Tenis: Minister imigracji Alex Hawke ma wydalić Novaka Djokovica z Australii

Novak Djokovic złożył publiczne oświadczenie, w którym przyznał, że był świadomy swojej infekcji COVID-19, kiedy pojawił się publicznie. Wideo / Sky News

Wszystkie oczy skierowane są na federalnego ministra imigracyjnego Alexa Hawke’a, który zastanawia się, czy wydalić Novaka Djokovica z Australii.

Decyzja o cofnięciu wizy Djokovicowi została uchylona w zeszłym tygodniu w Federalnym Sądzie Okręgowym w poniedziałek, ale minister wciąż ma ostatnie słowo, czy gwiazda tenisa będzie mogła pozostać w kraju.

Po tym, jak sędzia Anthony Kelly wydał orzeczenie, rząd federalny powiedział, że nadal rozważa cofnięcie wizy Djokovicowi, twierdząc, że ma do tego prawo pomimo orzeczenia sądu.

Prawnik rządowy Christopher Tran powiedział w sądzie, że minister ds. imigracji może rozważyć skorzystanie z „osobistego uprawnienia do odwołania” – co może oznaczać, że Djokovic nie będzie mógł wrócić do Australii przez trzy lata.

Raport: Novak w nowym śledztwie

W czwartek pojawiły się nowe doniesienia, według których władze hiszpańskie prowadzą śledztwo w sprawie Djokovica w sprawie jego przyjazdu do kraju.

Gwiazda tenisa powiedział, że jego agent błędnie zaznaczył „nie” na formularzu z pytaniem, czy podróżował w ciągu 14 dni przed wyjazdem do Australii, podczas gdy w rzeczywistości podróżował wtedy z Serbii do Hiszpanii, gdzie trenował przed pierwszym rokiem. Wielkie ciosy.

Hiszpańskie publikacje COPE wskazują, że agencje sprawdzają, czy wjechał do kraju nielegalnie.

Dziennikarz tenisowy Ben Rothenberg ujawnił politykę Hiszpanii, zgodnie z którą „niechronieni turyści” nie mają wstępu do kraju i będzie musiał udowodnić, że jego praca była „niezbędna”.

Kolega z tenisa, Gaspar Ribeiro Lanka, napisał na Twitterze: „WIADOMOŚCI Z ŁAŃCUCHA: COPE oświadczył, że hiszpański rząd bada obecnie, czy niespokojny Novak Djokovic wjechał do kraju nielegalnie pod koniec grudnia.

„Od 20 września obywatele Serbii potrzebują świadectwa szczepień lub specjalnego zwolnienia, aby wjechać na terytorium Hiszpanii, ale władze twierdzą, że jak dotąd nie otrzymały żadnej prośby od Djokovica”.

READ  Wybuch epidemii Covid-19 delta: premier Australii ogłasza przyspieszony plan ponownego otwarcia granic międzynarodowych

Oznacza to, że Djokovic jest badany przez trzy kraje: Australię, Serbię i Hiszpanię. Serbia bada, czy złamał zasady dotyczące izolacji Covid po tym, jak przyznał się do udziału w wywiadzie i zrobienia zdjęcia, nawet po pozytywnym wyniku testu.

Pod koniec grudnia i na początku stycznia Soto Tennis Academy z siedzibą w Sotogrande w Hiszpanii przesłało na swoją oficjalną stronę na Twitterze kilka filmów pokazujących, że Djokovic tam ćwiczył.

4 stycznia Tennis Head poinformował: „Djokovic nadal trenuje w Marbelli w Hiszpanii, na tej samej nawierzchni i z oficjalnymi piłkami Australian Open”.

Marbella znajduje się około 45 minut jazdy od Sotogrande.

Djokovic może być w porządku, jeśli jest uważany za mieszkańca Hiszpanii. Djokovic kupił dom w Marbelli na południowym wybrzeżu Hiszpanii w 2020 roku i podobno przeprowadza się ze swojej dawnej bazy w Monte Carlo na Riwierze Francuskiej.

Decyzja musi zostać podjęta po masowej akceptacji Novaka

Neil Breen, dziennikarz, który stał się gospodarzem radia, wierzy, że pan Hook cofnie wizę Djokovicowi, wywołując kolejne wyzwanie prawne.

„Jest słowo, że rząd anuluje dziś wizę Novaka Djokovica – i to doprowadzi do tego scenariusza. Jego zespół prawników wyda nakaz sądowy, który zostanie wysłuchany jutro. Djokovic zostanie wycofany z gry w Oz Open jako najlepsze rozstawienie, Brian napisał na Twitterze.

„Wyrok zostanie wydany – sprawa zostanie rozpatrzona w przyszłym tygodniu.

„Zagra jako następny, co oznacza, że ​​może zostać wyrzucony z turnieju, jeśli sąd podtrzymuje decyzję ministra. Przed nami czas zabawy”.

Dziennikarz polityczny Paul Bonjorno donosi, że Hook zwolni Djokovica.

„Słyszałem, że @AlexHawkeMP Joker wyszedł jutro”, napisał na Twitterze Bongiorno w środę wieczorem.

Djokovic opublikował w środę na Instagramie oświadczenie, w którym przyznał, że celowo uczestniczył w wywiadzie i sesji zdjęciowej dla francuskiej gazety L’Equipe, gdy był zarażony COVID. Jego rozumowanie polegało na kontynuowaniu 33-minutowego zaangażowania, ponieważ „nie chciał zawieść dziennikarza”, nazywając to „błędną kalkulacją”.

READ  Fidżi Maritime Rescue, Decapitation Claims: wzywa marynarkę wojenną na poszukiwanie zaginionej załogi rybackiej

„Zgadzam się, że musiałem odnowić to zobowiązanie” – napisał.

Djokovic przyznał się również do nieprawidłowego wypełnienia formularza australijskiego zezwolenia na podróż, kiedy zaznaczył pole, mówiąc, że nie podróżował w ciągu 14 dni przed podróżą do Australii, pomimo dowodów, że podróżował z Serbii do Hiszpanii w ciągu dwóch tygodni przed wyjazdem do Melbourne.

Jednak numer 1 na świecie powiedział, że jego agent wypełnił formularz w jego imieniu. „To był ludzki błąd i na pewno nie był zamierzony” – powiedział Djokovic.

Mama skacze, by bronić Novaka

Djokovic, który nie jest odporny, otrzymał zwolnienie lekarskie, aby wziąć udział w pierwszym dużym turnieju w tym roku, ale kiedy przybył do Melbourne w zeszłym tygodniu, australijskie siły graniczne powiedziały mu, że nie ma wystarczających dowodów, aby udowodnić, że zwolnienie było uzasadnione.

Djokovic pozostał w hotelu w Melbourne do końca poniedziałkowego przesłuchania, kiedy został zwolniony z aresztu.

Zwolnienie Djokovica opierało się na jego przekonaniu i Tennis Australia, że ​​jego kontrakt z Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy był ważnym powodem, dla którego nie otrzymał szczepionki.

Matka Djokovica, Dijana, pojawiła się w czwartek o wschodzie słońca i opowiedziała o niechęci syna do szczepień.

„Novak ma 34-35 lat, nawet jako matka nie mam innego wyjścia, jak wywierać na niego presję” – powiedziała.

„Ma swoją własną filozofię w swoim życiu. Jeśli myśli w ten sposób, mogę tylko powiedzieć w porządku.

„Wiem, że Novak jest najzdrowszym człowiekiem na świecie, jak sportowiec. Dba o swoje życie i swoje ciało tak bardzo, że nikt nie może sobie wyobrazić, jak. Jest oddany temu sportowi i oddany temu, co robi. Gra w tenisa i chce zostać na korcie, a wiem, że robi wszystko, aby zadbać o ciało, aby było zdrowe.

„Nie wiem, na czym polega problem, jeśli nie chce się szczepić. To jego wybór i każdy na tym świecie ma szansę podjąć decyzję. To jak prawa człowieka. Nie można go ścigać ani naciskać żeby to zrobił.

READ  Prezydent USA Joe Biden krytykuje odmowę Sądu Najwyższego zakazu aborcji w Teksasie

Rodzina Djokovica podziękowała fanom za wsparcie i broniła jego prawa do pobytu w Australii, kiedy na początku tego tygodnia skonfrontowali się z dziennikarzami na konferencji prasowej w Belgradzie.

„Dziękuję ludziom na całym świecie, ludzie stanęli w obronie Novaka, a my oglądaliśmy nagranie przed aresztem” – powiedział jego brat Djurji.

„Novak jest wolny, trenował na korcie, pojechał tam ścigać kolejny tytuł, z jak najlepszymi intencjami i całą dokumentacją.

„Novak był wielokrotnie oceniany, ale wszystko, za czym się opowiada, to wolność wyboru.Sprawiedliwość została wymierzona.

„Prawda i sprawiedliwość pojawiły się. Chciałbym podziękować wymiarowi sprawiedliwości w Australii”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top