Tańszy iPhone firmy Apple zyskuje na popularności po aktualizacjach

Tańszy iPhone firmy Apple zyskuje na popularności po aktualizacjach

(Bloomberg) – Podstawowy model iPhone’a 15 firmy Apple Inc. zajmuje trochę czasu. Dostawy w tym roku są prawie tak samo długie jak w zeszłym, co wskazuje na duże zapotrzebowanie na najnowsze telefony firmy.

Najczęściej czytane w Bloombergu

Według danych Counterpoint Research w Chinach, największym zagranicznym rynku Apple, czas oczekiwania na iPhone’a 15 wzrósł czterokrotnie. Z drugiej strony badacze odkryli, że najwyższej klasy iPhone 15 Pro Max firmy Apple również wydłużył czas oczekiwania na zamówienie w przedsprzedaży do rekordowego poziomu. Duże ulepszenia obu modeli doprowadziły do ​​ponownego popytu, choć niektóre odbyły się kosztem innych opcji Apple, takich jak 15 Plus i 15 Pro, w przypadku których czas oczekiwania jest krótszy.

„Spodziewaliśmy się, że czas oczekiwania na podstawowy model iPhone’a 15 w Chinach będzie znacznie krótszy – być może porównywalny z zeszłym rokiem” – powiedział Archie Zhang, analityk w Counterpoint. „Jeśli chodzi o ultraluksus, Pro Max pozostaje najbardziej poszukiwanym iPhonem w Chinach, co odzwierciedla długi czas oczekiwania na dostawę”.

Wydłużone terminy dostaw nie przełożyły się na wyższe ceny odsprzedaży, a badacze potwierdzili w piątek doniesienia Bloomberga, że ​​ceny skalperów w Chinach charakteryzują się jedynie umiarkowanymi premiami. Oznaczałoby to, że popyt przynajmniej częściowo jest napędzany przez osoby handlujące swoimi istniejącymi urządzeniami.

„Oczekuje się, że w roku malejącego popytu na smartfony program wymiany będzie odgrywał kluczową rolę w zmniejszaniu barier psychologicznych dla osób rozważających zakup nowego telefonu” – powiedział Evan Lam z Counterpoint. „Staje się coraz ważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do dominacji rynkowej Apple”.

Przeczytaj więcej: Spekulanci i fanboye Apple rywalizują o najnowsze iPhone’y pomimo chińskiego zakazu

— Z pomocą Debbie Wu.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2023 Bloomberg L.P

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *