Shang-Chi i Legenda dziesięciu pierścieni: nowe spojrzenie na schemat Marvela

Shang Chi i legenda dziesięciu epizodów (M, 132 min) w reżyserii Destina Daniela Creightona.

Na początku działania standardów Marvel Express Shang Chi i Legenda Dziesięciu Kręgów, Zostaliśmy przeniesieni do Shaun/Shang Chi’s (odpocznij kim Simu Liu) to jednopokojowe mieszkanie w dzisiejszym San Francisco.

Wśród wszystkich zwykłych żużli i okruchów, których można się spodziewać na ścianach 20-letniego lokaja, znajduje się plakat Stephena Chowa. tłum kung fu. Co, jak tylko to zobaczyłem, sprawiło, że się uśmiechnąłem.

Nic przypadkowo nie pojawia się na ustawionej ścianie – i wiedząc, że reżyser Destin, Daniel Creighton, zdecydował się mieć tłum kung fu Plakat tam jest zdecydowanym i subtelnym przymrużeniem oka do publiczności. Mówi „odpręż się”. „Bedzie fajnię.”

Czytaj więcej:
* Eiffel: szybka, wciągająca opowieść o jednym człowieku i jego słynnym znaku
* Candyman: Aktualizacja wykorzystuje to, co sprawiło, że kultowy horror z 1992 roku jest tak wspaniały i działa z nim
* Pięć wspaniałych opowieści nowozelandzkich, do których warto powrócić podczas Tygodnia Języka Maorysów
* Eternals: premiera pierwszego zwiastuna filmu Marvela Chloé Zhao
* Pozwól nam zadeklarować naszą miłość do Simu Liu, najnowszego superbohatera Marvela

shang chi Film Marvela. Wiemy więc, że będzie mocno trzymać się formuły i bezproblemowo wejdzie do serii Marvel połączonej jak inne Tetris Blokuj we wspaniałej grze Kevina Feige. Ale w przędzy o standardowym pochodzeniu bohatera można zidentyfikować ludzki puls.

Japońsko-amerykański reżyser i scenarzysta. Dorastał na Hawajach, zanim studiował kino w San Diego. Opublikowane przez Cretton w shang chi To David Callham, Chińczyk/Amerykanin. wczesne sceny shang chi Pełen żartów i gagów o „białych imionach” i zachodnich stereotypach reprezentacji Azji. Jeśli rzucisz okiem na życiorys pary i będziesz śledzić zapisy, możesz docenić kilka z tych dowcipów bardziej.

Simu Liu to Shang-Chi.

dostarczony

Simu Liu to Shang-Chi.

Po dobrze zorganizowanej scenie walki w uciekającym autobusie w San Francisco, Shang-Chi opuszcza Stany Zjednoczone i udaje się do Chin przez podziemny klub walki w Makau. Spotykamy siostrę Xun/Shang Chi, z którą był od lat odsunięty, gdy dowiadujemy się więcej o ich enigmatycznym ojcu – który wydaje się być tylko mistycznym typem 1000-letniego wodza – i ich matce, która wciąż potrafi kopać dupa staruszka bez przerywania potu.

READ  Shooting Rust: obsada, ekipa pokaże wsparcie Aleca Baldwina w przemówieniu

Co prowadzi nas do innej jakości, która bardzo mi się podobała w tym filmie. w shang chiKobiety zawsze mają rację. W większości są słuchane.

Po dekadzie i więcej aroganckich i coraz bardziej nijakich bzdur ze strony białych mężczyzn w średnim wieku, którzy ukształtowali Avengers i ich randki, absolutnie odświeżające jest oglądanie filmu, w którym kobiety mają najlepsze pomysły i wymyślają, jak pokonać wroga . Shang-Chi może zadać ostateczny cios i odziedziczyć te 10 odcinków, ale wie, że zrobił to tylko dlatego, że jego matka, ciotka i siostra utorowały mu drogę.

Shang-Chi i Dziesięć Pierścieni rozpoczynają się dobrze zmontowaną sceną walki w autobusie do ucieczki w San Francisco.

dostarczony

Shang-Chi i Dziesięć Pierścieni rozpoczynają się dobrze zmontowaną sceną walki w autobusie do ucieczki w San Francisco.

Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni Robi wszystko, co powinien robić film Marvela – i nie mam wątpliwości, że w kasie okaże się jak czterdziestu złoczyńców. Ale tak jak z plikami tłum kung fu, w ramach całego zaangażowania satysfakcjonującego publiczność są żarty, kwestie i odniesienia, o których wiedziałem, że przelatują mi przez głowę. Tak jak powinno. Doceniam prawie każdą serię Marvela, ale zdarzały się chwile w shang chi Jestem pewien, że mi się podobało.

Wszystko to – i zupełnie nieoczekiwane wezwanie do Iron Mana 3, które rozśmieszyło obie publiczność. shang chi – Czego nie lubisz?

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *