Xbox Cloud Gaming wkrótce otrzyma obsługę myszy i klawiatury

Usługa gier Xbox Cloud firmy Microsoft, xCloud, jest kilka ulepszeń w najbliższej przyszłości. Firma zaczęła zachęcać programistów do dodawania obsługi myszy i klawiatury do większej liczby gier zgodnych z xCloud i zmniejszania opóźnień w usłudze, powiedział Microsoft podczas swojej kadencji. Dyskusja na temat transmisji gier na konsolę Xbox na xFest.

Obsługa myszy i klawiatury nie dotarła jeszcze do użytkowników komputerów xCloud. Ale Microsoft twierdzi, że programiści mogą teraz zacząć dodawać wsparcie dla swoich gier, w ten sposób funkcja będzie działać na Xbox Cloud Gaming, gdy tylko stanie się dostępna.

Xbox Cloud Gaming jest częścią Subskrypcje Xbox Game Pass UltimateUmożliwia graczom strumieniowe przesyłanie gier Xbox na urządzenia mobilne, komputery i niektóre telewizory. Chociaż nie każdy tytuł w bibliotece Game Pass jest zgodny z xCloud, na liście znajdują się dziesiątki tytułów, które gracze mogą przesyłać strumieniowo od firmy Microsoft i od deweloperów innych firm.

Microsoft poinformował również deweloperów o planach nowej firmy dotyczących zmniejszenia opóźnień w grach. Dzięki nowemu interfejsowi API widoku szczegółów firma Microsoft ogranicza niektóre wolniejsze i bardziej kłopotliwe transmisje. Ten nowy proces wykorzystuje bezpośrednie przechwytywanie strumienia gry zamiast wcześniejszego, bardziej złożonego procesu potoku renderowania firmy Microsoft.

Według Microsoftu, gdyby programiści wykorzystali tę metodę przesyłania strumieniowego na żywo, efektem końcowym może być zmniejszenie opóźnień do 72 milisekund. Minusem jest to, że technologia nie obsługuje jeszcze HDR, a obecnie ma maksymalną rozdzielczość 1440p i będzie działać w 720p na telefonach i 1080p na komputerach i przeglądarkach. Chociaż są to cięcia ze strumienia 4K starego procesu, kompromis w zakresie opóźnień nadal powinien być ogromną poprawą, a Microsoft twierdzi, że pracuje nad możliwą wyższą jakością w nowym systemie.

Większość z tych funkcji omawianych przez Microsoft podczas prezentacji Xbox Game Streaming na imprezie deweloperskiej xFest nie będzie dostępna od razu, ale te duże ulepszenia Xbox Cloud Gaming powinny być blisko.

READ  Wyniki ankiety tygodniowej: większość ludzi ma 256 GB pamięci w swoich telefonach

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top