Sony potwierdza, że ​​miały miejsce naruszenia bezpieczeństwa serwerów, które doprowadziły do ​​ujawnienia danych pracowników

Sony potwierdza, że ​​miały miejsce naruszenia bezpieczeństwa serwerów, które doprowadziły do ​​ujawnienia danych pracowników

Sony wysyła powiadomienia do niektórych obecnych i byłych pracowników Sony Interactive Entertainment (SIE), ostrzegając ich, że ich dane osobowe zostały naruszone w wyniku naruszenia systemu, które miało miejsce w maju. Listy wysłano do około 6800 dotkniętych osób, Jak wspomniałem Śpiący komputer. Publikacja otrzymała także potwierdzenie od Sony, że we wrześniu doszło do kolejnego naruszenia.

Grupa ransomware znana jako Cl0p przyznała się do włamania do serwera Sony w czerwcu. Do włamania doszło poprzez lukę w platformie przesyłania plików MOVEit, z której korzystała firma SIE. Sony jest jedną z wielu organizacji dotkniętych cyberatakami MOVEit.

Progress Software, twórca MOVEit Transfer, 31 maja poinformował swoich klientów (w tym Sony) o luce w zabezpieczeniach swojej platformy, Sony informuje w wiadomości. Po ostrzeżeniu SIE odkryło, że 28 maja miało miejsce naruszenie i że hakerzy pobrali dane z serwera.

Serwer zawiera dane osobowe pracowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych, a firma Sony świadczy usługi monitorowania kredytów osobom, których to dotyczy. Sony twierdzi, że już naprawiło tę lukę.

W zeszłym miesiącu firma Sony wszczęła dochodzenie w sprawie drugiego naruszenia, podczas którego hakerzy uzyskali 3,14 GB danych. Jak wynika z oświadczenia przesłanego firmie Sony, firma Sony potwierdza, że ​​serwer ten znajduje się w Japonii i służy do wewnętrznych testów jej działalności związanej z rozrywką, technologią i usługami. Śpiący komputer. Firma Sony bada ten incydent i zawiesiła serwer. Odpowiedzialni za to hakerzy ujawnili pliki zawierające dane z platformy SonarQube, certyfikaty, generator licencji, chmurę twórców i inne. Sony stwierdziło, że ten ostatni incydent „nie miał żadnego negatywnego wpływu na działalność Sony”.

READ  WhatsApp umożliwia teraz wyciszanie rozmówców podczas rozmów grupowych

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *