Telco 2degrees wprowadza fuzję z operatorem szerokopasmowym Orcon

Amerykański właściciel firmy telekomunikacyjnej 2degrees potwierdził spekulacje, że prowadzi rozmowy dotyczące połączenia biznesu z lokalnym operatorem szerokopasmowym Orcon.

Zdjęcie: dostarczony.

Trilogy International Partners (TIP), większościowy właściciel 2degrees, powiedział, że rozpoczął rozmowy z właścicielem Orconu, Macquarie Asset Management i Aware Super, w celu omówienia możliwości połączenia obu firm.

„Potencjalna fuzja połączy komplementarne aktywa 2degrees Group i Orcon Group w zakresie usług mobilnych, szerokopasmowych i stacjonarnych”, powiedział TIP w oświadczeniu dla Toronto Stock Exchange.

„Dzięki połączonemu nastawieniu na wyzwania, 2degrees i Orcon Group będą budować zarówno firmy stacjonarne, jak i mobilne na dużą skalę, zapewniając lepszą obsługę klientom na rynkach telefonii komórkowej i stacjonarnej w Nowej Zelandii”.

Grupa Orcon, wcześniej znana jako Vocus New Zealand, posiada portfolio operacji szerokopasmowych, takich jak Slingshot, Orcon i Stuff Fibre.

Lokalny analityk inwestycyjny Greg Smith z Fat Prophets powiedział, że konsorcjum 2degrees i Orcon miałoby prawie 20 procent rynku w Nowej Zelandii, przychód w wysokości 1 miliarda dolarów i zysk w wysokości 200 milionów dolarów.

Trilogy twierdzi, że każda potencjalna fuzja będzie podlegać zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, zakończeniu badania due diligence i negocjacjom ostatecznych warunków.

„Nie ma gwarancji, że jakakolwiek transakcja zostanie zrealizowana zgodnie z powyższym opisem lub w ogóle” – powiedziała.

Potwierdzenie z Trilogy zostało zawieszone na tydzień pełen spekulacji na temat przyszłości 2 stopni po tym, jak jej rzecznik powiedział, że plan wejścia na giełdę w Nowej Zelandii do końca roku został wstrzymany.

Doniesienia medialne wskazywały, że firma rozważa możliwość fuzji z Orconem, który również w tym roku miał wejść na giełdę.

„Macquarie Asset Management i Aware Super zgodziły się wstrzymać przygotowania do publicznego notowania swoich spółek zależnych, podczas gdy omawiają potencjalną fuzję” – powiedział Trilogy.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top