Wynik meczu Atletico Madryt-Barcelona: Ousmane Dembele prowadzi podopiecznych Xaviego, wyprzedzając o trzy punkty Real Madryt

Barcelona przegapiła Roberta Lewandowskiego w wygranym 1: 0 meczu z Atletico Madryt w niedzielę, ale kto potrzebuje gwiazdorskiego napastnika, kiedy trzyma obronę przeciwnika na dystans, tak jak ludzie Xaviego? Gdy Ousmane Dembele strzelił jedynego gola dla Barcelony po pięknej akcji zespołu w 22. minucie, goście poradzili sobie z każdym atakiem Atletico Madryt. Ansu Fati pozostawiał wiele do życzenia, jeśli chodzi o zastąpienie napastnika pod nieobecność Lewandowskiego, ale Barcelonie udało się stworzyć okazje do woli bez zawieszonego polskiego napastnika.

Atleti nie miało odpowiedzi na dryblingi Pedriego i Frenkiego de Jonga, którzy przejeżdżali przez środek boiska, zanim kopnęli piłkę szeroko, przygotowując atak. Jose Jimenez miał najlepszą okazję Atleti, uderzając głową w pierwszej połowie, ale nie zdobył gola. Obie drużyny zostały zredukowane do 10 osób, kiedy Stefan Savic i Ferran Torres zostali wyrzuceni z boiska w dogrywce za walkę.

Barcelona wykorzystała porażkę Realu Madryt z Villarreal w sobotę, aby zdobyć trzy punkty przewagi na szczycie La Liga, podczas gdy Atletico Madryt wciąż jest za granicą, szukając miejsc w Lidze Mistrzów.

CBS Sports ma nowy codzienny podcast o piłce nożnej, obejmujący wszystko, co musisz wiedzieć o tej pięknej grze. Koniecznie śledź House of Champions Aby relacjonować najważniejsze mecze, historie, najświeższe informacje z Fabrizio Romano i wszystko inne, co dzieje się w najpopularniejszym sporcie na świecie.

READ  Emma Raducano: Mistrzyni US Open wygrała swój pierwszy mecz od wygrania Wielkiego Szlema