Super Rugby Pacific: Górale przegrywają z Mocą po niefortunnej porażce

Shannon Frizzell i Górale doszli do władzy. zdjęcie/Getty

siła 30

Górale 17

Podczas swojej podróży do Perth, by spotkać się z siłami Zachodu, górale wykopali sobie dół, z którego nie mogli się wydostać.

To była chaotyczna sprawa z ofensywną piłką nożną dyktującą przebieg gry, przy braku dyscypliny po obu stronach – sędzia Nick Perry wyrzucił pięć żółtych kartek podczas zwycięstwa 30-17 Force.

„Wrzuciliśmy wiele rzutów karnych” – powiedział kapitan Highlanders, Billy Harmon, Stan Sport, podsumowując mecz.

„Trudno jest grać w swoją grę, gdy brakuje ci dwóch osób. Jeśli uda nam się to rozgryźć, możemy grać w naszą grę.”

Górale otrzymali dwucyfrowe kary we wszystkich meczach z wyjątkiem jednego w tym roku. Chociaż w wielu z tych rozgrywek znajdowali się po prawej stronie rzutów karnych, w ostatnich dwóch meczach załamali się w tym obszarze – i zdobyli nowe szczyty sezonu w obu rozgrywkach.

Jest to obszar, z którym będą musieli się zmierzyć do końca sezonu, aby zdobyć miejsce w barażach. Przegrana obniżyła ich rekord do 3-5 i nie udało im się zdobyć dodatkowego punktu. Górale zdobyli tylko dwa dodatkowe punkty w ośmiu meczach w tym sezonie, przegrywając z drużyną, która weszła do gry na 11. miejscu w tabeli.

Długie opóźnienie zakłóciło grę zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu meczu, ponieważ potężny skrzydłowy Ole Callan został wyciągnięty po kontuzji głowy. Kiedy gra została wznowiona, było tak, jakby Górale zostali złapani.

Gospodarze cieszyli się posiadaniem piłki we wczesnych fazach gry i znajdowali wiele dziur w defensywie Highlanders, otwierając wynik już po pięciu minutach od świetnej przerwy skrzydłowego Tony’ego Polo, który znalazł piątego w tabeli Bryce’a Hegarty’ego w żołądku. . Hegarty przechytrzył rywala Mitcha Hunta, wykonując 10-metrowy krok prawą nogą i pobiegł w pamiętnej próbie.

READ  „Kochanie, zmniejszyliśmy łódź!”

Para żółtych kartek dla Highlanders Pari Pari Parkinson i Ethana de Groota w 20. i 21. minucie utrudniła zadanie gościom i chociaż początkowo dobrze się bronili po drugiej wyrzucie, było tylko kwestią czasu, zanim pękną.

Manasa Mataele dośrodkował dla gospodarzy w 31. minucie, przed wykonaniem rzutu karnego – któremu towarzyszyła żółta kartka dla Highlanders nr 8 Marino Micaele Tou – pod koniec pierwszej połowy gospodarze prowadzili 21 punktami do przerwy.

Górale potrzebowali czegoś w drugiej połowie i po bardzo małym posiadaniu piłki w pierwszych 40 minutach cieszyli się posiadaniem piłki na początku drugiej części gry.

Byli w stanie zwiększyć presję, co opłaciło się w próbie Connora Gardena Bishopa.

Wkrótce potem mogli mieć jeszcze kilka przejazdów, ponieważ brak dyscypliny w siłach dawał góralom mnóstwo czasu na dobrej pozycji ofensywnej. Jednak Mattael wymusił uderzenie Shannona Frisella, kiedy ten rzucił piłkę, a chwilę później Mikael Too został złapany przez mocnego skrzydłowego.

Highlanders w końcu wyprzedzili Andrew Macaleo z tyłu linii, aby zbliżyć się do siedmiu punktów mocy, ale po dwóch rzutach karnych gospodarze objęli prowadzenie.

Zachodnia potęga 30 (Spróbuj karę, Bryce Hegarty, Manasa Mataele próbuje; Hegarty 2 negatywne, 3 długopisy)

Górale 17 (Connor Garden-Pashop, Andrew McCallew próbuje; Sam Gilbert 2-przeciw, długopis)