Siatkówka Weber State w nowym wydaniu skupiona na zwyczajach turniejowych na początku sezonu | Wiadomości, sport, praca

Siatkówka Weber State w nowym wydaniu skupiona na zwyczajach turniejowych na początku sezonu |  Wiadomości, sport, praca

1/4

Zawodnicy Weber State Emma Mangum (z prawej) i Saane Katoa (20) świętują zwycięski blok podczas meczu pokazowego przeciwko siłom powietrznym w sobotę, 20 sierpnia 2022 r., w Swenson Gym w Ogden.

Robert Casey, Webber State Athletics

2/4

Trener siatkówki Weber State Jeremiah Larsen, po lewej, kieruje Kate Standferd podczas meczu pokazowego przeciwko Air Force One w sobotę, 20 sierpnia 2022 roku, w Swenson Gym w Ogden.

3/4

Rozgrywający Weber State Bailey Bodelli huśta się podczas pokazowego meczu siatkówki przeciwko siłom powietrznym w sobotę 20 sierpnia 2022 r. w Swenson Gym w Ogden.

4/4

Webber State, zdystansowany Danny Richins (12) wymachuje piłką podczas meczu pokazowego przeciwko Air Force One w sobotę, 20 sierpnia 2022 r. w Swenson Gym w Ogden.

Ogden – Czułem się trochę inaczej, kiedy siatkarz Weber State rozpoczął w sobotę pierwszy nieoficjalny mecz sezonu 2022, pokaz przeciwko Siłom Powietrznym w Swenson Gym.

Po raz pierwszy od lat nie było Rylina Adamsa, Ashlyn Power i Sama Schiess. A Danny Nye nie był najlepszym graczem w turnieju Big Sky w 2021 roku.

Cóż, ten ostatni jest techniczny; Danny Richins, obecnie piąty rok junior batsman po letnim weselu, jest jednym z wielu graczy, którzy wychodzą ze swojej strefy komfortu i stają się nowymi rolami, gdy dwukrotny obrońca Big Sky Wildcats wystartuje w sezonie 2022.

Trener klasy 8, Jeremiah Larsen, powiedział, że Richins, Emma Mangum i Riley Weinert szczególnie awansowali na role mentorów i pociągają do odpowiedzialności innych.

„Fajnie jest patrzeć, jak się rozwijają. Byli trochę w pudle przez jakiś czas, a teraz rosną trochę jako liderzy. Myślę, że wykonują świetną robotę” – powiedział Larsen. to i to jest dokładnie to, co robią”.

Wildcats wyglądało w sobotę w pierwszej grupie, łącząc błędy serwisowe i nieodpowiednie momenty w niepowodzeniu 25-18.

„Wyszliśmy silni, a Air Force grało naprawdę dobrze, to nie jest zła drużyna siatkówki. Grali naprawdę dobrze i zabrali to nam” – powiedział Larsen.

Weber State spędził kolejne cztery sety (było sprawiedliwie, więc obie drużyny zagrały piątego seta pomimo wyniku 3-1 WSU, co pozwoliło rozwiać wszelkie potencjalne obawy z pierwszego seta. Zapewniając mocniejszy serwis i więcej zabawy razem, Wildcats wygrały drugą ramę 25-20, kiedy Mangum i Saane Katoa połączyli się, aby zdobyć punkt w siatce.

Katwa jest jedną z sześciu w godnej uwagi klasie rekrutacyjnej. Sentyment wokół młodych piłkarzy jest optymistycznym oczekiwaniem na to, jak będzie wyglądała drużyna, gdy nowicjusze tydzień po tygodniu w tym sezonie szlifują swoje mecze.

„Są bardzo utalentowani. Grają na wysokim poziomie, po prostu muszą zrozumieć niektóre systemy i poprawić niektóre rzeczy, aby były bardziej spójne. Ale ten wysiłek jest obecny każdego dnia” – powiedział Larsen. To ich wyróżnia. Więc to nie była taka straszna sytuacja, to była naprawdę dobra sytuacja, która podobała się naszym starszym dzieciom i mamy świetną chemię ”.

Richins, który zakończył z 16 zabójstwami, i Mangum nie grali zbyt wiele po drugim secie, więc wielu graczy miało więcej szans i skorzystało z okazji. (Statystyki według czterech grup; statystyki piątej grupy nie są rejestrowane.)

Libero z trzeciego roku Makila Sorensen będzie teraz spędzać trochę czasu na zewnętrznym bijaku. Po trudnym pierwszym secie grała dobrze i osiągnęła dołki 16. Nowicjusz środkowy obrońca Bailey Bodelli zdobył trzy zabójstwa, trzy asy i cztery bloki. Weinert, świetny przeciwnik, był 5 z 8 w atakach. Uczennica czwartego roku Kate Standeverd miała 40 asyst i 12 ćwiczeń.

Dla nowicjuszy Katoa zdobywa wysokie punkty od Larsena za jej zdolność do blokowania i uderzania, będąc 4 za 6 w szansach na atak i łącznie 2 bloki. Atak z zewnątrz Ashley Genting pokazała przebłyski tego, co uczyniło ją wszechstronną zawodniczką w Pleasant Grove. Blokujący rozgrywający Brill Reichert, słynny indiański gracz z Tempeview High School, wykonał 3 z 5 ataków i miał dwa sety w samym czwartym secie.

Freshman Libero Charli Bouquet zagrał we wszystkich pięciu setach, łącznie pięć dołków, a Libero Macy Sumrall zagrał w czterech setach, łącznie sześć dołków.

Gneiting i Bodily połączyli jeden blok, aby ukończyć trzeciego seta, tak jak drugiego seta w kolejnym zwycięstwie 25-20.

Al Shabab wspiął się po przegranej 19-16 w czwartym secie, by wygrać 25-22 nad asem Sorensena. W dodatkowym piątym secie Weinert i Ruckert objęli prowadzenie 8-1 dla Wildcats na ich drodze do dominującego kaparu 15-5.

„Uwielbiam sposób, w jaki rywalizowały małe dziewczynki” – powiedział Richins. „Nie sądzę, że można odróżnić bardziej doświadczone dziewczyny od młodszych dziewczyn na boisku, więc to jest fajne”.

Weber State poprawił się przez cały mecz, co pozostaje zorientowanym na proces podejściem zaszczepionym przez Larsena, wcześniej zapowiadanym przez Adamsa, Powera i Schiessa, a teraz pozostaje w następnym pokoleniu.

„Nie chodzi o wyniki, nie chodzi o wygrane, chcemy tylko poprawiać się o 1% każdego dnia” – powiedział Richins. „Fajnie jest być otoczonym na siłowni z 13 innymi dziewczynami, które mają ten sam sposób myślenia, dzięki kulturze stworzonej przez trenerów i starsze dziewczyny, które były tu przed nami. będzie rosło w tym sezonie.”

Zespół nie martwi się bezprecedensową passą ostatnich sukcesów.

„Standardy doskonałości i nawyki, które staramy się tworzyć nie uległy zmianie. W naszym programie nie wyznaczamy zbyt często celów. Zamiast tego dużo rozmawiamy o tym, co robi bohater i nawykach, które z tego wynikają. na czym się skupiamy ”- powiedział Larsen. Stało się to w ciągu ostatnich czterech lat, ale wykonali świetną robotę, po prostu rozumiejąc, że muszą żyć chwilą i dbać o stojące przed nimi zadania”.

Turniej inauguracyjny

Weber State rozpoczyna sezon zasadniczy, organizując w ten weekend turniej w Swenson Gym.

Wildcats otwierają się z UC Riverside o 12:30 w piątek, a następnie zmierzą się z byłym przeciwnikiem na konwencji Southern Utah o 19:30 w piątek. Nocna czapka przeciwko SUU rozpocznie się od świętowania sztandaru i pierścienia, aby uczcić mistrzostwa sezonu regularnego 2021 WSU.

WSU podsumowuje wydarzenie przeciwko San Jose State o 17:30 w sobotę.

Cała weekendowa akcja będzie transmitowana na żywo w ESPN+.