Słynna restauracja Euro w Auckland ogłasza trwałe zamknięcie | 1 news

Popularna restauracja Euro w Auckland ogłosiła w piątek, że po 22 latach pracy zostanie na stałe zamknięta.

Jedzenie w restauracji, plik. Źródło: istock.com


Wielokrotnie nagradzana firma, zlokalizowana w Princess Wharf w Centralnej Dzielnicy Biznesowej, pozostanie zamknięta w wyniku trwających wyzwań spowodowanych pandemią Covid-19, ogłosiła firma w oświadczeniu.

W poście w mediach społecznościowych firma stwierdziła, że ​​to „bardzo trudna decyzja” i nie można jej już ponownie otworzyć.

Richard Sigley, który jest właścicielem Norish Group, powiedział, że skutki przestojów i innych niepowodzeń sprawiły, że kontynuacja była niewiarygodna.

„W ciągu ostatnich 18 miesięcy rzucono na nas wszystko – przestoje, długie roboty drogowe w CBD, zamknięte granice, poważne braki kadrowe, problemy z wizą pracowniczą” – mówi.

„Wszystkie te czynniki łagodzące stworzyły idealną burzę i chociaż zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać otwartym, niestety nie jest to już możliwe”.

W zeszłym roku Euro przeszło znaczący proces rebrandingu, którego przygotowanie zajęło dwa lata, wprowadzając nową konfigurację i doświadczenie kulinarne, skoncentrowane na wspólnych daniach, a nie na trzydaniowej koncepcji fine dining, z której od dawna jest znana.

Sigley mówi, że chociaż ruch był odważny, biorąc pod uwagę niepewny klimat, nie można było przewidzieć, jak długo skończy się pandemia.

„Jesteśmy niezwykle dumni z pracy wykonanej przez zespół oraz z wyjątkowych produktów spożywczych, napojów i usług, których doświadczyli dzięki naszej nowej ofercie.

„Niestety, ostatnie zamknięcie, nowe ograniczenia nałożone w ramach Delta i poprzednie wyzwania, z którymi musieliśmy się zmierzyć, oznaczają, że nie możemy kontynuować handlu”.

W Delta Level 2 dopuszczalna jest maksymalna liczba osób w 50 krytych salach hotelowych i eventowych – 130 miejsc Euro.

Sigley mówi, że obecnie skupiają się na wsparciu pracowników, traktując priorytetowo znalezienie nowych możliwości pracy dla członków zespołu, których to dotyczy, tam gdzie to możliwe, w innych organizacjach Nourish Group.

READ  Budynek mieszkalny w Auckland osiąga rekordowe poziomy: Queenstown rozrasta się wśród nas

W zeszłym miesiącu ujawniono, że Euro było jedną z 50 najlepszych restauracji Metro 2021 roku i jako pierwsza nowozelandzka restauracja znalazła się na liście 50 najlepszych restauracji Condé Nast Traveler na liście 50 najlepszych restauracji na świecie Condé Nast Traveler w 2003 roku.

„Wiem, że euro zajmuje szczególne miejsce w sercach tak wielu ludzi – niezależnie od tego, czy świętują tutaj specjalną okazję, biorą udział w jednym z naszych legendarnych długich lunchów, czy po prostu jedzą z nami obiad”, mówi Sigley.

„To była niesamowita podróż i jesteśmy bardzo wdzięczni każdemu gościowi, który wspierał nas przez ostatnie 22 lata”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top