Twitter zmienia wygląd po tym, jak użytkownicy powiedzieli, że mają bóle głowy

Obraz artykułu zatytułowanego Twitter Backpedals on Design Changes po tym, jak użytkownicy skarżą się na bóle głowy i zmęczenie oczu

Zdjęcie: Lionel Bonaventure/AFP (Obrazy Getty)

Kilka dni po premierze wprowadzono kilka nowych zmian projektowych mających na celu uczynienie go bardziej dostępnym, Twitter powraca na deskę kreślarską i to nie bez powodu. Wybory projektowe niepokoiły oczy niektórych użytkowników i przyprawiały ich o ból głowy.

Twitter w piątek ogłosić Wprowadzał zmiany w kontraście na swoich nowych guzikach, aby dostosować je do osób z wrażliwością sensoryczną. Firma otrzymała różne skargi od użytkowników dotyczące tego, jak to nowe zdarzenie Wybory projektowe-Który zawiera Nowa czcionka Chirp, kolory i przyciski o wysokim kontraście, mniej tła w skali szarości i mniej linii oddzielających — wpłynęły na te elementy w ciągu ostatnich kilku dni.

Użytkownik z autyzmem powiedział firmie, że usunięcie linii dzielących i sprawienie, by ich kolory i przyciski miały wysoki kontrast, sprawiły, że strona była „niezwykle niewygodna”.

„Jako osoba z autyzmem usunięcie czcionek i przejście na wysoki kontrast sprawia, że ​​korzystanie z witryny jest teraz bardzo niewygodne” MxKelsieSkye powiedział. „Czcionka pojawia się również dobrze, gdy przyglądam się uważnie, ale z jakiegoś powodu moja wizja jest rozmyta, im dłużej korzystam z witryny. Mam nadzieję, że to zła wersja beta.”

Inny użytkownik powiedział Nie mógł czytać Chirp w ogóle się pojawił i nie wiedział, co zrobić, gdy jego telefon zaktualizował aplikację o nowy wygląd. Inni wspomnieli, że mają schorzenia, a teraz Nie mogę czytać Twittera bez bólu głowy.

“The new typeface worsens my astigmatism. I cannot read without having a headache. My systems typeface is tailored for my eyesight,” Twitter user _psot napisał.

Wcześniej w tygodniu firma Użytkownicy proszą Aby dać im znać, jeśli mają bóle głowy, migreny lub zmęczenie oczu z powodu nowej linii. W tym czasie Twitter przyznał również, że wystąpiły pewne błędy renderowania i pracował nad ich rozwiązaniem.

Firma potwierdziła, że ​​słucha opinii użytkowników na temat aktualizacji projektu i śledzi opinie.

„Wprowadzamy zmiany kontrastu do wszystkich przycisków, aby ułatwić wzrok, ponieważ powiedziałeś nam, że nowy wygląd nie jest wygodny dla osób z wrażliwością sensoryczną”, powiedział Twitter za pośrednictwem swojej witryny. Dostęp do Twittera Piątkowe konto.

Alex Haggard, członek założyciel TOn lista niepełnosprawnychzauważa, że ​​nowe zmiany w projekcie Twittera są przykładem na to, że dostępność nie jest uniwersalna. W rzeczywistości, jak wskazuje TechCrunch, kraj ekspercki Takie dostosowywanie, takie jak umożliwienie użytkownikom zmiany kontrastu i czcionki zgodnie z ich potrzebami, to najlepszy sposób na udostępnienie witryn internetowych.

„To doskonały przykład tego, jak niektóre potrzeby dostępu mogą rutynowo skupiać się na innych w ramach „dostępnych” procesów!” Mizerny Powiedziała. „Wiadomo, że wysoki kontrast jest niedostępny dla wielu osób wrażliwych na światło i cierpiących na przewlekły ból”.

Gizmodo skontaktował się z Twitterem w celu uzyskania dodatkowego komentarza na temat ogłoszenia zmian w projekcie w sobotę, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi od czasu prasowego. Jeśli otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy tego bloga.

W oświadczeniu dla TechCrunch Twitter powiedział, że poprosił osoby niepełnosprawne o informacje zwrotne w trakcie procesu tworzenia nowego projektu.

„Jednak ludzie mają różne preferencje i potrzeby, a my będziemy nadal śledzić opinie i poprawiać wrażenia” – powiedziała firma. „Wiemy, że w przyszłości możemy uzyskać więcej informacji zwrotnych i będziemy pracować, aby tak się stało”.

READ  Wycofanie z artykułu Efekt terapeutyczny metotreksatu

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *