Umowa UE zmusi iPhone’y do korzystania z ładowarki USB-C do 2024 r. | smartfony

Unia Europejska utorowała drogę, aby wszystkie smartfony były prawnie zobowiązane do korzystania z portu USB-C do ładowania, co może być niedogodnością dla jabłkoIPhone jest jedynym smartfonem dużej marki bez tego typu łączności.

Umowa UE będzie obowiązywać od jesieni 2024 r. do wszystkich smartfonów sprzedawanych w bloku, decyzja, która może znacząco wpłynąć na Apple, ponieważ iPhone używa portu Lightning firmy Apple do ładowania przewodowego.

Porty USB-C zostały wprowadzone w 12-calowym modelu MacBook firmy Apple w 2015 roku, a w iPadzie Pro pod koniec 2018 roku, podczas gdy inne iPady są dostarczane z portem od 2020 roku.

Niektórzy użytkownicy Apple z urządzeniami wyposażonymi w złącze Lightning chwalą jego „uchwyt”, a niektórzy narzekają, że porty USB-C z czasem stają się luźne.

Inni wyrazili chęć porzucenia wiązek adapterów dongle i zastąpienia ich uniwersalnym kablem do wszystkich produktów Apple.

Unia Europejska stwierdziła, że ​​zmiana zasad ma na celu zmniejszenie kłopotów dla konsumentów, a także zmniejszenie ilości e-odpadów, ponieważ umożliwi konsumentom używanie starych ładowarek do nowych urządzeń.

Zasady będą miały zastosowanie do „wszystkich małych i średnich przenośnych urządzeń elektronicznych”, do których należeć będą telefony komórkowe, tablety, aparaty fotograficzne, klawiatury, głośniki, słuchawki, słuchawki i słuchawki. Laptopy muszą być przystosowane do spełnienia wymagań 40 miesięcy po ich wejściu w życie.

Decyzja nie została jeszcze zatwierdzona przez Parlament Europejski i Radę Europejską, ale ma być formalnością.

Rzecznik Parlamentu Europejskiego, Alex Agios Saliba, powiedział: „Dzisiaj urzeczywistniliśmy wspólną ładowarkę w Europie.

„Europejscy konsumenci od dawna są sfrustrowani nakładaniem wielu ładowarek do każdego nowego urządzenia. Teraz będą mogli używać jednej ładowarki do wszystkich swoich przenośnych urządzeń elektronicznych.

„Jesteśmy dumni, że oferujemy laptopy, e-czytniki, słuchawki, klawiatury, myszy i przenośne urządzenia nawigacyjne, a także smartfony, tablety, aparaty cyfrowe, słuchawki, zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier wideo i przenośne głośniki.

READ  Wśród plotek o Supermanie i Justice League wyciekła nowa gra od dewelopera Gotham Knights

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Ben Wood, główny analityk CCS Insight, powiedział, że reklama może stać się „nie problemem” dla Apple, ponieważ firma używa już USB-C w wielu produktach.

„Posiadanie jednego wspólnego standardu wysyłki byłoby zwycięstwem zdrowego rozsądku w oczach konsumentów” – powiedział.

„Chociaż firma Apple stworzyła mocne argumenty, aby zachować złącze Lightning… niektóre z jej produktów, w tym Mac i iPad Pro, obsługują teraz USB-C.

„Mam nadzieję, że w końcu stanie się problemem, jeśli Apple będzie nadal dodawać USB-C do większej liczby urządzeń, a to ostatecznie oznacza, że ​​możemy zobaczyć, jak USB-C pojawi się w iPhone”.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top