Williamson zdobywa półwiecze, a Nowa Zelandia goni gigantyczną sumę

Kane Williamson nie okazywał oznak dyskomfortu w kolanie, gdy Nowa Zelandia rozgrzewała się przed Pucharem Świata w Krykiecie, pokonując miażdżące zwycięstwo pięcioma bramkami nad Pakistanem w nocnym meczu towarzyskim z dużą liczbą punktów.

Williamson trafił 54 z 50 piłek w udanym gonitwie Nowej Zelandii 346-5, ale kapitan Nowej Zelandii opuści mecz otwarcia Pucharu Świata przeciwko Anglii w przyszły czwartek, ponieważ będzie kontynuował rehabilitację po operacji kolana.

Daryl Mitchell (59) i Mark Chapman (65 bez przerwy) mieli pół wieku, ale to Rasheen Ravindra dręczył pakistańskich meloników po tym, jak niespodziewanie awansował na otwierającego po furtce zaprojektowanej specjalnie dla odbijających.

Leworęczny Ravindra trafił 97 z 72 piłek, 16 czwórek i 6 piłek w ataku pakistańskiej drugiej linii, w którym odpoczywał czołowy szybki melonik Shaheen Afridi i rotator nogami Shadab Khan.

Ravindra i Williamson wspólnie zdobyli 179 runów przy drugiej bramce po tym, jak Devon Conway został złapany w połowie boiska po pierwszej piłce, którą otrzymał od Hasana Alego, który po ponad roku wraca do pakistańskiej drużyny ODI.

Williamson przeszedł na emeryturę wkrótce po ukończeniu swojego półwiecza, które obejmowało osiem granic, ale Mitchell i Chapman nadal strzelali gole w szybkim tempie, gdy Nowa Zelandia wyeliminowała cel po sześciu overach.

„Wspaniale jest otrzymać kilka trafień środkiem, co jest naprawdę miłe” – powiedział Williamson. „Pięć miesięcy temu tak nie było. Miałem szczęście, że wyzdrowiałem i dobrze było zostać włączonym do zespołu… Wszystko poszło dobrze i dobrze jest na tym budować”.

Oczekuje się, że Williamson, który nie grał, wejdzie na boisko i będzie odbijał piłkę w nadchodzącym towarzyskim meczu z Republiką Południowej Afryki.

Williamson doznał kontuzji kolana podczas meczu otwarcia tegorocznej indyjskiej Premier League i przeszedł operację. Był z drużyną w Anglii podczas serii białych piłek, kontynuując rehabilitację przed Pucharem Świata.

READ  Wellington Phoenix przyznał dwa rzuty karne w przegranym 5:0 meczu z marynarzami z Central Coast Mariners

Wcześniej Mohammad Rizwan strzelił 103 gole, a kapitan Babar Azam trafił 80 z 84 piłek, a Pakistan osiągnął wynik 345-5, gdy mecz został na krótko przerwany przez deszcz.

Rizwan i Babar dzielili 114 runów po tym, jak otwierający Imamul Haq i Abdullah Shafiq nie byli w stanie odnieść zwycięstwa i zostali wcześniej zwolnieni. Leworęczny odbijający Saud Shakeel zajął środkową pozycję, zdobywając 75 z 53 piłek, podczas gdy Pakistan w końcówce dobrze przyspieszył i wykonał 107 obiegów w ostatnich 10 overach.

W Guwahati Tanzid Hassan (84) z Bangladeszu, zastępca kapitana Mehidi Hasan Miraz (67 bez przerwy) i Liton Das (61) strzelili pół wieku w przekonującym zwycięstwie siedmioma bramkami nad Sri Lanką.

Bangladesz osiągnął bilans 264-3 w 42 overach, pokonując w przekonującym pościgu młodego spinnera ze Sri Lanki, Donitha Willalage’a (1-57).

Wcześniej pierwszoklasiści ze Sri Lanki, Pathum Nissanka (68) i Dhananjaya de Silva (55), strzelili pół wieku, zanim zespół odpadł, zdobywając 263 punkty w 49,1 overach. Gracze Mehdi Hassan (3-36) i Miraz (1-32) przygotowywali się do mega wydarzenia w imponujących wynikach.

W Thiruvananthapuram towarzyski mecz Republiki Południowej Afryki z Afganistanem został przerwany z powodu ulewnego deszczu.

Obie drużyny pozostały w swoich hotelach, zanim sędziowie odwołali mecz z powodu ciągłego deszczu i mokrego boiska.

W poniedziałek Republika Południowej Afryki rozegra kolejny mecz towarzyski z Nową Zelandią, a we wtorek Afganistan zmierzy się ze Sri Lanką. Mistrzostwa Świata rozpoczną się w czwartek w Ahmadabadzie meczem otwarcia pomiędzy Nową Zelandią a Anglią.