uciesze miejscowej publiczności.

Obie drużyny Kiwi będą rywalizować w swoich ostatnich finałach Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii w dającej się przewidzieć przyszłości, z wyścigami Black Ferns W decydującym meczu kobiet zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi o 19:26.

Obaj wygrali w Hamilton trzy lata temu w swoim ostatnim turnieju u siebie, ale tak samo jak Nowa Zelandia wycięte jako gospodarze przez World Rugby od następnego sezonu.

All Blacks Sevens mieli doskonały start do półfinału, gdy Leroy Carter wykonał pierwszą próbę w ciągu 20 sekund.

Francuzi stracili nerwy w drugiej połowie.

Niebo otworzyło się przed startem, a warunki były trudne przy deszczowej pogodzie. Miękkie francuskie uderzenie zaowocowało drugą próbą Nowej Zelandii.

READ  Maui Ahuna przybył do baseballu w Tennessee przeciwko Vanderbiltowi jako zmiana gry

Regan Weir ominął wślizgi, a druga bramka Cartera dała gospodarzom prowadzenie 21-0 w szóstej minucie.

Próba Akuila Rokolisoa sprawiła, że ​​po przerwie All Blacks Sevens zniknęli z pola widzenia. Dostał sekundę, gdy Francuzi byli lekkimi zawodnikami, a Roderick Solo kopnął i pobiegł genialnie po kolejną bramkę.

All Blacks Sevens pokonali Francję i awansowali do finału Hamilton Sevens.

Dave’a Rowlanda/Getty Images

Nowa Zelandia zajmuje trzecie miejsce po trzech rundach męskiej serii i jest dobrze przygotowana do awansu na pierwsze miejsce, nawet jeśli przegra w finale.

Żaden ze wspólnych liderów, Samoa i RPA, nie zakwalifikował się do półfinałów w ten weekend.

Argentyna, która w ćwierćfinale pokonała mistrza olimpijskiego Fidżi, awansowała do decydującej grupy po pokonaniu Stanów Zjednoczonych 24:14 w drugim półfinale mężczyzn.

Pogrążony w błędach Francuz, który zajął siódme miejsce w tabeli, był słaby w drugim półfinale i zamiast tego musi walczyć o brązowy medal ze Stanami Zjednoczonymi.

Wcześniej All Blacks Sevens pokonali Irlandię 10:5 w ćwierćfinale, kiedy zwycięska próba Brady’ego Rusha w późnej fazie gry uratowała gospodarzy.

Dylan Collier został sfaulowany na cztery minuty przed końcem, co dało Irlandczykom dwuminutową przewagę, ale przetrwali z sześcioma zawodnikami.

Sam Dixon strzelił gola w ćwierćfinale z Irlandią.

Aaron O’Sullivan dał Irlandii prowadzenie w pierwszej minucie, gdy All Blacks Sevens rozpoczęli niechlujnie.

Ale kapitan Sam Dixon wylądował jako pierwszy w Nowej Zelandii, gdy Rokuliswa wyprzedził dwóch irlandzkich napastników.

Drużyna All Blacks Sevens była bardziej dominująca w całym meczu, zdobywając przychody, ale do przerwy była zablokowana na 5:5.

Irlandzki zwrot doprowadził do ataku na żółtą kartkę Colliera, kiedy został zablokowany za zabicie piłki.

Dylan Collier, środkowy, wystartował po zablokowaniu w meczu z Irlandią.

Nowa Zelandia zdołała wykroić sekundy z jednym zawodnikiem mniej i odzyskała piłkę w decydującym czasie kolejnym rzutem karnym.

READ  Chicago Roundup: Uczestnicy rozmawiają o ulotkach o gwarantowanym dochodzie, meczu Meksyk-Polska na Mistrzostwach Świata jednoczy mieszkańców Chicago i nie tylko

Collier wrócił z Sinbina akurat na ostatnią próbę Rush, kiedy All Blacks Sevens znalazło miejsce na prawym skrzydle.

Sobotnie otwarcie przeszli jak dotąd niepokonani pokonując Tonga, Australię i Wielką Brytanię, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie.

Tymczasem ciosem dla atmosfery drugiego dnia faworyci Fidżi odpadli w ćwierćfinale po przegranej 19:10 z Argentyną.

Agustin Fraga świętował jedną z prób Argentyny w ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Fidżi.

Mistrz olimpijski został ukarany za słabą dyscyplinę, a Fewa Naduvalo przegrał żółtą kartką, co wykorzystała Argentyna.

Po raz pierwszy w ten weekend tysiące Fidżi zgromadzonych na trybunach milczeli podczas jednej ze swoich prób.

Pocieszenie Jeremiaha Matany ostatnim zagraniem było za małe, za późno. Ich zdumieni zwolennicy wiedzieli o tym.

Hamilton Sevens, All Blacks Sevens w dniu finałów

Niedzielne ćwierćfinały mężczyzn: Francja 22-17 RPA, Argentyna 19-10 Fidżi, Stany Zjednoczone 28-14 Australia, Nowa Zelandia 10-5 Irlandia.

Rundy półfinałowe: Nowa Zelandia 38-0 Francja, Argentyna 24-14 Stany Zjednoczone.

trwać: Nowa Zelandia — Argentyna o 19:56.

Podniebne sporty

Gospodarze wygrali swój drugi mecz w Hamilton Sevens, ale tylko z rywalami z cross-Tasmana.