Sprawa Cleo Smith: Wewnątrz szczęśliwego łamacza danych telefonu, który pomógł policji zgubić dziewczynę

Sprawa Cleo Smith: Wewnątrz szczęśliwego łamacza danych telefonu, który pomógł policji zgubić dziewczynę

Zachodnia australijska policja wydaje nagranie dźwiękowe Cleo Smith. Wideo / WA Policja

Policja porównała poszukiwanie małej Cleo Smith do próby znalezienia „igły w stogu siana” – ale jeden szczęśliwy traf mógł wszystko zmienić.

Kilka dni po tym, jak mała Cleo Smith zostaje cudownie znaleziona „żywa i zdrowa” po 18 dniach zaginięcia, uwaga zwraca się na niesamowitą akcję policyjną, która połączyła ją z rodziną.

Policja porównała próby odnalezienia młodej dziewczyny, która została wyrwana z namiotu w środku nocy podczas rodzinnego kempingu 16 października na odległym kempingu Blowholes Campgrounds w pobliżu Carnarvon w stanie Waszyngton, do próby znalezienia „igły w stogu siana”. „

Z filmu opublikowanego przez policję Australii Zachodniej w tej chwili 4-letnia Cleo Smith została uratowana z domu w Carnarvon w Australii Zachodniej 18 dni po porwaniu.  Zdjęcie dostarczone.
Z filmu opublikowanego przez policję Australii Zachodniej w tej chwili 4-letnia Cleo Smith została uratowana z domu w Carnarvon w Australii Zachodniej 18 dni po porwaniu. Zdjęcie dostarczone.

Ale wczesnym rankiem w środę osiągnęli to, co wielu Australijczyków niestety uważało za niemożliwe – uratowanie 4-latki z zamkniętego domu zaledwie kilka minut od jej rodzinnego domu w Carnarvon, po aresztowaniu 36-letniego mężczyzny.

Ale jak dokładnie to zrobili?

Cud policyjny

Policja z Waszyngtonu wielokrotnie podkreślała, że ​​uratowanie Cleo nie zostało osiągnięte dzięki tylko jednemu kluczowemu dowodowi, ale było wynikiem systematycznej, niestrudzonej pracy policji.

Zespół 140 osób pracował przez całą dobę, aby sprowadzić Cleo do domu, nigdy nie tracąc nadziei pomimo malejących szans.

Mała dziewczynka, Cleo Smith, została znaleziona przez policję Australii Zachodniej 3 listopada.  Zdjęcie / Policja Australii Zachodniej
Mała dziewczynka, Cleo Smith, została znaleziona przez policję Australii Zachodniej 3 listopada. Zdjęcie / Policja Australii Zachodniej

„To była ciężka praca zespołu, który to zrobił” – powiedział w tym tygodniu dyrektor detektyw Rod Wilde.

„Przeanalizuj wszystkie te informacje, zbierz je wszystkie, przepracuj je i znajdź tę igłę w stogu siana”.

Nadinspektor Wilde powiedział, że chociaż ostatecznie chodziło o ciężką pracę, rozwój doprowadził do włamania, którego potrzebowali, który zaprowadził policję do domu, w którym znaleziono Cleo.

Do tej pory policja milczała, jeśli chodzi o konkrety, chociaż wiemy, że funkcjonariusze systematycznie szukali wskazówek na terenie obozu, korzystając z helikopterów i dronów, badając nagrania z kamer CCTV w promieniu 1000 km, z wywiadów ze Świadkami i tysiące doniesień od opinii publicznej, w tym doniesienia o samochodzie, który słyszano, jak samochód wyjeżdżał z kempingu w środku nocy, Cleo zniknęła, a nawet dom rodziny Cleo, który przeszukiwali trzykrotnie, chwytając worki z potencjalnymi dowodami.

READ  Trzy strony pracowników rządu brytyjskiego zostaną zbadane pod kątem naruszeń zasady Covid-19

Policja sprawdziła również i przeanalizowała dużą ilość danych z telefonów komórkowych i masztów komórkowych.

„Chodzi o rozebranie go na części, ustalenie, kto tam był, kto był w niewłaściwym czasie i tak się stało” – powiedział nadinspektor Wilde.

Kluczowa książka telefoniczna

Zastępca komisarza zachodnioaustralijskiej policji, Cole Blanche, opisał również dokładny proces związany z odnalezieniem Cleo, mówiąc dziennikarzom, że był to wynik „tysiąca dowodów”.

Ale powiedział, że dane telefonu są krytyczne.

„Wszystko się przyczyniło”, powiedział. „Z pewnością dane telefoniczne nam pomogły”.

„Okaże się, że układanie puzzli doprowadziło nas wszystkich do jednego miejsca.

„Wszyscy zgłosili się, aby nam pomóc. Były ruchy samochodów, były ruchy telefonu, były precedensy ludzi, a gra pasuje do układanki”.

Komisarz policji Chris Dawson zgodził się, mówiąc, że cud był wynikiem „systematycznego, upartego działania policji”.

Komisarz Dawson powiedział w radiu ABC, że chociaż opinia publiczna wskazała dom Cleo, w którym została znaleziona, „wiele dowodów kryminalistycznych” skierowało funkcjonariuszy w tym samym kierunku.

„Było kilka informacji, które śledziliśmy” – powiedział ABC Radio.

„Śledziliśmy wiele dowodów sądowych, które doprowadziły nas do pewnego domu”.

Policja podobno połączyła informacje o pojeździe z danymi telefonu komórkowego i innymi informacjami sądowymi, aby zlokalizować Cleo, przy czym dane telefonu były szczególnie szczęśliwą wskazówką.

Podczas gdy duża część australijskiego Outbacku nie ma zasięgu komórkowego, kemping Blowholes znajduje się w pobliżu wież telefonii komórkowej, co oznacza, że ​​w tym konkretnym obszarze jest silny sygnał.

W rzeczywistości w okolicy znajdują się trzy nowe terminale telefonów komórkowych, co, co zaskakujące, oznacza, że ​​odległy kemping ma znacznie lepszy sygnał z usługami 3G i 4GX niż miasto Caernarvon.

Przed wzniesieniem masztów pod koniec 2018 r. obszar ten był martwą strefą zasięgu mobilnego, ale jego obecność była reklamowana jako szczęście dla śledczych desperacko poszukujących Cleo.

READ  Czołowy australijski naukowiec sugeruje zmianę nazwy języka angielskiego, aby zapobiec przestępstwom

Wieże telefoniczne odgrywają ważną rolę we współczesnej pracy policji, ponieważ dostarczają wskazówek na temat potencjalnych świadków, a także mogą pomóc w potwierdzeniu zeznań i wymówek, ponieważ mogą ujawnić, kto był w określonym obszarze w określonym czasie.

Aby uzyskać dostęp do tych informacji, policja nie prosi o nakaz sądowy, po prostu musi zażądać „zrzutów wież” od przewoźnika, który jest właścicielem danej wieży.

Przewoźnicy następnie przekazują policji wszystkie numery telefonów komórkowych, które w określonym czasie odbiły się od masztów, a dowody te można połączyć z innymi danymi i wskazówkami, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *