Ubuntu pobiera najnowszą wersję na komputery stacjonarne ze względu na obawy dotyczące mowy nienawiści

Ubuntu pobiera najnowszą wersję na komputery stacjonarne ze względu na obawy dotyczące mowy nienawiści

Ubuntu wycofało swoją najnowszą wersję na komputery stacjonarne, 23.10, po tym, jak odkryto, że jej ukraińskie tłumaczenia zawierają mowę nienawiści.

Ubuntu to najpopularniejszy system operacyjny typu open source oparty na jądrze Linux. Jest rozwijany i utrzymywany przez globalną społeczność programistów i jest udostępniany jako darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym.

Według projektu Ubuntu złośliwy autor dodał homofobiczne, antysemickie i ksenofobiczne obelgi do dystrybucji za pośrednictwem strony trzeciej znajdującej się poza archiwum Ubuntu. Słabe raporty komputerowe.

W tweecie Ubuntu zauważyło, że wykryło mowę nienawiści w niektórych swoich tłumaczeniach i wstrzymało publikację. Nowa wersja będzie dostępna po przywróceniu tłumaczeń.

„Proszę pamiętać, że tłumaczenia to pliki danych, które wspierają internacjonalizację aplikacji. Pliki te są aktualizowane przy wsparciu systemów online innych firm przy udziale osób z całego świata, a następnie integrowane z Ubuntu” – zauważa firma w oficjalnym komunikacie o zdarzeniu na swojej stronie internetowej, w Internecie: „To niefortunne, że ta ścieżka współpracy jest podważana i wykorzystywana jako mechanizm społecznej agresji. Zgodnie z naszym Kodeksem postępowania firmy Canonical i Ubuntu nie tolerują mowy nienawiści ani żadnego obraźliwego języka.

Polecane przez naszych redaktorów

Od tego czasu użytkownicy wyrazili obawy, że jeśli tłumaczenia dotrą do zespołu recenzującego Ubuntu, może on nie sprawdzać dokładnie wersji oprogramowania w języku innym niż angielski. Budzi to obawy nie tylko, że podobna sytuacja powtórzy się ponownie, ale także możliwość dodania do oprogramowania złośliwego oprogramowania przez nikczemne podmioty również w przyszłości.

Obecnie Ubuntu zachęca użytkowników do pobrania Ubuntu Desktop 23.10 przy użyciu starszego instalatora ISO, którego incydent nie dotyczy.

Poznaj nasze najlepsze historie!

Subskrybuj Co nowego teraz? Codziennie rano otrzymuj nasze najważniejsze artykuły do ​​swojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do naszego newslettera oznacza akceptację naszej strony internetowej Warunki korzystania I Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

READ  Wszystko, co musisz wiedzieć o warsztacie parowym rFactor 2

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *