WELLINGTON DZIŚ 5 października: Służby ratunkowe reagują na poważną katastrofę w Kapiti, mężczyzna mówi, że po omdleniu odmówiono mu właściwej opieki medycznej w MIQ

Kia Ora Bonichi. Oto, co musisz od niego wiedzieć Placówka Dominium Dzisiaj plus najświeższe wiadomości i wydarzenia z całej stolicy.

20.15: Służby ratunkowe reagują na poważną awarię w Kapiti

Policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe uczestniczyły w miejscu poważnej kolizji dwóch samochodów między Pica Pica i Te Horo.

Incydent został zgłoszony policji około godziny 19.50.

Policja twierdzi, że wstępne sygnały wskazują, że w wypadku doszło do poważnych obrażeń, ale liczba rannych lub stan obrażeń nie jest jeszcze jasny.

W oświadczeniu policji stwierdzono, że droga jest obecnie zamknięta w obu kierunkach, a kierowcy proszeni są o unikanie tego obszaru lub oczekiwanie dłuższych opóźnień.

19.50 Mężczyzna mówi, że po omdleniu odmówiono mu właściwej opieki medycznej w MIQ

Mężczyzna przechodzący izolację po podróży do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć umierającą babcię, powiedział, że odmówiono mu odpowiedniego leczenia po tym, jak dwukrotnie zemdlał w wyniku tego, co uważał za ataki paniki.

Ale szef wydziału izolacji i kwarantanny (MIQ) pozostaje wierny odpowiedzi na swoje potrzeby medyczne.

Brian De Gregory mija 12 dni po swoim dwutygodniowym pobycie w hotelu Rydges w Auckland. Wcześniej ubiegał się o zwolnienie ze zwolnienia W swoim domu w Auckland, ponieważ cierpi na zespół stresu pourazowego i cierpi na niepokój w wieżowcach z powodu upadku Twin Towers podczas ataków terrorystycznych 11 września, ale temu zaprzeczono.

Powiedział, że utknięcie w hotelu, który jest pilnie strzeżony, przywołało wspomnienia z uwięzienia w Nowym Jorku tego dnia 20 lat temu.

Przeczytaj pełną historię Brittany Keogh tutaj.

Brian De Gregory mówi, że był świadkiem zawalenia się Bliźniaczych Wież podczas 11 września i cierpi na zespół stresu pourazowego i niepokój, które potęguje przebywanie w wysokich budynkach.

dostarczony

Brian De Gregory mówi, że był świadkiem zawalenia się Bliźniaczych Wież podczas 11 września i cierpi na zespół stresu pourazowego i niepokój, które potęguje przebywanie w wysokich budynkach.

19:56: Karuri Street zostaje ponownie otwarta

Birdwood Street w Karuri jest teraz otwarta po wypadku, w którym samochód uderzył w bank.

W oświadczeniu policji stwierdzono, że jedyny pasażer miał średnie obrażenia i został oceniony przez personel medyczny.

17.22: Nad brzegiem w Karuri kierowcy powinni unikać ulicy

Policja jest na Birdwood Street w Karuri, gdzie samochód spadł na brzeg.

Służby ratownicze zostały powiadomione o incydencie tuż przed godziną 17.00.

Rzecznik Wellington Free Ambulance powiedział, że karetka była na miejscu, a jedna osoba była leczona z powodu umiarkowanych obrażeń.

Policja radzi kierowcom, aby unikali tego obszaru lub spodziewali się opóźnień.

14.20: Centrum szczepień przeciwko Covid-19 na Sky Stadium jest ponownie uruchomione i wkrótce będzie działać

Centrum szczepień przeciwko Covid-19 na Sky Stadium powróci w dniach 15-18 października w godzinach 9:00-17:00.

Rezerwacji online można dokonać pod adresem www.bookmyvaccine.pl

8.50: Policja bada poważną kolizję z pieszym

Trwa śledztwo po tym, jak pieszy został poważnie ranny po potrąceniu przez pickupa w Borrero w poniedziałek.

Policja została wezwana o 15:45 na skrzyżowanie Lyttelton Ave i Station Rd w centrum. Pieszy został przewieziony do szpitala Wellington w ciężkim stanie.

Policja w Wellington wystosowała publiczny apel w mediach społecznościowych około godziny 20:00, aby zidentyfikować pieszego, który był w stabilnym, ale poważnym stanie i został zidentyfikowany wkrótce potem.

8.10: Lokal 2022: Ogłoszenie pierwszej rundy wydarzeń

Drax Project, Shihad, The Beths, Troy Kingi, Ladi6 i JessB to tylko niektóre z wielkich nazwisk kiwi, które zostały ogłoszone na Homegrown Festival 2022 w Wellington.

Dołączą do nich Cora, Sons of Zion, The Upbeats, Jane Wigmore, Sir Dave Dubin i Catchafire podczas parady na nabrzeżu 19 marca.

Shahad zagra na nowej scenie rockowej z Devilskin i Villainy. Na scenie pop/hip-hop lab zagrają JessB, SACHI, Mitch James and the Kings, a także basisty czasu lokalnego Aacacia i Lady Shaka.

Popularny teatr elektroniczny będzie miał makijaż i dramatycznie powiększy swój rozmiar, a The Upbeats i artyści tacy jak Australijczyk Lee Matthews, Quix i Flowidus zagrają w nowym formacie.

Sir Dave Dubin zagra na miejskiej scenie z Jane Wigmore i aktorem reggae i funk, Masaya Raglana.

Przeczytaj cały artykuł na temat reklamy Tutaj.

The Drax Project zagra swój pierwszy duży tytuł na Homegrown Festival w Wellington w 2022 roku.

dostarczony

The Drax Project zagra swój pierwszy duży tytuł na Homegrown Festival w Wellington w 2022 roku.

pogoda

Zachmurzenie spotka rannych ptaszków, a po południu i wieczorem pojawi się kilka opadów, zwłaszcza w dolinie Hutt. Stolica może dziś spodziewać się wysokiego poziomu 17°C.

stron Stanowisko Dominium…

Covid poziom 2 frustracja z powodu status quo

Frustracja rośnie po tym, jak nowa „mapa drogowa” Covid-19 uderzyła w hamulce w dużych aglomeracjach dystryktów poziomu alarmowego 2, dopóki nie wzrosną wskaźniki szczepień.

Jednak niektóre z większych obiektów hotelarskich twierdzą, że podniesienie pułapu dla 100 klientów jest co najmniej krokiem we właściwym kierunku.

Trzyetapowy plan został ogłoszony przez premier Jacindę Ardern w poniedziałek w ramach rządowej „mapy drogowej” stopniowego zmniejszania ograniczeń w blokadzie w Auckland.

Ardern opisał długi ogon Covid-19 jako „pazury”, które „bardzo trudno było wstrząsnąć” i powiedział, że ostatnie przypadki w Waikato i kierowcy ciężarówki z Auckland, który jechał do Palmerston North, gdy był zaraźliwy, wykazały potrzebę pozostania w Nowej Zelandii na poziomie 2 .

Dyrektor generalny Hudson, Dan Booth, mówi, że zdjęcie ograniczenia 100 osób w obiektach hotelarskich to krok we właściwym kierunku.

Ross Giblin/Personel

Dyrektor generalny Hudson, Dan Booth, mówi, że zdjęcie ograniczenia 100 osób w obiektach hotelarskich to krok we właściwym kierunku.

Jedyną zmianą ostrzeżenia o regule poziomu 2 było usunięcie limitu 100 osób w miejscach hotelarskich od środy, chociaż klienci nadal musieli siedzieć i być oddzieleni od odległości.

Dan Booth, dyrektor generalny obiektu Wellington The Hudson, uważa, że ​​mapa drogowa to „krok we właściwym kierunku”.

„To nie zrobi wielkiej różnicy, ale trochę pomoże. To światło na końcu tunelu.”

Zwiększenie maksymalnego limitu klientów z 50 do 100 we wrześniu pomogło, ale ograniczenia nadal wpływają na firmy, które zazwyczaj mogą obsługiwać do 200 klientów w pracowity piątkowy wieczór.

„W tej chwili wykonujemy taką samą ilość pracy, ale uzyskujemy dwie trzecie przychodów”.

Przeczytaj całą historię Tutaj.

Do North Wanao mamy to

Opinia: Kia Kaha. Często jest to używane jako odpowiedź Aotearoa na „Myśli i modlitwy”. Piękna fraza wybrana jako sposób na deklarację niedoli innych.

Obecnie mieszkańcy północy kraju – zwłaszcza Auckland i Wanao – potrzebują czegoś więcej niż tylko symboliki. Potrzebują naszego zrozumienia i współczucia.

Blokada wpływa na relacje, zdrowie psychiczne, fizyczne i ogólną motywację. Wiemy to wszystko. Ale długoterminowe przestoje to coś innego.

Gdy Auckland wchodzi w ósmy tydzień blokady, reszta z nas może łatwo zapomnieć, jak to jest.

Przeczytaj cały artykuł z opinią z Placówka Dominium Starsza pisarka Laura Walters Tutaj.

Fotograf Anne Noble współpracuje z ekspertami i twórcami słów, aby odkryć piękno pszczół w nowej książce

Przez jakiś czas Anne Noble miała lodówkę pełną martwych pszczół.

Z niewielką pomocą swojego niechętnego męża, fotografka wyrywała im skrzydła jedno po drugim, aż miała mały kopiec i trochę inspiracji.

Pszczoły pochodziły z kolonii, która upadła z powodu komercyjnego oprysku, i zostały przekazane im przez rolnika, który był ich właścicielem.

Fotograf Anne Noble mówi, że pszczoły są wspaniałym wskaźnikiem na widocznym końcu niewidzialnego świata, który ranimy.

dostarczony

Fotograf Anne Noble mówi, że pszczoły są wspaniałym wskaźnikiem na widocznym końcu niewidzialnego świata, który ranimy.

Oczywiście wszystko w imię sztuki. nowa księga noblowska, Conversati: W towarzystwie pszczół Swoje oszałamiające zdjęcia przeciwstawia problemom Upadek ekosystemu i zmiana klimatu w nowo zamówionej serii artykułówI Najważniejszym owadem jest pszczoła europejska.

Noble hoduje pszczoły od 2010 r. „Dla każdego, kto zostaje pszczelarzem, jest to najbardziej niesamowita podróż, aby je poznać. Ula to cudownie złożony system do życia”.

Przeczytaj całą historię Kate Greene Tutaj.

Artystka z Lower Hutt, Emily Benefield, tworzy nową sztukę ze starych stron

Emily Benefield, bibliotekarka pracująca w niepełnym wymiarze godzin, zawsze szuka odpowiednich zdjęć i tytułów, które można by wyciąć i włączyć do swoich zebranych dzieł sztuki, ale mówi, że „czasami” ma tendencję do wchodzenia z nożyczkami do ekwipunku biblioteki.

„Na szczęście w pracy nie znajduję wielu rzeczy, które chciałbym zniszczyć, więc nie mam pokusy, aby usuwać książki z systemu do własnych celów” – śmieje się Benefield.

Emily Benefield lubi wycinać książki dla sztuki.  Za chwilę pokaże swoją pracę.

dostarczony

Emily Benefield lubi wycinać książki dla sztuki. Za chwilę pokaże swoją pracę.

Artystka z Lower Hut czerpie wiele swoich obrazów z starych magazynów i książek dla dzieci od lat 30. do 60. i z radością żongluje surowymi, odpowiednimi postaciami i scenami z lekceważącym dotykiem.

„Bardzo podoba mi się styl ilustracji w stylu vintage, a także nasycenie koloru w typografii. W magazynach jest też kilka naprawdę zabawnych tytułów”. powiedział Benfield.

Przeczytaj całą historię Billa Hickmana Tutaj.

READ  Nowa Zelandia Bond Girl: Słynny portret kiwi fotografa Jamesa Bonda

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top