W iOS 16 pojawił się nowy gadżet do iPhone’a, który sprawia, że ​​fotografia to już przeszłość

Ta historia jest częścią WWDC 2022Pełna relacja CNET z dorocznej konferencji Apple Developer Conference.

Jabłko iOS 16 Będzie zawierać wiele nowych funkcji iPhone’a, takich jak Edytowalne wiadomości oraz Konfigurowalny ekran blokady. Ale była jedna cecha, która naprawdę przykuła moją uwagę podczas tego WWDC 2022mimo zjedzenia mniej niż 15 sekund z wydarzenia.

Ta funkcja nie ma nazwy, ale działa tak: możesz dotknąć i przytrzymać zdjęcie, aby oddzielić temat zdjęcia, na przykład osobę, od tła. A jeśli będziesz naciskać, możesz „przesłać” klip ze zdjęcia i przeciągnąć go do innej aplikacji, aby na przykład opublikować, udostępnić lub utworzyć kolaż zdjęć.

Technicznie rzecz biorąc, funkcja „kliknij i podnieś” jest częścią funkcji Visual Lookup, która została po raz pierwszy uruchomiona w systemie iOS 15 i może rozpoznawać na zdjęciach takie elementy, jak rośliny, jedzenie, punkty orientacyjne, a nawet zwierzęta. W systemie iOS 16 funkcja Visual Lookup pozwala podnieść ten obiekt z obrazu lub pliku PDF, nie robiąc nic poza dotknięciem i przytrzymaniem.

Podczas WWDC Apple pokazał, że ktoś klika i trzyma psa na zdjęciu, aby podnieść go z tła i udostępnić w wiadomości.

jabłko

Robby Walker, starszy dyrektor ds. języka i technologii Siri w Apple, zaprezentował nowe narzędzie do klikania i podnoszenia na obrazie buldoga francuskiego. Pies został „wycięty” z obrazu, a następnie przeciągnięty i upuszczony do pola tekstowego wiadomości.

„To jest jak magia” – powiedział Walker.

Czasami Apple nadużywa słowa „magia”, ale to narzędzie faktycznie brzmi świetnie. Walker szybko zauważył, że efekt był wynikiem zaawansowanego modelu uczenia maszynowego, który został przyspieszony przez uczenie maszynowe i silnik neuronowy Apple, aby wykonywać 40 miliardów operacji na sekundę.

Wiedza o tym, ile przetwarzania i uczenia maszynowego potrzeba, aby usunąć psa z obrazu, podnieca mnie do końca. Często nowe funkcje telefonu muszą być rewolucyjne lub rozwiązywać poważny problem. Myślę, że można powiedzieć, że narzędzie dotknij i przytrzymaj rozwiązuje problem usuwania tła obrazu, co przynajmniej dla niektórych może być poważnym problemem.

Nie mogę nie zauważyć podobieństwa do innej funkcji zdjęć w iOS 16. Na ekranie blokady edytor zdjęć oddziela motyw pierwszego planu od tła zdjęcia użytego do tapety. Powoduje to, że elementy ekranu blokady, takie jak godzina i data, są umieszczane za motywem tapety, ale przed tłem obrazu. Sprawia, że ​​wygląda jak okładka magazynu.

Wypróbowałem nową funkcję wyszukiwania wizualnego w publicznej wersji beta systemu iOS 16. Nadal jestem pod wrażeniem tego, jak szybko i niezawodnie działa. Jeśli masz zapasowy iPhone do wypróbowania, Wersja beta programisty iOS 16 jest już dostępna Publiczna wersja beta systemu iOS 16 zostanie wydana w lipcu.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź Wszystko, co Apple ogłosił na WWDC 2022włącznie z Nowy MacBook Air M2.

READ  BlueStacks X, pierwsza na świecie usługa strumieniowania gier oparta na chmurze uruchomiona dla gier mobilnych

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top