Silver Ferns pokonał Anglię, aby zacząć wygrywać Puchar Tiny Jamison

Srebrna Paproć przezwyciężyła trudności, pomyślnie rozpoczynając serię Taini Jamison Trophy.

Nowa Zelandia pokonała Anglię 48-42 w pierwszym teście w poniedziałkową noc, który został rozegrany za zamkniętymi drzwiami na stadionie Christchurch ze względu na ograniczenia poziomu 2.

Silver Fern po trzech pełnych dniach i pięciu sesjach treningowych w Christchurch nie mógł napisać bardziej destrukcyjnej konfiguracji do serii.

Tiana Mituaro zadebiutowała w pamiętnym meczu Srebrnej Paproci przeciwko Anglii.

Kai Schwerer / Getty Images

Zamknięcie oznaczało, że ich obóz treningowy w Wellington na początku września musiał zostać odwołany, a przygotowania ograniczały się do spotkań Zoom, wycieczek drogowych i indywidualnej pracy na siłowni w prowizorycznych domowych garażach poniżej poziomu 4.

Jak na ironię, wędrowny zespół angielski miał dłuższy tydzień jako jednostka szkoleniowa w Christchurch po wyjściu z zarządzanej izolacji.

Srebrna strzelca Maya Wilson i obrońca Anglii Jefa Mentor walczą o piłkę w teście otwarcia.

Czterech Ferns z Auckland, nowy kapitan Gina Crampton, Solo Fitzpatrick, Peta Toiva i melonik Grace Nowicki, wszyscy otrzymali zwolnienia rządowe, aby udać się na południe, przybywając pod koniec piątku.

Dwudziestoletnia Tiana Mituaru, córka byłego trenera Srebrnej Paproci i kapitana Wai Taumauno, olśniła swój debiut z Ferns w ataku bramkowym.

Urodzona w Stevenage w Anglii w 2001 roku, gdzie jej matka Wai była narodowym menedżerem reprezentacji Anglii w siatkówce, Mituaro po raz pierwszy zasmakowała w międzynarodowej siatkówce, strzelając 17 goli z 19 prób.

Kelly Gorey z Nowej Zelandii zmierzy się w poniedziałek z Georgem Fisherem z Anglii.

W pierwszej połowie prowadził 26-21, aw trzeciej kwarcie został pokonany przez Fernsa, który wrócił do rywalizacji. Trzy gole bez odpowiedzi na rozpoczęcie ostatniej kwarty pozwoliły Roses zbliżyć się do jednego gola, przegrywając 37-36.

READ  Zawodnik Wellington Phoenix wysłał 25 minut w debiucie w A-League Men

Brak czasu na treningi Nowej Zelandii jako grupy pojawił się w pierwszej kwarcie, co spowodowało błyski świetności, ale miejsca były niechlujne, odwróciły piłkę i walczyły z linkami.

Mituaro w swoim debiucie wystartował w ataku bramkowym, stając się Srebrną Paprocią nr 178.

Tiana Mituaro z Nowej Zelandii i Layla Goskoth z Anglii walczyły o posiadanie piłki w pierwszym teście.

Zamaskowana na trybunach Christchurch Square, Taumauno była dumna z tego, że zadała cios swojej córce, która pokazała, że ​​należy do czarnej sukienki ze wspaniałymi plecami.

Mituaro połączył siły z Mayą Wilson pod koniec sesji, co było absolutnie cudowne, kiedy ostatni raz nosiła czarną sukienkę podczas marcowego Pucharu Konstelacji przeciwko Australii.

Crampton, Sam Wenders i Maddie Gordon byli faworytami w pomocy, aby rozpocząć mecz. Karen Berger, po rozpoczęciu sezonu Premier League w ANZ z Tactix, zaczęła bronić bramki, a Kelly Jury otrzymała skinienie w bramce.

Paprocie zaczął pozytywnie wskakiwać na wczesne prowadzenie 5-3, a Mituaro był zajęty rozpoczęciem meczu, podchodząc do słupka, aby przyjmować trafienia i skutecznie karmić.

Pusty parking jest widoczny przed Christchurch Square przed pierwszym meczem Cadbury Netball Series pomiędzy Silver Ferns i England w poniedziałek.

Obrona bramki Leila Goskoth była wczesnym zagrożeniem dla Roses, zdobywając trzy przejęcia w pierwszej kwarcie i tworząc solidną współpracę z doświadczonym Jevą Mentorem.

Mituaro po raz pierwszy pokazała kilka oznak zdenerwowania na arenie międzynarodowej, trafiając wszystkie swoje pierwsze siedem prób w pierwszej kwarcie, gdy Ferns odpadła 12-11 po 15 minutach.

Doskok 8-3 na rozpoczęcie drugiej kwarty pozwolił Silver Ferns wygrać 20-14 z Cramptonem i Windsem w środku i posyłając celną piłkę.

To był międzynarodowy start w siatkówce dla Mitaro, który nie bał się odwrócić i strzelać z dystansu i wydawał się zrelaksowany na początku.

Kapitan reprezentacji Anglii Serena Guthrie strzelił podanie podczas otwarcia Tiny Jamison Cup Test przeciwko Nowej Zelandii.

Peter Meacham / Getty Images

Silver Ferns był genialny w ataku w drugiej kwarcie i utknął w obronie, zmuszając Anglię do popełniania błędów. Silna gra Nowej Zelandii zmieniła Anglię, a napastniczka Sophie Druckford-Lewis zastąpiła południową gwiazdę stali, George’a Fishera.

READ  Venus Williams otrzymała dziką kartę do gry w wydarzeniu w Nowym Jorku

Nowa Zelandia weszła do pierwszej połowy z przewagą 26-21 z Mituaro z nienaganną dziewiątką na dziewięć w pierwszej połowie. W końcu przegapiła to po raz pierwszy na początku drugiej połowy, po pierwszych 10 próbach.

Turoa po raz pierwszy wszedł na ławkę po przerwie, a Fitzpatrick strzelił gola, zastępując Burgera, a Claire Kirsten w środku Wanderers.

Anglia zaprezentowała najlepszą siatkówkę w trzeciej kwarcie, zmniejszając przewagę Fernsa do 33-30 na pięć minut przed końcem sezonu.

Roses miała rację w pościgu, przegrywając 37-33, zbliżając się do ostatniego semestru, a Fisher dodała do ławki, wykonując 14 z pierwszych 15 prób.

Anglia zagroziła w napiętym ćwierćfinale, ale kiedy wydawało się, że uderzą w stopę, Nowa Zelandia wymyśliła spin lub kluczową bramkę defensywną.

Drugi mecz odbędzie się w środę, a finał w piątek wieczorem.

Szybki przegląd:

48- Masud (Maya Wilson: 31/39, Tiana Mituaru: 17/19) Anglia 42 (Eleanor Cardwell: 16/22, Sophie Drakeford Lewis: 4/4, George Fisher: 22/23) Wyniki kwarty: 1Q: 12-11, HT: 26-21, 3Q: 37-33.