Singapur otwiera bańkę podróżniczą do Niemiec, Brunei i Hongkongu

Singapur otwiera bańkę podróżniczą do Niemiec, Brunei i Hongkongu

Zaszczepieni turyści z Hongkongu, Makau, Niemiec i Brunei wkrótce będą mogli wjechać do kraju bez konieczności poddawania się kwarantannie, ale nadal obowiązują pewne ograniczenia. Wideo / Mediacorp

Singapur ogłosił, że ponownie otworzy swoje granice, aby umożliwić wjazd chronionym turystom z różnych miejsc, w tym mieszkańców Hongkongu, Makau, Niemiec i Brunei.

Podróżni z krajów znajdujących się na liście będą mogli wjechać do Singapuru od 8 września bez konieczności poddawania się kwarantannie, co oznacza, że ​​mogą ominąć wymagania dotyczące izolacji, jeśli wynik czterech testów na Covid-19 będzie negatywny.

Wymagania testowe dla nowych planów podróży oznaczają, że każdy będzie potrzebował testu przed odlotem w ciągu 48 godzin od zaplanowanego lotu, testu po przylocie na lotnisko Changi oraz testów po przylocie w trzecim i siódmym dniu w wyznaczonej klinice w Singapurze .

Jeżeli gość z zagranicy nie zda egzaminu lub odmówi wykonania testów, może zostać oskarżony na podstawie ustawy o chorobach zakaźnych.

Władze powiedziały, że jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik testu po wylądowaniu w Singapurze, zostanie wydane zawiadomienie o pozostaniu w domu w celu poddania się kwarantannie w wyznaczonym obiekcie.

Zgodnie z nowym nakazem podróży osoba musi być w pełni zaszczepiona przez dwa tygodnie po otrzymaniu dwóch dawek szczepionek Pfizer, Moderna lub innych szczepionek znajdujących się na liście awaryjnej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), takich jak Sinovac i AstraZeneca.

W czerwcu Singapur, jako jeden z krajów odnoszących największe sukcesy w walce z Covid-19, powiedział, że dokona poważnych zmian w sposobie zarządzania pandemią.

Podróżni z Niemiec i Unii Europejskiej mogą teraz ominąć wymagania dotyczące kwarantanny.  Obraz/Unsplash, Joe Green
Podróżni z Niemiec i Unii Europejskiej mogą teraz ominąć wymagania dotyczące kwarantanny. Obraz/Unsplash, Joe Green

Miasto-państwo Singapur oświadczyło, że Covid-19 będzie traktowany jak inne choroby endemiczne, takie jak grypa.

Nie będzie celów zerowej transmisji. Zaszczepieni podróżni zostaną zalani kwarantanną, a bliskie kontakty z przypadkami nie będą musiały być izolowane. Planuje również zaprzestać ogłaszania codziennych numerów spraw.

Najlepsi ministrowie Singapuru powiedzieli, że jest to „nowa norma” dla „współistnienia z COVID”.

READ  Premier Jacinda Ardern mówi, że recesja MFW ostrzegła przywódców APEC, że jest to „powód do niepokoju”; Przywódcy potępiają wojnę na Ukrainie

Minister handlu Singapuru Gan Kim Young, minister finansów Lawrence Wong i minister zdrowia Aung Yi Kong napisali: „Zła wiadomość jest taka, że ​​Covid-19 może nigdy nie odejść. Dobrą wiadomością jest to, że można normalnie żyć wśród nas”. Powiedział w artykule wstępnym na Cieśniny Czasy w tym tygodniu.

„Oznacza to, że wirus będzie nadal mutował, dzięki czemu przetrwa w naszej społeczności”.

Po tym, jak Singapur nie wrócił do zera, Singapur już tego nie chce.

Ambasador Niemiec w Singapurze dr Norbert Riedel powitał podróżnych z Singapuru na dwukierunkowym moście do strefy Schengen.

„Moi niemieccy koledzy mają bardzo pozytywny obraz Singapuru i osiągnięć jego mieszkańców i jestem pewien, że Singapurczycy zostaną przyjęci z otwartym umysłem i poczuciem humoru” – powiedział. Cieśniny Czasy.

Singapur nigdy nie wrócił do zera przypadków.  Nie, wydaje się, że nigdy nie chce tego.  Obraz/Unsplash, Swabnil Babat
Singapur nigdy nie wrócił do zera. Nie, wydaje się, że nigdy nie chce tego. Obraz/Unsplash, Swabnil Babat

Podobnie jak większość krajów, Singapur odnotował początkowy szczyt przypadków w zeszłym roku, przekraczając 600 przypadków dziennie w połowie kwietnia. Po mniejszej fali w sierpniu wirus tak naprawdę nie rozprzestrzenił się od tego czasu.

Naród liczący 5,7 miliona ludzi, nieco większy od Nowej Zelandii, ma stale około 20-30 przypadków każdego dnia i łącznie 46 zgonów. Jednak od początku lipca liczba przypadków zaczęła powoli wzrastać, czasami do trzech. Ostatni okres sprawozdawczy z 19 kwietnia wskazał tylko 32 przypadki Covid-19.

Teraz ministrowie Singapuru obciążają swój kraj nowym „normalnym Covidem”, który z czasem ujrzy lotnisko, port morski, budynki biurowe, centra handlowe, szpitale i instytucje edukacyjne, używając zestawów do kontroli personelu i gości.

Ponieważ większość przypadków zostanie zaszczepiona, sprawy będą mniej problematyczne, a potrzeba śledzenia kontaktów i kwarantanny będzie niewielka.

Jedną z największych codziennych zmian będzie publikowanie codziennych numerów spraw w serwisach informacyjnych.

Zamiast tego władze Singapuru będą codziennie monitorować liczbę osób zarażonych Covid-19, koncentrując się bardziej na wynikach: ile osób jest bardzo chorych, ile osób przebywa na oddziale intensywnej terapii, ile osób musi być zaintubowanych, aby uzyskać tlen , i tak dalej.

READ  Zdjęcie o zmierzchu autorstwa fotografa Kiwi zostało uznane za jedno z najlepszych na świecie

Koronawirus będzie miał skutecznie ten sam priorytet, co każda inna choroba zakaźna, taka jak zwykła grypa.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *