Sprawa Covid-19 uczestniczyła w konferencji prasowej premiera Australii Scotta Morrisona

Premier Australii obserwuje objawy Covid-19 po tym, jak możliwy przypadek infekcji wziął udział w konferencji prasowej dla Kirribilli House w Australii.

Podczas gdy Scott Morrison rozważał możliwość zarażenia wirusem w niedzielę, ponad 32 000 Australijczyków zostało już niedawno zamkniętych w izolacji po tym, jak w ciągu ostatnich 24 godzin uzyskali pozytywny wynik testu.

Premier Australii obserwuje objawy Covid-19 po tym, jak możliwy przypadek infekcji wziął udział w konferencji prasowej w Kirribilli House.

Brendon Thorne / Getty Images

Premier Australii obserwuje objawy Covid-19 po tym, jak możliwy przypadek infekcji wziął udział w konferencji prasowej w Kirribilli House.

W całym kraju jest ich ponad 1500 w łóżkach szpitalnych.

Morrison i główny lekarz kraju, Paul Kelly, rozmawiali w środę z mediami w oficjalnej rezydencji premiera w Sydney, aby ogłosić niespodziewane posiedzenie rządu krajowego.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Premier NSW ostrzega, że ​​„wszyscy w Australii złapią Omicron”
* COVID-19 Australia: Służba zdrowia NSW pod presją
* Covid-19 Australia: Trzeci „prawdopodobny” przypadek wariantu Omicron w NSW, mówi Premier
* Australijczycy otrzymają międzynarodowe paszporty szczepień przeciwko Covid-19 od wtorku

Zorganizował spotkanie na świeżym powietrzu z dziennikarzami zobowiązanymi do noszenia masek na twarz.

Pomimo możliwości narażenia, Morrison nie musi izolować ani przeprowadzać testu PCR zgodnie z wytycznymi zdrowotnymi NSW.

Jego biuro twierdzi, że mieszkańcy i personel domu Kiribili postępują zgodnie z instrukcjami władz.

Rzecznik Departamentu Zdrowia stanu NSW powiedział: „Zgodnie z wytycznymi zdrowotnymi NSW premier nie został poproszony o wyizolowanie lub wykonanie testów i nadal monitoruje objawy”.

Zmiany w wymaganiach dotyczących izolacji i testowania zostały wprowadzone na czwartkowym posiedzeniu rządu krajowego, gdy liczba przypadków wzrosła w całym kraju.

Niecały tydzień później dzienne liczby ponownie pobiły rekordy po rozpoczęciu nowego roku z rekordowymi wartościami w wielu stanach.

Ponieważ wariant Omicron nadal zakłóca codzienne życie większości Australijczyków podczas wakacji szkolnych, mieszkańcy Queensland dostosowują się do nowych wymagań dotyczących masek.

Wcześniej był wymagany tylko w supermarketach, domach towarowych, środkach transportu publicznego i podczas wspólnych przejazdów, a także na lotniskach, samolotach, kinach i teatrach.

Są teraz również obowiązkowe w pracy, chyba że jest to niebezpieczne, w barach, klubach i kawiarniach, z wyjątkiem miejsc siedzących na stadionach i halach sportowych oraz w księgarniach, salonach fryzjerskich, salonach paznokci i poczekalniach w centrach medycznych.

Popyt wzrósł w centrach testowych Covid-19 w Sydney w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, ponieważ liczba przypadków koronawirusa wzrosła w Nowej Południowej Walii.

Brendon Thorne / Getty Images

Popyt wzrósł w centrach testowych Covid-19 w Sydney w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, ponieważ liczba przypadków koronawirusa wzrosła w Nowej Południowej Walii.

Mieszkańcy Queensland są również zachęcani do pracy z domu, gdy tylko jest to możliwe.

Nowa Południowa Walia (18 278) i Victoria (7172) ponownie zgłosiły dziesiątki tysięcy przypadków w niedzielę.

Dwa zgony miały miejsce w Nowej Południowej Walii, a trzy w Wiktorii.

Premier Nowej Południowej Walii, Dominic Beirut, nadal koncentruje się na liczbie hospitalizacji i intensywnej terapii, a nie na zwiększaniu dziennych sum.

Jednak ich liczba również wzrosła, z 1066 osobami zarażonymi wirusem w szpitalach NSW i 83 na oddziale intensywnej terapii.

Przejście do czterech cyfr oznacza podwojenie liczby przypadków szpitalnych od 27 grudnia i siedmiokrotny wzrost od czasu ogłoszenia pierwszego przyjęcia do szpitala przez firmę Omicron 12 grudnia.

Dodatkowe 472 osoby w szpitalach w Wiktorii mają wirusa, z czego 52 to aktywne przypadki na oddziale intensywnej terapii. Dwadzieścia dwie osoby potrzebują wentylacji.

Queensland odnotowało w niedzielę 3587 nowych infekcji, mimo że tylko pięciu pacjentów z wirusem przebywało na oddziałach intensywnej terapii. Australia Południowa odnotowała kolejne 2298 przypadków, a Tasmania 404 przypadki.

Tymczasem Australia przeklasyfikowała go jako wysokiego ryzyka zarówno w Tasmanii, jak iw ACT, z liczbą przypadków przekraczającą 500 po raz pierwszy w niedzielę.

Oznacza to, że od poniedziałku każdy, kto wjeżdża do WA z ACT lub Tasmanii, musi być w pełni zaszczepiony, mieć test PCR w ciągu 24 godzin od przybycia i mieć kolejny test w dniu 12 14-dniowej samoizolacji.

Muszą również korzystać z aplikacji G2G Now podczas kwarantanny.

Przy tak dużej zaszczepionej populacji premier Tasmanii, Peter Gutwin, mówi, że stan nie będzie dążył do zamykania lub zamykania granic ze względu na rosnącą liczbę przypadków.

Terytorium Północne zgłosiło 95 przypadków wirusa w niedzielę, o 35 więcej niż w poprzednim rekordzie, podczas gdy Australia Zachodnia odnotowała jeden w kwarantannie hotelowej.

READ  Tenis: Czytelnicy wiadomości z Channel 7 usuwają Novaka Djokovica z ujawnionego poza kanałem wideo

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top