Światowi przywódcy reagują na diagnozę raka u króla Karola – przesyła wiadomość Christopher Luxon

Światowi przywódcy reagują na diagnozę raka u króla Karola – przesyła wiadomość Christopher Luxon

Wiadomość o diagnozie raka u króla Karola wywołuje falę szoku na całym świecie.

„Podczas niedawnej operacji króla w szpitalu mającej na celu leczenie łagodnego rozrostu prostaty zgłoszono odrębną kwestię niepokojącą. Późniejsze badania diagnostyczne wykazały postać raka” – oznajmił dziś rano Pałac Buckingham.

„Dzisiaj Jego Królewska Mość rozpoczął harmonogram regularnych zabiegów, na który lekarze zalecili mu odroczenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie w dalszym ciągu normalnie zajmować się sprawami państwowymi i urzędowymi.

Premier Nowej Zelandii Christopher Luxon zamieścił na X (dawniej Twitterze), że Nowa Zelandia życzy królowi wszystkiego najlepszego.

„Kya kaha, król Karol. „W imieniu wszystkich Nowozelandczyków życzę Jego Królewskiej Mości wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia” – powiedział Luxon, który był dziś rano w Waitangi.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że martwi się o króla i planuje osobiście skontaktować się z Karolem.

„Martwię się o niego. Właśnie usłyszałem o jego diagnozie” – powiedział reporterom w Stanach Zjednoczonych. – Porozmawiam z nim, jeśli Bóg pozwoli.

Donald Trump, były prezydent USA, zamieścił w mediach społecznościowych życzenia Charlesowi szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia.

Powiedział: „Król Karol ma raka. To wspaniały człowiek, którego dobrze poznałem podczas mojej prezydentury i wszyscy modlimy się o jego szybki i pełny powrót do zdrowia!

Król otrzymał natychmiastowe wsparcie od brytyjskich parlamentarzystów, a premier Rishi Sunak wyraził nadzieję na „pełne i szybkie wyzdrowienie” dla niego.

„Nie mam wątpliwości, że wkrótce wróci do pełni sił i wiem, że cały kraj będzie mu życzył wszystkiego najlepszego” – powiedział Sunak w Channel X.

READ  Covid 19 Australia: Minister zdrowia broni krajowej odpowiedzi, gdy epidemie rosną w NSW i Wiktorii

Spiker Izby Gmin Sir Lindsay Hoyle i przywódca Partii Pracy Sir Keir Starmer życzyli królowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Inni europejscy politycy również szybko złożyli życzenia królowi. Pierwszy minister Walii Mark Drakeford życzył królowi „pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia”.

Król Karol III po nabożeństwie koronacyjnym. Zdjęcia: Julia McCarthy Fox

W wiadomości na kanale X wyraził swój smutek z powodu wiadomości, że Jego Królewska Mość Król Karol III zmaga się z dodatkowymi problemami zdrowotnymi.

„Moje myśli i myśli ludzi w całej Walii będą tego wieczoru z nim i jego rodziną.

Przesyłam mu najlepsze życzenia na rozpoczęcie leczenia, pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia.

„Guelhad Boan”.

Nowo mianowana pierwsza minister Irlandii Północnej Michelle O'Neill, republikańska przywódczyni partii Sinn Féin, wyraziła życzenia pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia dla króla.

„Bardzo mi przykro z powodu choroby króla Karola i życzę mu powodzenia w leczeniu oraz pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia” – napisała w serwisie X.

Naczelny rabin Sir Ephraim Mirvis powiedział, że jest „zasmucony wiadomością o diagnozie Jego Królewskiej Mości”.

„Wiem, że społeczności żydowskie Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów dołączą do mnie, życząc mu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia” – powiedziała Mervis w mediach społecznościowych.

the codzienna poczta Twierdzi, że Harry spieszy na stronę Charlesa i że jeszcze dzisiaj może opuścić Kalifornię. Według ekspertów, z którymi skontaktował się portal informacyjny, szybka podróż Harry'ego do Wielkiej Brytanii „wskazuje na powagę” choroby jego ojca.

Brytyjskie źródło wiadomości podało, że króla, który właśnie został najdłużej sprawującym urząd następcą tronu w historii Wielkiej Brytanii po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II, 8 września 2022 r., prawdopodobnie spotkają „niszczycielskie zawodowo” konsekwencje, ponieważ wynik. Od diagnozy.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *