YouTube kończy działanie obrazu w obrazie na iPhonie bez uruchamiania

Kto wie, jak długo wszyscy będziemy musieli czekać na obsługę funkcji Picture-in-Picture w aplikacji YouTube.

Jak wspomniałem 9do5GoogleYouTube oficjalnie zakończył testy obsługi obrazu w obrazie na iPhonie i iPadzie. Jest dostępna dla subskrybentów YouTube Premium jako funkcja beta od około roku, ale od tego weekendu nie jest już dostępna dla użytkowników aplikacji, którzy chcą ją włączyć.

Chociaż Google informował potencjalnych użytkowników, że „funkcja, którą wypróbowujesz, została przerwana”, wydaje się, że nadal działa dla subskrybentów YouTube Premium, którzy wcześniej włączyli tę funkcję, zanim Google ją zamknęło.

Jednak YouTube PiP nadal działa dla użytkowników iPhone’a i iPada, którzy wcześniej włączyli test. Nie zniknął na jednym iPadzie, na którym aktywnie korzystamy z PiP, podczas instalowania aplikacji YouTube na nowym iPhonie i logowania się na konto z włączoną usługą Premium.

Jednak zaawansowani użytkownicy, którzy nigdy tego nie próbowali, nie mają dziś PiP. YouTube musi jeszcze wprowadzić tę funkcję szeroko po 10 miesiącach.

Osobiście włączyłem funkcję obrazu w wersji demonstracyjnej jako subskrybent YouTube Premium kilka miesięcy temu i mogę potwierdzić, że funkcja nadal działa zgodnie z powyższym raportem.

Google już powiedział, że planuje oficjalnie wprowadzić obsługę obrazu w obrazie dla subskrybentów YouTube Premium jako funkcję. Planuje również udostępnić tę funkcję wszystkim użytkownikom YouTube, w wersji premium lub nie, w USA. Firma jeszcze nie powiedziała, kiedy ta aplikacja faktycznie się wydarzy.

YouTube ma trochę do nadrobienia. Obraz w obrazie szybko stał się oczekiwaną funkcją aplikacji wideo na iPhone’a i iPada, odkąd Apple wprowadził ją w iOS 14 dwa lata temu. Nawet aplikacja YouTube TV dodała obsługę tej funkcji pod koniec marca.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top