WEL Networks planuje budowę bateryjnego systemu magazynowania energii o mocy 35 MW

Firma WEL Networks z siedzibą w Waikato przedstawiła zgodę dostawcy na budowę pierwszego w kraju akumulatora do magazynowania energii o dużej pojemności.

WEL Networks twierdzi, że akumulator do magazynowania energii rozszerzy korzyści płynące z energii słonecznej.
Zdjęcie: 123rf

Firma planuje nawiązać współpracę z Specjalista ds. Energii Odnawialnej, Infratec, aby zbudować system magazynowania energii akumulatorów (BESS) o mocy 35 megawatów (megawat), który może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie ponad 2000 domów.

Firma poinformowała, że ​​zapewni również rezerwy energii elektrycznej na Wyspę Północną w okresach wysokiego zapotrzebowania.

„Ta technologia pomoże zwiększyć odporność sieci, jednocześnie wspierając wykorzystanie generacji odnawialnej” – powiedział Garth Dipley, dyrektor generalny WEL Networks.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza bateria przyniesie wartość klientom sieci WEL Grid, wspierając ładowanie pojazdów elektrycznych, maksymalizując korzyści płynące z energii słonecznej i zapewniając wsparcie podczas awarii sieci”.

Zatwierdzenie zostało przedłożone Radzie Prowincji Waikato.

Projekt ma koszt 25 milionów dolarów i ma zostać uruchomiony do października 2022 roku.

Nick Pepe, dyrektor generalny Infratec, powiedział, że ma duże doświadczenie w projektach dotyczących baterii, które wykorzystała, aby rozwinąć tę szansę dla WEL Networks.

„Baterie będą musiały być osadzone w sieciach, aby jak najlepiej służyć lokalnym społecznościom” – powiedział.

„Wybraliśmy dojrzałą technologię o żywotności do 20 lat, dlatego spodziewamy się, że ta bateria będzie pojawiać się na pierwszych stronach gazet z odpowiednich powodów w nadchodzących latach”.

READ  Wybuch epidemii wirusa Corona Delta Covid 19: Najpopularniejsze witryny w ponad 200 różnych witrynach

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top