Wellington Burger: Od powlekanego papierem do powlekanego złotem, ile będzie kosztował Twój burger?

z ponad 200 Ceny burgerów wahają się od 14$ do 185$Tegoroczny Wellington Burger Festival ma smak, który zadowoli niemal każdy gust i budżet.

Ale jaki jest prawdziwy powód, dla którego ta wspaniała kanapka może Cię kosztować na talerzu?

ktokolwiek Próbując doświadczyć każdej oferty w Wellington BurgerW ramach festiwalu Wellington na talerzu sierpień będzie musiał usiąść i zjeść 10 potencjalnie zagrażających życiu burgerów na każde 20 dni imprezy.

Czytaj więcej:
* Najlepszy burger w Manawatū: „Proste, wysokiej jakości składniki” to wszystko, czego potrzebujesz, mówi domowy szef kuchni
* Noże jako domowi kucharze biorą udział w konkursie Burger WellingtIN
* Dlaczego każdy smakosz powinien zaplanować wycieczkę do Wellington w sierpniu?

Nie przeszkadza to dużej liczbie miłośników burgerów w spróbowaniu ich jak największej liczby. W ubiegłym roku w stolicy pożarło ponad 280 000 burgerów, co przekształciło sierpień w burger boom.

“Czapki z głów do [Wellington on a Plate] Aby zmienić przeciętny zimowy miesiąc w jeden z najbardziej ruchliwych miesięcy w roku, powiedział Matt Lear z Arborist Rooftop Bar and Eatery. Powiedział, że burger Wellington był „niezbędny do sukcesu lokalnego przemysłu”.

Kosztujący 28 dolarów burger Leara „Ognisko w wielkim dymie” jest typowy dla większości cen burgerów Wellington.

Na szczycie Grill ogrodowy Le burger burżuazja Zawiera drogie składniki, w tym japoński kotlet wołowy Wagyu A5, remoulade z homara, kawior Sturia Oscietra i boczek wieprzowy Kurobota w mlecznej bułce pokrytej 24-karatowym złotem.

Le Burger Bourgeoisie z Jardin Grill to najdroższa oferta w Burger Wellington, sprzedawana za 185 USD za papierosa.

dostarczony

Le Burger Bourgeoisie z Jardin Grill to najdroższa oferta w Burger Wellington, sprzedawana za 185 USD za papierosa.

Szef kuchni Royxeenn Giam powiedział, że składniki stanowiły prawie 70 procent ceny burgera za 185 dolarów.

„To było po prostu wyjście z pudełka i zrobienie czegoś fajnego. Nie kosztowaliśmy hamburgerów, aby osiągnąć zysk „- powiedział Guillaume.

Na początku wyobraź sobie, że sprzedaje tylko około 10 burgerów, ale dwa tygodnie po premierze 32 osoby zarezerwowały już na spróbowanie pięciogwiazdkowej kuchni w formie burgera.

Koszt składników do Le Burger Bourgeoisie:

  • 150g japońskiego kotleta wołowego Wagyu, 260 USD za kg: 39 USD
  • Odtworzony homar, pół ogon homara na porcję, 120 USD za kg: 24 USD
  • Kawior Sturia Oscietra, 7-8 gramów na porcję, 3333,33 USD za kg: 25 USD
  • Talerze platerowane 24-karatowym złotem, 2x na burgera: 12 USD
  • Domowa bułka, ogórek, kawakawa, boczek kurobota, ser cheddar Kāpiti Te Tihi, sałata, pomidor i 12-letnia whisky Talisker: 30 USD za porcję
Royxeenn Giam jest szefem kuchni w Jardin Grill, restauracji stojącej za burgerem za 185 dolarów, i mówi, że trzy lata po Covid-19,

dostarczony

Royxeenn Giam jest szefem kuchni Jardin Grill, restauracji sprzedającej burgera za 185 dolarów, i mówi, że po trzech latach Covid-19: „Po prostu czuję, że potrzebujemy trochę szumu”. (obraz pliku)

Pomijając artystyczne i przesadzone, Lear powiedział, że typowy cheeseburger Arborist z frytkami zazwyczaj kosztuje 24 USD i zawiera składniki około 7,20 USD.

To przed każdą próbą zachwycenia festiwalowiczów kandyzowanym jalapeño, bułką brioche, szarpaną piersią i boczkiem, które ozdobią ich przystawkę do burgera Wellington.

Poza składnikami, firma Leara wydaje kolejne 30% na pracę, 20% na czynsz i koszty ogólne oraz 15% na GST, pozostawiając zysk w wysokości zaledwie 1,20 dolara na burgera.

Oznacza to, że Lear musiałby sprzedać co najmniej 100 hamburgerów, aby zrobić ekwiwalent cotygodniowego sklepu spożywczego dla jednej osoby w okolicy Wellington.

Ekim Burger, purysta burgerów, sprzedaje burgery w papierowych opakowaniach prosto z przebudowanej kuchni w przyczepie kempingowej na Cuba Street.

Burger Devin White Fern za 14 USD jest najtańszym burgerem Wellingtona, ale właściciel Mike Marsland powiedział, że nie jest garbaty, jeśli chodzi o smak.

„To kruszonka z kurczaka w panko, bekon i domowy sos owocowy” – powiedział Marsland.

Mike Marsland, właściciel Ekim Burgers na Cuba Street, mówi, że niskie koszty ogólne pozwalają mu zrobić najtańszego hamburgera Wellington bez utraty smaku.

Monique Ford / Rzeczy

Mike Marsland, właściciel Ekim Burgers na Cuba Street, mówi, że niskie koszty ogólne pozwalają mu zrobić najtańszego hamburgera Wellington bez utraty smaku.

Marsland powiedział, że jego burger składa się z 6,30 dolarów wydanych na piersi z kurczaka, bekon, pieczarki, rukolę, sos, chleb i aioli. Zarobki wynoszą około 2,85 dolara, a kolejne 2,85 dolara za czynsz, gaz i elektryczność. Zostaw łączny zysk w wysokości 2 USD.

Marsland powiedział, że Ekim Burger utrzymuje koszty operacyjne „lekkie i średnie”.

„Brak licencji na alkohol. Brak kelnerów. Nie ma restauracji. W przeciwnym razie nasza cena sprzedaży powinna wynosić co najmniej 18-20 USD za burgera”.

Ceny składników wzrosły o prawie 20 procent od czasu, gdy jego burger kosztował w styczniu, ale dodatkowi klienci, których Wellington narysował na talerzu, oznaczają, że wciąż ma miejsce, aby było warto.

„W typowy zimowy dzień patrzylibyśmy na może 100 burgerów dziennie, ale pracuję nad rzeczywistością tego [Devine White Ferns] Będziesz pracował około 200 burgerów dziennie.

Niezależnie od tego, czy jest to pozłacana restauracja, czy tylko fantazyjny kęs, burger Wellington to impreza kulinarna mająca na celu tłumy mieszkańców Wellington. Mówiąc słowami Giama z Le Jardin, czasami „potrzebujemy tylko małego huku”.

READ  Samotna mama wydaje ostrzeżenie po tym, jak padła ofiarą oszustwa tekstowego

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top