Xenoblade 3 już mnie przekonuje

Noah patrzy na swój miecz z niedowierzaniem, że Xenoblade Chronicles 3 jeszcze nim nie wymachiwał.

zrzut ekranu: Nintendo

Nie mogę się doczekać kolejnej gry Monolith Soft, odkąd ostatnia gra zakończyła się w 2017 roku, choć nie bez moich uczciwych zastrzeżeń. Kroniki Xenoostrza 2 Był to zygzak JRPG z mieszanką systemów i bardzo asymetrycznym opowiadaniem historii. Chociaż uwielbiam serial, martwiłem się Kroniki Xenoostrza 3 Będzie tak samo. Jak dotąd tak nie jest. To odnosząca sukcesy gra na Nintendo Switch, która może się zawiesić z resztą biblioteki.

Pięć godzin później wydaje się, że jest to najbardziej bujna i zrównoważona gra w serii. Środowiska są rozległe, ale tętniące życiem. Walka ma wiele warstw do wypróbowania, ale żadna z nich nie wydaje się przesadzona ani arogancka. Twoje imprezowe menu jest pełne klasycznych stylów, które nie trafiają w stereotypy. A muzyka, odpowiedzialna za utrzymanie tempa przez długie, zgrzytliwe sekcje takiej gry, jest doskonała jak zawsze.

3 postacie Xenoblade toczą zaciekłą bitwę.

zrzut ekranu: Nintendo

Ze względu na dyskusje na temat Ksenoostrze 3Ogromny czas pracy I jak nadal zapewnia samouczek 10 godzin wMoim pierwszym zmartwieniem była szybkość. Jednak gra nie marnuje czasu na posuwanie się do przodu. Grasz jako Noah, członek narodu Kevis, który wraz ze swoimi towarzyszami toczy egzystencjalną walkę z rywalizującym narodem Agnus. Obie strony są związane „zegarami ognia” w gigantycznych mechanicznych bazach zwanych Ferronis, które mobilizują energię życiową od tych, którzy polegli w bitwie. Ludzie rodzą się niemowlętami i żyją tylko 10 lat lub mniej, jeśli nie odbiorą wystarczająco dużo żyć, aby nakarmić zegar. To trochę jak bitwa królewska przez Philipa K. kogut.

Sprawy zaczynają się od wielkiej bitwy, zanim szybko przeradzają się w intrygę z innego świata. Noah i jego załoga spotykają rywalizujących wojowników z wrogiego narodu podczas misji rozpoznawczej, by wpędzić obie strony w chaos po tym, jak tajemniczy starzec mówi im, że wszyscy są pionkami w większej fabule. Następna rzecz, którą wiesz, walczą cyborgi, postacie łączą się ze sobą, a głęboka sześcioznakowa drużyna trafia w twoje ręce, aby walczyć na swój sposób Ksenoostrze 3tajniki.

Ekran Chaotycznej Bitwy wyświetla chaotyczny interfejs użytkownika Xenoblade 3.

zrzut ekranu: Nintendo / Kotaku

Wszystko to dzieje się w ciągu pierwszych dwóch godzin. Spędziłem większość czasu przed i po walkach na polach, rzekach i przełęczach górskich. Pomimo swojego mocnego założenia i gadatliwej grupy, serce Ksenoostrze 3Klasyczna rozgrywka grindowa JRPG pozostaje. Wiele z nich można wykonać na autopilocie. Trudniejsze bitwy przeciwko nie-bossom są przywoływane specjalnymi liniami nad głowami wrogów, oznaczającymi ich dodatkową siłę, lepsze nagrody lub jedno i drugie. I w przeciwieństwie do in Ksenoostrze 2Po raz kolejny krajobraz jest obficie wypełniony materiałami kolekcjonerskimi, które możesz zebrać, przechodząc po nim. Nie zatrzymuj się już co pięć sekund, aby nacisnąć przycisk nakierowany, aby odkryć dodatkowe kawałki drewna lub grzybów.

Mówiąc bojowo, wciąż odblokowuję kilka podstawowych funkcji, ale dostosowywanie specjalnych ataków (zwanych „sztukami”) w bitwie i zmiana klas postaci odblokowuje się zbyt wcześnie. Łatwo zauważyć, jak te powiązane systemy, obejmujące pewien poziom mieszania i dopasowywania umiejętności aktywnych i pasywnych, mogą prowadzić do wielu satysfakcjonujących absurdów między bitwami bossów namiotowych. I chociaż początkowo obawiałem się, że posiadanie sześciu członków drużyny jednocześnie na ekranie sprawi, że walki będą niepotrzebnie chaotyczne, możliwość przełączania się między nimi w dowolnym momencie dodaje mile widziany poziom mikrozarządzania do Ksenoostrze 3 Które tak bardzo tęskniłem w poprzednich grach (UI pozostaje koszmarem).

Ciemność okrywa tajemniczych złoczyńców w grze Xenoblade 3.

zrzut ekranu: Nintendo

Moją jedyną prawdziwą naganą jest to, że ciężki samouczek jest czasami zbyt objaśniający i nie można go pominąć. Czy potrzebuję gry, która pomoże mi krok po kroku wyposażyć nowy element zbroi? nie. Podobnie, nie potrzebujesz postaci mówiących o różnych systemach gry, aby poczuć się niejasno częścią budowania świata science-fiction. Ludzie dołączają do zwłok i stają się cyborgami. Zmiany w magicznych strojach i młodzi chłopcy dzierżący gigantyczne miecze to najmniejsze moje zmartwienia.

Na szczęście nic z tego nie przeszkadza. Spędziłem ostatnie dwa dni naprawdę się tym ciesząc Ksenoostrze 3 Kiedy grałem i ciągle o tym myślałem, kiedy nie grałem. W dzisiejszych czasach rzadko mi się to zdarza. Zwłaszcza jeśli chodzi o JRPG. ale teraz, Ksenoostrze 3 Udało mi się połączyć kilka moich ulubionych elementów z poprzednich gier Monolith (Mix, kabałyA Swobodna walka) z tym, co działało dobrze u innych. Grupa walczących studentów chwali się, przesłuchuje i strzela do siebie nawzajem, próbując obalić moce, które są i podczas Ogranicz zamieszanie do minimum. pracowałem w Persona 5A Emblemat ognia: trzy domyA teraz to naprawdę działa dla mnie Ksenoostrze 3. Mam kilkadziesiąt godzin, zanim dowiem się, czy reszta gry będzie kontynuowana.

READ  Szczegóły nowej przyczepy Genshin Impact Shenhe

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top