Trener Lady Rugby Cranes podaje skład na Poland Challenger Series

Trener Lady Rugby Cranes podaje skład na Poland Challenger Series

Główny trener drużyny Lady Rugby Cranes Sevens, Charles Onen, przedstawił w piątek swój 12-osobowy skład na finałowe zawody Challenger Series w Krakowie.

W drużynie Onana pojawiły się dwie nowe twarze: Unity Namulala i Gertrude Khadisa, które wystąpią w serii World Rugby Sevens HSBC Challengers.

Obaj zastępują scrumhalf Sandrę Rhonę Amoli i skrzydłową Rachel Mufuę. Amoli wraca do zdrowia po kontuzji kolana, a Mufua przechodzi operację szyi.

Unity Namulala i Khadisa ostatni raz wystąpili w Lady Rugby Cranes Sevens w Safari 7, gdzie zwyciężyła Uganda.

Zwyciężyli Kapitan Peace Leguru, zastępca kapitana Agnes Nguya, Lydia Namabiro, Grace Nabagala, Mary Gloria Ayode, Juliet Nandaula, Maimuna Nsosi, Grace Ama, Sarah Grabo i Rita Ntunga.

„Wybraliśmy ten zespół na podstawie indywidualnych wyników treningowych z sesji, które odbyliśmy w ciągu ostatniego półtora miesiąca” – powiedział Onen po nadaniu nazwy swojemu zespołowi.

„Ponieważ jest to ostatnia impreza Challengera, oczekujemy, że gracze dadzą z siebie wszystko, abyśmy mogli zakwalifikować się do finałowych kwalifikacji w Madrycie” – dodał Onen.

Obecnie drużyna Lady Rugby Cranes Sevens zajmuje czwartą pozycję z 24 punktami przed piątą drużyną Kenya Lions z 28 punktami.

Podobnie jak podczas dwóch poprzednich wydarzeń w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Montevideo w Urugwaju, półfinał zapewni im miejsce w kwalifikacjach finałowych, które odbędą się w dniach 30 maja–2 czerwca 2024 r. w Madrycie w Hiszpanii.

Chiny prowadzą w grupie z 40 punktami, za nimi plasują się Argentyna z 34 punktami i Belgia z 28 punktami.

Cztery najlepsze drużyny Women's Challenger po zawodach w Polsce zagrają w finale w Madrycie, wraz z czterema najgorszymi drużynami w HSBC World Rugby Series.

Cztery najniższe drużyny w HSBC World Rugby Sevens Series to Japonia, Brazylia, Republika Południowej Afryki i Hiszpania.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *