Trzy osoby zmarły w NSW w domu z powodu Covid-19 przed diagnozą | 1 news

NSW zgłosiła 1007 nowych przypadków Covid-19 i 11 zgonów, w tym trzy osoby, które zmarły w domu, zanim zostały zdiagnozowane.

Ludzie przyjeżdżają, aby zaszczepić się przeciwko Covid-19 w Centrum Szczepień Zdrowotnych Qudos Bank Arena NSW 27 sierpnia 2021 r. W Sydney w Australii. Źródło: Getty


Ponad połowa przypadków zdiagnozowanych w piątek w ciągu 24 godzin do 20:00 miała miejsce w gorących punktach zachodniego i południowo-zachodniego Sydney.

Władze są również zaniepokojone wysoką liczbą przypadków w Illawarra, na południe od Sydney, gdzie zgłoszono 70 nowych przypadków.

Zmarło dziesięciu mężczyzn i kobieta, dziewięciu z nich nie otrzymało szczepień, a dwóch otrzymało pojedynczy zastrzyk.

Trzech zmarło w domu – mężczyzna po czterdziestce, mężczyzna po pięćdziesiątce i kobieta po osiemdziesiątce.

Ich śmierć przynosi żniwo śmierci od obecnej epidemii do 288.

„(To smutne, że widzieliśmy wiele osób, które zmarły na Covid i które zmarły w domu i zostały zdiagnozowane pośmiertnie”, powiedział Jeremy McNulty z New South Wales Health podczas prezentacji wideo w sobotę rano.

„Jeśli masz najłagodniejsze objawy, poddaj się testowi na Covid, jeśli twój stan się pogorszy, skontaktuj się z lekarzem wcześniej niż później, uzyskaj pomoc medyczną i zadzwoń pod numer alarmowy potrójnego zera”.

Czytaj więcej

Premier NSW ostrzega przed nazwaniem „Dnia Wolności”, ponieważ szczepienia zbliżają się do 70%

Wśród innych zgonów jest 70-letni mężczyzna z Blue Mountains, który był rezydentem ośrodka opieki nad osobami starszymi w Springwood United. Nie był szczepiony.

Pozostałe zgony to dwie osoby w wieku 60 lat, dwie osoby w wieku 70 lat, dwie osoby w wieku 80 lat i jedna osoba w wieku 90 lat.

Liczba szpitali i oddziałów intensywnej opieki medycznej pozostaje na stałym poziomie, ponieważ stan zbliża się do października, kiedy oczekuje się szczytu hospitalizacji.

W szpitalu w NSW przebywa 1187 pacjentów, z czego 229 na oddziale intensywnej terapii i 118 na respiratorach.

READ  Epidemia Covid 19 Delta: wicepremier NSW rezygnuje z polityki, liczba przypadków w Wiktorii rośnie

Stan australijski jest już tylko kilka tygodni od osiągnięcia 70 procent pełnych szczepień dla kwalifikujących się mieszkańców, co doprowadziło do powrotu niektórych wolności szczepień.

Obecnie 84 procent mieszkańców Nowej Południowej Walii otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a ponad 57 procent zostało w pełni zaszczepionych.

Ale rząd nie ujawnił jeszcze, czego mogą się spodziewać mieszkańcy, gdy NSW osiągnie kolejny cel 80 procent.

Pytanie, kiedy nieszczepione osoby będą mogły chodzić do restauracji, barów i sklepów, nie zostało jeszcze rozwiązane, a premier Gladys Berejiklian określiła to w piątek jako „trudne pytanie”.

Skarbnik Dominique Perrault mówi, że nie chce „dwuwarstwowego społeczeństwa”.

„Gdy tylko każda osoba w tym stanie ma możliwość zaszczepienia się dwiema dawkami, musimy otworzyć drzwi dla wszystkich” – powiedział w piątek po południu w stacji radiowej Sydney 2GB.

Lider opozycji Chris Maines zasugerował, że komentarze Skarbnika mogą podważyć wiadomości dotyczące zdrowia publicznego.

„To naprawdę ważne, aby rząd NSW śpiewał z tej samej nuty i nadal zachęcał ludzi do szczepień” – powiedział Mains.

W międzyczasie alkohol jest tymczasowo dozwolony w niektórych parkach publicznych Sydney, aby „nagrodzić i podziękować” zaszczepionym turystom.

Minister planowania i przestrzeni publicznej Rob Stokes powiedział, że przepisy ograniczające spożycie alkoholu w lokalizacjach obsługiwanych przez Placemaking NSW zostaną zawieszone do 31 października.

„Po niezwykle surowej zimie ludzie, którzy przestrzegali zasad Covid i zostali tak samo uderzeni, zasługują na odpowiedzialne cieszenie się swoim piwem lub winem” – powiedział Stokes w oświadczeniu w piątek po południu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top