Szwajcarski kolarz umiera po przerażającym upadku podczas Tour de Suisse

Szwajcarski kolarz Gino Mader zmarł dzień po tym, jak rozbił się i wpadł do wąwozu podczas zjazdu z Tour de Suisse.

26-latka i jej amerykański pasażer, Magnus Sheffield, rozbili się w czwartek na stromej drodze zbliżającej się do mety górzystego piątego etapu w La Punt.

„Gino przegrał walkę o powrót do zdrowia po poważnych kontuzjach”, powiedział zespół Bahrain-Victorious w piątkowym oświadczeniu.

„Pomimo najlepszych wysiłków ogromnego personelu szpitala Khor, Gino nie mógł przejść tego ostatniego i największego wyzwania, ao 11:30 jeden z jasnych świateł naszego zespołu pożegnał się.

„Cały nasz zespół został zdruzgotany tym tragicznym wypadkiem, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną i bliskimi Gino w tym niezwykle trudnym czasie”.

Personel medyczny, który przybył na Madere, znalazł go nieruchomego w wodzie. Przeprowadzili resuscytację przed przetransportowaniem go samolotem do szpitala.

Organizatorzy powiedzieli, że wyjaśniają, jak doszło do wypadku.

Tour de Suisse to wyścig przygotowujący do przyszłomiesięcznego Tour de France.

O śmierci Madera poinformowano około 30 minut przed planowanym startem szóstego etapu ośmiodniowego wyścigu. Start jest opóźniony.

„Jesteśmy zasmuceni” – napisali organizatorzy Tour de Suisse w oświadczeniu.

„Gino, byłeś doskonałym jeźdźcem, ale jeszcze bardziej niesamowitą osobą. Zawsze się uśmiechasz i sprawiasz, że ludzie wokół ciebie są szczęśliwi”.

Tor piątego etapu został skrytykowany przez mistrza świata Remco Evenpoela, który zajął 10. miejsce i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Chociaż było całkiem możliwe ukończenie na szczycie, to nie była dobra decyzja, aby pozwolić nam ukończyć tak niebezpieczny zjazd” – napisał Evenpoel na swoim koncie na Twitterze.

„Jako jeźdźcy musimy również wziąć pod uwagę ryzyko, jakie podejmujemy podczas schodzenia z góry”.

Organizatorzy powiedzieli, że Sheffield doznał wstrząsu mózgu i siniaków i był leczony w lokalnym szpitalu.

Madir zajął piąte miejsce w hiszpańskiej Vuelcie w 2021 roku, a także zajął piąte miejsce w wyścigu etapowym między Paryżem a Niceą w marcu.

READ  Kevin Pietersen atakuje „lewantyńską” Anglię, gdy Australia dominuje w drugim teście Ashes

Duńczyk Matthias Skgelmos prowadzi w klasyfikacji generalnej Austriaka Felixa Galla.