„Tańszy” supermarket, do którego 50% populacji kraju nie ma dostępu

„Tańszy” supermarket, do którego 50% populacji kraju nie ma dostępu

Zjedzenie ulubionego dania na wynos w piątkowy wieczór może być obecnie nieco trudniejsze, ponieważ ceny dań gotowych wzrosły w zeszłym roku o 8,6%.

Ale jak odkrył Consumer NZ, zrobienie własnej „podróbki” w domu często pozwala zaoszczędzić pieniądze. Konkurencyjna internetowa firma spożywcza Supie często oferuje najtańsze składniki – dodała.

Przez sześć tygodni organ nadzorujący konsumenta co tydzień wybierał popularny gotowy posiłek i ustalał koszt ugotowania tego posiłku dla czterech osób.

Ze wszystkich supermarketów Supie było najtańszym miejscem do zrobienia kurczaka na maśle (57,71 USD), pizzy (55,47 USD) i pad thai (56,66 USD).

W tygodniu Pad Thai Supie było o 23% tańsze niż najdroższy supermarket Countdown, którego cena wynosiła 73,54 USD.

W przypadku burgerów cena była o 16 centów wyższa niż w najtańszej opcji Pak’nSave i o 19 centów wyższa w przypadku lasagne. Ale jeśli chodzi o wegetariańskie nachos, druga opcja była najdroższa i kosztowała 53,35 dolara.

Supie, założycielka internetowego dostawcy artykułów spożywczych Sarah Pal.

Dostarczone/rzeczy

Supie, założycielka internetowego dostawcy artykułów spożywczych Sarah Pal.

Jednak butik, który planuje otworzyć w przyszłym roku zaawansowane technologicznie sklepy fizyczne, jest obecnie dostępny tylko w Auckland, Waikato i Tauranga.

Założycielka Sarah Bali powiedziała, że ​​choć znajduje się tylko w trzech regionach, zamieszkuje je 50% populacji kraju.

„Co jest ważne. Na początku przyszłego roku zamierzamy rozszerzyć tę usługę na resztę Wyspy Północnej, co zwiększy dostęp do 77% populacji”.

Konsumenci w Nowej Zelandii odkryli, że przygotowywanie fast foodów w domu jest często tańsze.

Płótno

Konsumenci w Nowej Zelandii odkryli, że przygotowywanie fast foodów w domu jest często tańsze.

Chris Schulz, starszy specjalista ds. badań konsumenckich, stwierdził, że najważniejszym punktem dotychczasowego badania było to, że najdroższymi supermarketami były Countdown i New World, często zmieniające się rolami w zamian za pierwsze miejsce.

„Myślę, że Countdown zawsze miał wrażenie, że znajduje się gdzieś pośrodku, pomiędzy New World a Pak’nSave, jeśli chodzi o ceny. Jednak myślę, że ankieta pokazuje, że już tak nie jest.

READ  Ceny nawozów spadły o 200 dolarów za tonę

„W przypadku Supiego mogą zaoferować niższe ceny, ponieważ nie mają sklepów detalicznych i związanego z tym czynszu” – powiedział.

Ostrzegł jednak, że w przypadku Supie klienci będą musieli uiścić roczną opłatę członkowską w wysokości 99 dolarów, aby otrzymać bezpłatną wysyłkę, która kiedyś wynosiła 15 dolarów, aby regularne korzystanie z niej było opłacalne.

W przyszłym roku Supie planuje ekspansję na całą Wyspę Północną.

dostarczone

W przyszłym roku Supie planuje ekspansję na całą Wyspę Północną.

Roczne członkostwo za 99 USD wynosiło 8,25 USD miesięcznie, a klienci otrzymali nieograniczoną bezpłatną dostawę i co najmniej 2% zwrotu gotówki za wszystko, co kupili.

Miesięczne członkostwo wynosiło 14 dolarów miesięcznie i oferowało nieograniczoną liczbę bezpłatnych dostaw i co najmniej 2% zwrotu gotówki przy wszystkich zakupach.

„Może to zrekompensować część oszczędności, które myślisz, że poczynisz, robiąc zakupy tam, a nie w supermarkecie” – powiedział.

To, co wyróżniało się, to to, ile konsumenci mogliby zaoszczędzić, porównując ceny i robiąc zakupy, powiedział Schultz.

„Często występowały ogromne różnice w cenach sera, awokado, mielonej wołowiny i kurczaka pomiędzy czterema supermarketami. Czasami można było zaoszczędzić od 2 do 3 dolarów na pojedynczym produkcie, udając się gdzie indziej.

„To naprawdę nie ma już sensu robić wszystkich zakupów w jednym supermarkecie. Inteligentni klienci kupują kawałki z różnych supermarketów, w zależności od ofert specjalnych i zmian cen z tygodnia na tydzień.

Rzecznik Countdown powiedział, że supermarket działa na rynku, na którym konkurenci oferują w danym momencie różne ceny za te same produkty.

„Jednak ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, aby żywność dla Nowozelandczyków była jak najbardziej przystępna cenowo. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i rok 2024. W dalszym ciągu skupiamy się na dostarczaniu wartości naszym klientom oraz utrzymywaniu cen żywności i artykułów spożywczych na możliwie najniższym poziomie. możliwy.”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *