Skarb z epoki brązu zawiera przedmioty wykonane z żelaza „spoza Ziemi”: badanie

Skarb z epoki brązu zawiera przedmioty wykonane z żelaza „spoza Ziemi”: badanie

Archeolodzy odkryli skarb w 1963 roku.

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Trabajos de Prehistoria ujawnia, że ​​skarb z epoki brązu odkryty w Hiszpanii ponad 60 lat temu zawiera metale nie z tego świata. Skarb, zwany Skarbem Wileńskim, odkryli archeolodzy w 1963 roku. Zawiera łącznie 59 butelek, misek i elementów biżuterii wykonanych ze złota, srebra, bursztynu i żelaza.

W tym czasie badacze zauważyli pewne niezwykłe szczegóły w niektórych z tych kawałków żelaza. Zauważyli, że pozłacana głowica i otwarta bransoletka miecza są wykonane z „ciemnego metalu ołowiowego”, który jest „w niektórych miejscach błyszczący i w większości pokryty spękanym tlenkiem żelaza”. Nauki żywe Cytat z lokalnego hiszpańskiego sklepu El Pais.

Naukowcy nie są jednak jeszcze pewni, czy te dwa obiekty „są pierwszymi obiektami znalezionymi na Półwyspie Iberyjskim, wykonanymi z materiałów pozaziemskich”. W badaniu naukowcy ujawnili, że żelazo użyte w tych dwóch artefaktach pochodzi z meteorytu, który spadł na Ziemię około miliona lat temu.

według Nauki żyweNaukowcy przetestowali wydrążone, kuliste elementy miecza i bransoletę w kształcie litery C, które prawdopodobnie wykonano między 1400 a 1200 rokiem p.n.e. „Związek między złotem i żelazem jest ważny, ponieważ oba pierwiastki mają wielką wartość symboliczną i społeczną” – powiedział Ignacio Montero Ruiz, jeden z głównych autorów badania.

„W tym przypadku, [the items] Był to… być może ukryty skarb, który mógł należeć do całej społeczności, a nie tylko do jednej osoby. „W tym okresie historycznym na Półwyspie Iberyjskim nie było królestw” – dodał Montero Ruiz.

Przeczytaj także | Dzieci atrakcyjnych rodziców zarabiają więcej niż dzieci z rodzin o przeciętnym wyglądzie: badanie

Do przeprowadzenia badań zespół wykorzystał spektrometrię mas do zmierzenia śladów stopów żelaza i niklu w artefaktach podobnych do tych znalezionych w żelazie meteorytowym. Nadal nie jest jasne, skąd dokładnie pochodzi skarb, jednak badacze potwierdzili, że są to pierwsze i najstarsze obiekty meteorytów żelaznych znalezione w okolicy. „Te dwa kawałki żelaza mają ogromną wartość” – stwierdził autor badania.

READ  Reggie: Nintendo pracowało na urządzeniu takim jak adaptacyjna konsola Xbox

Dodał: „Z tego powodu uznano, że zasługują na to, aby stać się częścią tej niesamowitej kolekcji, która zawiera wiele szlachetnych sztuk złota. Pozostaje pytanie, kto je wykonał i gdzie uzyskano ten materiał”.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *