The Blues o włos pokonali Brumbies, aby zapewnić sobie miejsce w finale Super Rugby w Nowej Zelandii

The Blues pokonali Brumbies 20-19 w ekscytującym półfinale, aby zapewnić sobie miejsce w finale Super Rugby przeciwko Crusaders.

Bowden Barrett z The Blues przełamuje starcie z Brumbies.
obrazek: Fotosport

Gospodarze znaleźli się pod presją na samym początku meczu na Eden Park, uciszając zajmującego piąte miejsce Eraya Simona z Brombies burzliwą próbą w zaledwie trzeciej minucie meczu.

Po doskonałym starcie w Brumbies, The Blues szybko przejęli kontrolę nad grą, grając w otwarte rugby, co ostatecznie doprowadziło do ich pierwszego doświadczenia z grą z numerem ósmym Hoskins Sotutu.

Gospodarze nadal dominowali w meczu w pierwszej połowie, a Bewden Barrett prowadził przez większość meczu w pierwszej piątce.

The Blues pokazali swój talent i improwizację w niesamowitym posunięciu, dzięki któremu Mark Telea zdobył drugą próbę właściciela domu, dając im rozpęd w drugiej połowie z przewagą 20-7.

Jednak druga połowa była napięta, ponieważ obie drużyny nie były w stanie zdobyć punktów na planszy przez większość połowy.

Ostatecznie Brumbies odpowiedziało żywym wysiłkiem przez prostytutkę Lachlana Lonergana, wkrótce po tym, jak The Blues otrzymali żółtą kartkę dla prostytutki Kurta Eklunda za niebezpieczną ingerencję.

Gdy australijska drużyna szukała powrotu, The Blues byli zmuszeni włożyć dużo pracy nad ustalonymi fragmentami, aby przerwać desperackie ataki Brumbies.

Brumbies zyskało na sile, gdy The Blues stracili innego gracza na polu grzechu, a Adrian Choat otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczny wślizg.

Wkrótce Brumbies zdobyli swoją trzecią próbę przez Lachlana Lonergana, który cofnął się po uderzeniu toczącym się, zmniejszając przewagę The Blues do zaledwie jednego punktu na 20-19.

Ostatnie minuty były bardzo napięte, ponieważ Ufa Tuangavasi musiał strzelić pod koniec bramki przez Brumby’ego.

Zwycięstwo The Blues oznacza, że ​​zmierzą się z Crusaders w finale u siebie w Eden Park w najbliższą sobotę.

READ  Gwiazda Warriors, Josh Curran, śledzona w związku z incydentem w barze Port Macquarie