Zamiatanie kiwi na Mistrzostwach Świata ITU w Triathlonie w New Plymouth

Hayden Wilde wygrywa na własnym boisku, wygrywając wyścig International Triathlon Union w New Plymouth.  (zdjęcie pliku)

Aaron Gilyons/Photosport

Hayden Wilde wygrywa na własnym boisku, wygrywając wyścig International Triathlon Union w New Plymouth. (zdjęcie pliku)

Sport społeczny: Inni olimpijczycy z Nowej Zelandii, Hayden Wilde i Nicole van der Kaye, wygrywają triathlon ITU w New Plymouth.

Tłumy wokalne zebrały się w niedzielę na ulicach wokół plaży Ngāmotu, aby kibicować niektórym z największych nazwisk triathlonu z reprezentacją 42 krajów.

Wyścig był wydarzeniem otwierającym Mistrzostwa Świata i okazją do zdobycia punktów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Wilde, który zdobył brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w zeszłym roku, ukończył pływanie na 750 metrów w Port Taranaki, 20-kilometrowy rower i 5-kilometrowy sprint w 55 minut i 57 sekund.

25-latek wykazał się klasą i umiejętnościami, zwłaszcza na rowerze i bieganiu po wzniesionej i wymagającej trasie.

„Czuję się na szczycie świata. Wspaniale było robić to przed przyjaciółmi i rodziną” – powiedział po wyścigu.

„Rodzina odebrała mi to, że zdobyłem medal olimpijski, ale nigdy nie zdobyłem medalu mistrzostw świata ani medalu mistrzostw świata, więc dobrze jest zaznaczyć wszystkie cztery pola na wszystkich czterech poziomach”.

To był pierwszy raz, kiedy Nowozelandczyk wygrał zawody w New Plymouth, odkąd Bevan Docherty zdobył złoto w 2009 roku.

Olimpijka Nicole van der Kaye broni elitarnej imprezy kobiet.  (zdjęcie pliku)

Lisa Ptak/Rzeczy

Olimpijka Nicole van der Kaye broni elitarnej imprezy kobiet. (zdjęcie pliku)

W ekscytującym finiszu sprintu Nowozelandczyk Tyler Reed zajął drugie miejsce z czasem 56 minut i 32 sekund, wyprzedzając Portugalczyka Ricardo Batistę. Niewielu rozdzieliło dwóch triathlonistów, ponieważ oficjalne wyniki zakończyły duet w tym samym czasie.

READ  Arsenal po raz kolejny potknął się w wyścigu o tytuł Premier League po emocjonującym remisie z Southampton

Warunki pokazowe przywitały zawodniczki kobiet, ale Van der Kay pobiegła perfekcyjny sprint i zdobyła złoty medal w 1 godzinę 2 minuty 57 sekund.

Wśród nich znalazła się amerykańska złota medalistka olimpijska z 2016 roku, Gwen Jorgensen.

Van der Kae była silna we wszystkich trzech dyscyplinach, zdobywając złoto w swoich ostatnich wyścigach Pucharu Oceanii.

Powiedziała, że ​​wyścig był dla niej „bardzo wyjątkowy” po tym, jak pięć lat temu stanął na podium w Pucharze Świata.

„Wiedziałem, że to będzie trudny wyścig, a ja uwielbiam trudne wyścigi. Więc popchnąłem go trochę do przodu, aby każdy mógł trochę ucierpieć.”

Jego kolega z Nowej Zelandii, Ainsley Thorpe, zajął drugie miejsce z czasem jednej godziny, trzech minut i sześciu sekund, a Norweg Solvig Lofseth zajął trzecie miejsce.

Jorgensen zajął 14. miejsce.

Oprócz Pucharu Świata, Tri Taranaki Festival gościł mnóstwo wyścigów wcześniej w ciągu dnia dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności.

W Narodowych Mistrzostwach Nowej Zelandii w biegach wzięli udział sportowcy z całego kraju. Amara Rae z Palmerston North była pierwszą kobietą w domu, podczas gdy William Taylor wygrał wyścig mężczyzn o nieco ponad minutę.

– Ta zawartość została już do Ciebie dostarczona Wiadomości sportowe Taranaki.