Van Gisbergen odpadł we wczesnym starciu z ARCA

Shane van Gisbergen (Chevrolet nr 28) obraca się po tym, jak wpadł w kolizję. Zdjęcie: Mark J. Rebilas x (@rebilasphoto)

Toni Breidinger była siódma, gdy jej Toyota nr 25 przewróciła się, powodując chaos.

W wyniku zderzenia skonfiskowano co najmniej 10 samochodów, a jednym z nich był Chevrolet nr 28 Pinnacle Racing Group należący do Van Gisbergena.

Dla Nowozelandczyka był to drugi dotkliwy cios tego dnia, któremu do kwalifikacji zabrakło jednego miejsca, ale ratunek otrzymał, gdy wycofał się Eric Caudill, który zająłby 17. miejsce.

Następnie Kiwi zajął 12. miejsce w swojej pierwszej sesji treningowej Xfinity Series, prowadząc Chevroleta Kaulig Racing nr 97, ale jego dzień nie został dokończony ze względu na zmianę harmonogramu związaną z pogodą.

Wyścig ARCA liczący 80 okrążeń został przesunięty z sobotniego popołudnia na późny piątkowy wieczór (czasu lokalnego), a kierowcy otrzymali polecenie uruchomienia silników o godzinie 23:10 czasu lokalnego.

Shane van Gisbergen cofa się w Chevrolecie nr 28 (biały samochód, zdjęcie w środku) po utknięciu na czwartym okrążeniu.  Foto: Fox Sports 2
Shane van Gisbergen cofa się w Chevrolecie nr 28 (biały samochód, zdjęcie w środku) po utknięciu na czwartym okrążeniu. Foto: Fox Sports 2

Opiekun pole position Willie Mullins (Ford nr 3) poprowadził pole na green Daytona International Speedway i wyprzedził Tima Richmonda na pierwszym okrążeniu, podczas gdy Van Gisbergen awansował z 34. na starcie na 29. po pierwszych 4,5 km.

Trzykrotny mistrz Supercars kontynuował swoją drogę od tyłu do 26. na 2. okrążeniu i 19. na 3. okrążeniu, zanim doszło do katastrofy.

Jak na ironię, Chevrolet nr 97 Jasona Kitzmillera znalazł się wśród samochodów, które nawiązały kontakt, w wyniku którego Preidinger się obrócił.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć powtórkę zdarzenia

Został zbadany i wypisany z centrum medycznego toru, zgodnie z protokołem, a Pinnacle podejmie próbę naprawy Chevroleta nr 28, aby mógł powrócić do rejestrowania większej liczby okrążeń w pierwszy weekend wyścigów na superszybkim torze.

Jeśli nie, Van Gisbergen skupi się z powrotem na Xfinity Series z kwalifikacjami jutro o 03:30 EST, a wyścigi rozpoczną się o 09:00 EST.