Wycieczka po Bathurst S5000 odwołana z powodu przeglądu bezpieczeństwa

Wycieczka po Bathurst S5000 odwołana z powodu przeglądu bezpieczeństwa

S5000 w alei serwisowej w Bathurst

Trasa S5000 Tasman Series w Supercheap Auto Bathurst International została odwołana z powodu zawieszenia „przeglądu zarządzania ryzykiem”.

Mount Panorama miał być gospodarzem drugiej rundy trzyrundowej serii Tasman, ale ta konkurencja została teraz zredukowana do Boost Mobile Gold Coast 600 i Valo Adelaide 500.

Zamiast tego, S5000 zaprezentują demo w Bathurst w listopadzie.

Klasa już raz ścigała się na torze, w Bathurst w zeszłym roku 1000, ale Z opóźnionym odcięciem jego mocy w celu spełnienia limitów udźwigu nałożonych przez FIA dla tego, co jest torem klasy 3..

W oświadczeniu z klasy czytamy po części: „S5000 zostanie teraz zaprezentowany na targach Supercheap Auto Bathurst International jako wyświetlacz o dużej szybkości, zastępując poprzednio ogłoszoną drugą rundę serii S5000 Tasman.

„Zmiana została wprowadzona w wyniku wniosku Motorsport Australia w ramach zrewidowanego przeglądu zarządzania ryzykiem w sporcie i zawodach w Mount Panorama.

Motorsport Australia zatwierdził S5000 do ścigania się na Mount Panorama w 2021 roku.

Samochody pracowały na poziomie mocy zredukowanym, aby pasował do FIA [sic] Wyznaczone wówczas i odpowiednie wymagania dotyczące stosunku mocy do masy dla licencji na obwód Mount Panorama.

„Od S5000 [sic] Po raz pierwszy w Mount Panorama, Motorsport Australia przeprowadza kolejny, szerszy przegląd zarządzania ryzykiem, który obejmuje warunki, w jakich klasa ścigała się w Bathurst w zeszłym roku.

„Przegląd nie zostanie ukończony na czas przed wydarzeniem Bathurst International 11 i 13 listopada, co wymagałoby od S5000 usunięcia trasy z kalendarza Tasman Series”.

Samochody będą jeździć bez ograniczeń na swoich pokazach przez trzy dni trwania imprezy.

Ogłoszenie pojawiło się po zeszłotygodniowym „otwartym teście” w The Bend, gdzie oprócz umożliwienia młodym kierowcom wypróbowania samochodów, wypróbowano szereg aktualizacji technicznych.

Włącznie z dotknij, aby przejśćPo sezonie ze stosunkowo niewielkim wyprzedzaniem.

READ  Chaos panuje w walce o spadek w Premier League

Jak na razie nie ogłoszono, czy system będzie oferowany samochodom z serii Tasman.

The Bathurst Tour to drugi S5000, który zostanie odwołany w tym roku, po tym Przystanek w Sandown we wrześniu został usunięty z Mistrzostw Australii Kierowców.

Dziesiątki samochodów zadebiutowały w czerwcu w finale nowego sezonu w Hidden Valley, ale i tak był to wzrost. Ośmiu wzięło udział w czwartej rundzie w Sydney Motorsport Park w maju.

Gold Coast 500 odbędzie się w Surfers Paradise w dniach 28-30 października, podczas gdy TCR Australia Supercheap Auto Series pozostaje głównym wydarzeniem w Supercheap Auto Bathurst International w listopadzie.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *