Szczegóły: Nowa Zelandia udaje się na ważne spotkanie w sprawie zmian klimatycznych z żenującym rekordem

The Detail to codzienny podcast z wiadomościami produkowany dla RNZ za pomocą redakcja Jest publikowany na Rzeczach za zgodą. Kliknij ten link Aby zasubskrybować podcast.

Sekretarz ds. Zmian Klimatu James Shaw przyznaje, że pójście do C . jest tragiczne i wstydliwekonferencja wapienna W Glasgow z Nową Zelandią Zły zapis emisji dwutlenku węgla.

COP26 to najważniejsze spotkanie klimatyczne od Paryża w 2015 r., kiedy oba kraje osiągnęły historyczne porozumienie, aby spróbować ograniczyć wzrost temperatur na świecie do 1,5°C.

Celem Glasgow jest utrzymanie 1,5 przy życiu. Przywódcy przedstawią swoje postępy od konferencji w Paryżu i wyjaśnią, w jaki sposób zmniejszą emisje dwutlenku węgla.

Czytaj więcej:
* Greta Thunberg zadaje kolejny cios reakcji Jacindy Ardern na zmiany klimatyczne
* Emisje gazów cieplarnianych w Nowej Zelandii spadły o 4,5% z powodu Covid, ale trend wzrostowy zostaje wznowiony
* Greta Thunberg na pierwszej okładce skandynawskiego Vogue’a zwraca uwagę na „szkodliwy” przemysł modowy
* Bogate kraje „muszą oddać energetykę węglową historii” – szef COP26 w Wielkiej Brytanii
* Narasta zewnętrzny sceptycyzm wobec zobowiązań klimatycznych Nowej Zelandii

Jak wiele krajów, Nowa Zelandia Cele redukcji emisji nie spełniają oczekiwań. W ciągu ostatnich 30 lat nie zrobiliśmy prawie nic, aby poprawić sytuację.

„Ale naprawdę złą wiadomością jest to, że żaden inny kraj na świecie też nic nie zrobił w ciągu tych 30 lat” – mówi Shaw.

„Więc tak, myślę, że to dla nas żenujące, że mieliśmy okazję na początku lat 90., aby odwrócić sytuację, a nie zrobiliśmy tego. Teraz staramy się odrobić ogromne straty w bardzo krótki okres czasu, co sprawia, że ​​przejście jest znacznie bardziej strome i trudniejsze”.

Olbrzymia grafika z piasku zdobi New Brighton Beach, aby podkreślić globalne ocieplenie i nadchodzącą Światową Konferencję Klimatyczną Cop26.

Christopher Furlong / Getty Images

Olbrzymia grafika z piasku zdobi New Brighton Beach, aby podkreślić globalne ocieplenie i nadchodzącą Światową Konferencję Klimatyczną Cop26.

Dziś szczegóły Rozmawia z Shawem i dziennikarzem biznesowym Rodem Oramem, którzy znajdą się wśród 30 000 osób, które wezmą udział w szczycie.

COP to Konferencja Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, coroczne wydarzenie dla światowych przywódców i wysokich rangą urzędników. 26 To spotkanie oznacza 26 dla grupy.

W Paryżu kraje zobowiązały się do redukcji emisji, znanych również jako wkłady ustalane na poziomie krajowym lub wkłady ustalane na szczeblu krajowym. Wszyscy sygnatariusze mieli zaktualizować swoje NDC do 31 lipca tego roku, ale około 70 krajów, w tym Nowa Zelandia, jeszcze tego nie zrobiło.

Działacze kampanii już krytykują liderów za bezczynność Greta Thunberg wezwała premier Jacindę Ardern Nie robić nic w sprawie zmian klimatycznych.

Minister ds. Zmian Klimatu James Shaw przyznaje, że pójście na konferencję klimatyczną w Glasgow z powodu słabych wyników emisji dwutlenku węgla w Nowej Zelandii jest zarówno tragiczne, jak i żenujące.  (obraz pliku)

Robert Kuchnia / Rzeczy

Minister ds. Zmian Klimatu James Shaw przyznaje, że pójście na konferencję klimatyczną w Glasgow z powodu słabych wyników emisji dwutlenku węgla w Nowej Zelandii jest zarówno tragiczne, jak i wstydliwe. (obraz pliku)

James Shaw mówi, że Paryż poczynił duży postęp, ale Glasgow jest również kamieniem milowym pod względem realizacji umowy z 2015 roku.

„Paryż był konferencją, na której otrzymaliśmy New Global Compact i był to wynik dziesięcioleci wysiłków”.

Ale to, co sprawiło, że Paryż przekroczył granicę, mówi Shaw, to coś, co dyplomaci nazywają „konstruktywną dwuznacznością”, co oznacza, że ​​kraje mogą interpretować postanowienia umowy na różne sposoby.

„Problem polega na tym, że zaraz potem musieliśmy napisać podręcznik i oczywiście podręcznik oznacza bardzo mało niejasności, więc trwała seria negocjacji i trwało odzyskiwanie”.

wyjaśnij shu ja szczegóły To, że Glasgow jest postrzegane jako jedna z ostatnich okazji do przeniesienia znaczących części umowy przez linię.

Wraz z wejściem w życie okresu paryskiego – od 2020 r. do 2030 r. – kraje na całym świecie wspólnie zobowiązały się do stosowania środków, które są niewystarczające, aby utrzymać wzrost temperatury na poziomie 1,5°C.

Glasgow musi odbudować impet po pandemii Covid-19, która wymusiła odwołanie zeszłorocznego szczytu.

„Postrzega się to jako jedną z ostatnich możliwości zwiększenia tego poziomu ambicji na całym świecie” – mówi Shaw.

Jeśli polityka COP26 sprawia, że ​​czujesz się beznadziejnie, to, co dzieje się na uboczu, może dać ci nadzieję. Rod Oram będzie publikował codzienne podcasty dla Newsroom.pl z Glasgow.

„Jestem zdeterminowany, aby pojechać do Glasgow, ponieważ ludzkość boryka się ze wspólnymi kryzysami”, mówi. „To kryzys załamania się klimatu i rozpadu bioróżnorodności ekosystemów”. „A te dwa są całkowicie ze sobą powiązane, rozwiązania jednego są rozwiązaniami drugiego.

W ciągu ostatniego roku szczególnie niezwykłe było to, jak ONZ jednoczy obie strony. Jestem dziennikarzem biznesowym, ale dla mnie jest to nowatorskie miejsce, w którym biznes powinien być, ponieważ biznes ma do odegrania tak ważną rolę.

READ  Covid-19: Fidżi ma średnio 10 zgonów dziennie, gdy epidemia delta rozprzestrzenia się na zachodzie kraju

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top