Według doniesień Raiders dokonali niespodziewanego powołania w walce bocznych obrońców w rundzie 1 – NRL News

Według doniesień Raiders dokonali niespodziewanego powołania w walce bocznych obrońców w rundzie 1 – NRL News

Według doniesień Canberra Raiders niespodziewanie przekażą Jordanowi Rapanie swoją pierwszą koszulkę obrońcy na sezon 2024.

Uważa się, że trener Ricky Stewart zastanawia się, czy przyznać pierwsze miejsce w tym roku Xavierowi Savage'owi lub Chevy'emu Stewartowi, ale według niego zamiast tego zostanie nim weteran Nowej Zelandii Jordan Rapana. Wiadomości Corp raport.

Decyzję czynią jeszcze bardziej interesującą są komentarze Rapany wygłaszane przez cały ubiegły rok, sugerujące, że skończył już z grą na pozycji bocznego obrońcy i wolałby grać na skrzydle przez resztę swojej kariery – która może zakończyć się wraz z końcem sezon. Sezon 2024.

Savage miał już pewne pierwszorzędne doświadczenie i pomimo wysokiej oceny, jak dotąd nie udało mu się ugruntować swojego miejsca w systemie Canberry.

Z drugiej strony Stewart jest wielką białą nadzieją w stolicy kraju i istnieją realne nadzieje, że pod koniec sezonu zostanie podstawowym obrońcą drużyny.

Wygląda na to, że nie stanie się to na początku kampanii, a Stewart zacznie zamiast tego w 2024 roku NSW Cup na pozycji obrońcy, podczas gdy Savage prawdopodobnie zostanie zredukowany do roli skrzydłowego w Premier League Puchar Nowej Południowej Walii.

Canberra ma wiele opcji dla skrzydłowego Rapany, a Savage dołączył do walki o dwa miejsca z Jamesem Schillerem, Albertem Hopoate i Nickiem Cotriciem, który ma rozpocząć grę po drugiej stronie boiska.

Kolejną niepewność na otwarcie sezonu w Canberze dodaje fakt, że Sebastian Criss opuści rundę 1 z powodu zawieszenia.

Pomocnik dużo grał na pozycji bocznego obrońcy przez cały 2023 rok i mógłby zostać wybrany na pierwszego skoczka w drugiej rundzie, co zepchnęłoby Rapanę z powrotem na skrzydło i opuściłoby skrzydłowego na i tak już zatłoczonym rynku w stolicy kraju.

Canberra rozpoczyna sezon wyjazdowy od Newcastle Knights.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *