Tasman przezwyciężył nieobecność Ethana Blackaddera, aby usunąć Taranakiego z NPC

Nie ma Ethana Czarnej Żmii, nie ma problemu dla Tasmana Mako.

Tasman odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo NPC i awansował na trzecie miejsce po pokonaniu Taranaki 29-18 na stadionie Yarrow w New Plymouth w niedzielę.

Mako musiał przezwyciężyć nieobecność niezależnego napastnika Blackaddera, który w sobotę nie znalazł się w wyjściowym składzie i udał się do Francji. Blackadder został powołany do składu All Blacks na Puchar Świata w Rugby w zastępstwie kontuzjowanego skrzydłowego Emoniego Narawy.

Skrzydłowy Tasmana, Anton Segner, który w zwycięstwie spisał się znakomicie, na 10 minut przed końcem podarował zwycięstwo, otwierając dziewięciopunktowe prowadzenie.

Kluczem do sukcesu Tasmana była silna obrona, która przez większą część drugiej połowy powstrzymywała potężne kopnięcia Taranakiego z linii bramkowej.

Pomocnik Levi Aumua dwukrotnie przyłożył Tasmana do zwycięstwa i myślał, że strzelił hat-tricka, ale gra została wznowiona, gdy piłka uderzyła w linię boczną.

Była to trzecia porażka z rzędu Taranakiego, który stworzył mnóstwo ataków, ale zawiódł go celność przy Tasman 22 i obrona Mako.

W niedzielę North Harbor pokonało Manawatu 48:29 w emocjonującym pojedynku na stadionie Central Energy Trust Arena w Palmerston North i odniosło drugie zwycięstwo w ciągu pięciu dni.

Goście dobrze rozpoczęli mecz, prowadząc 15:0 i dominując w pierwszej połowie wynikiem 27:12.

Wyprzedzili Turbos z siedmiu do pięciu prób, a Bryn Gatland w pierwszych pięciu próbach zdobył 16 punktów z przyłożenia, rzutu karnego i czterech konwersji.

Shaun Stephenson podjął dwie próby, gdy Harbor pokonał Otago 27-24 w środowym starciu na stadionie North Harbor w Auckland, ale jego forma nie wystarczyła, aby zapewnić mu powołanie do drużyny All Blacks w zastępstwie Narawy, z dodatkowymi stratami. preferowana osłona przednia. .

Wellington utrzymał swój doskonały rekord i miejsce na szczycie tabeli dzięki zdecydowanemu zwycięstwu nad Waikato na stadionie FMG Waikato w Hamilton w piątkowy wieczór, a skrzydłowa Lucy Filippo strzeliła hat-tricka, który obejmował dwa przechwyty.

READ  Żydowski raport sportowy: Nieautoryzowana chwila ciszy dla Izraela

Sobotnie popołudnie Battle of the Bays w Napier było emocjonujące. Bay of Plenty zwyciężyło nad Hawke’s Bay 38-35, mimo że skrzydłowy Vivini Lasaka został wyrzucony z boiska sześć minut po drugiej połowie.

Etonia Waka z Bay of Plenty świętowała zwycięstwo 38-35 nad Hawke's Bay.

Kerry’ego Marshalla/Getty Images

Etonia Waka z Bay of Plenty świętowała zwycięstwo 38-35 nad Hawke’s Bay.

Zespół Hawke’s Bay prowadził na tym etapie 18-17, ale wkrótce potem stracił szansę na próbę Basilio Tosiego i nigdy więcej nie wystawił nosa na prowadzenie, przegrywając 38-25, po czym strzelił dwie próby, z których jedna nie została wykorzystana, w finale 10 minut.

W sobotę hrabstwo Manukau odniosło drugie zwycięstwo w sezonie nad mieszkańcami piwnic z Southland (39:29), choć musieli na nie pracować na stadionie nawigacji Homes w Pukekohe, a drużyna z Invercargill doszła do finału w ciągu trzech minut. kwadrans. Josh Gray strzelił hat-tricka dla Steelers.

Dobra interwencja Joe Royle’a w końcówce zapewniła Auckland zwycięstwo 36:29 nad Canterbury na Eden Park w sobotni wieczór, po siedmiu zmianach prowadzenia, z czego ostatnia nastąpiła w 79. minucie. Jedyną notatką było boisko z kontuzją kostki.Smutny podczas wyprzedzania drużyny przeciwnej przy stole.

Otago pokonał Northland 30-15 na stadionie Forsyth Barr w Dunedin w ostatnim meczu rundy, a Sam Gilbert zdobył 15 punktów dla gospodarzy, co pozytywnie zakończyło burzliwy tydzień.

NPC – Tydzień 6

Na stadionie North Harbor w Auckland: North Harbour 27 (Sophie Macca 2, Moses Liu Tries, Oscar Koller 1, Bryn Gatland 2 Minusy, Koller 2 Pen) Otago 24 (Fabian Holland, Josh Wanga, John Tabuelo, Juna Nariki próbuje; Finn Hurley 2 oszustwo) HT: 17-10

Na stadionie FMG Waikato, Hamilton: Wellington 41 (Lucy Filippo 3, Robin Love, Hugo Plummer, Xavier Noumea próbuje; Aidan Morgan 4 oszustwa, 1 długopis) Waikato 24 (Tebaya Cook-Savage, Xavier Rowe, Daniel Sinkinson, James Tucker próbuje; Cook-Savage 2 oszustwo) HT: 27-17.

READ  Sky TV podnosi cenę Sky Sport

W McLean Park w Napier: Bay of Plenty 38 (Sequini Tanimo, Justin Sangster, Basilio Tosi, Fehi Venianjanovo, Manaki Selby-Rickett próbują; i Harinui Huira 5kun, długopis) Zatoka Hawke’a 35 (Tyrone Thompson, Jonah Lowe, Brad Webber, Ollie Sapsford 2 próby; Lincoln McCullochey 2 oszustwa, 2 długopisy). HT: 17-18

Na stadionie nawigacji Homes, Pokicoke: Counties Manukau 39 (próba karna, Josh Gray 3, Liam Daniela, próba Riley Hohiba; zwody Hohiby, zwody AJ Alatimo, rzut karny) Południe 29 (Mike Mackey, Michael Manson 3, Gabriel Hammer Webb próbuje; Dan Holinshed 2 oszustwa). HT: 24-17

Lahm gratuluje Bryce'owi Heemowi zdobycia gola podczas sobotniego meczu Auckland z Canterbury na Eden Park.

Photosport/Dave’a Rowlanda

Lahm gratuluje Bryce’owi Heemowi zdobycia gola podczas sobotniego meczu Auckland z Canterbury na Eden Park.

W Eden Park w Auckland: Auckland 36 (Bryce Hemme, Corey Evans, Kalani Thomas 2, Joe Royal Tries; Zaren Sullivan 4 Con, Pen) Canterbury 29 (Pen., Fergus Burke, Dallas McLeod, Solomon Alemalu, Pen. Burke, 2 zwody). HT: 19-22

Na stadionie Yarrow w New Plymouth: Tasman 29 (Levi Aumua 2, Timosi Tafatavanway, próby Antona Segnera; Tyne Robinson 3 con, karne) Taranaki 18 (Jason Buttrose, Beta Gus Swakola próbuje. Steven Peruvita 2 długopis, con) HT: 15-10

Na placu Central Energy Trust Square, Palmerston North: North Harbour 48 (Jade Melvin, Moses Liu, Tamaru McGahan, Jamie Booth, Danion Morgan-Pouterangi, Bryn Gatland, Fatunjia Paya próbuje; Pen Gatland, 4 con, Oscar Koller con) Manawatu 29 (Nehe Milner-Scudder, Slade McDowall, Andrew Quatrin, Drew Wilde, próba TK Howden; oszustwo Bretta Camerona, oszustwo Isaiaha Armstronga Ravoli) HT: 27-12

Na stadionie Forsyth Barr w Dunedin: Otago 30 (Will Tucker, Juna Nariki, Jake T. Huey próbuje; Sam Gilbert 3 z 3 długopisami) Północ 15 (Harimiah Murray 2 próby; Rihanna Reeves con, Pen). HT: 13-8

Punkty (rozegrane mecze): Wellington 32 (7), Auckland 27 (7), Tasman 25 (7), Canterbury 24 (6), Taranaki 24 (7), Bay of Plenty 20 (6), Hawke’s Bay 20 (7), North Harbor 17 (7 ) . ), Waikato 14 (7), Northland 13 (6), Otago 13 (6), Hrabstwa Manukau 13 (6), Manawatu 12 (7), Southland 3 (6)

READ  Sebastian Korda pokonuje Bena Shiltona w trzech setach podczas Shanghai Masters