Zarządzaj pamięcią smartfona w inteligentny sposób

Kiedy masz smartfon z tylko 32 lub 64 GB pamięci, musisz bardzo uważać na wszystko, co przechowujesz na urządzeniu, w przeciwnym razie szybko zabraknie miejsca. Nawet 128 GB może być ciasne, szczególnie dla Miłośnicy gier wideo lub początkujących twórców wideo. W każdym razie od czasu do czasu konieczne jest czyszczenie, aby zwolnić miejsce na smartfonie.

Aby sprawdzić, czy nadal masz miejsce na przechowywanie nowych zdjęć lub instalowanie innych aplikacji na urządzeniu, przejdź do sekcji Pamięć na urządzeniu. inteligentny telefon ustawienia. Jeśli zapełni się w trzech czwartych, czas podjąć działania, zanim się zapełni i utrudni robienie nowych zdjęć lub instalowanie aplikacji.

Trzymaj się dobrych nawyków

Najlepszym sposobem na zwolnienie miejsca w smartfonie jest pozbycie się największych plików, zwłaszcza zdjęć, filmów i muzyki dołączonych do urządzenia. Istnieją dwa rozwiązania: przenieś te pliki na komputer, łącząc dwa urządzenia; Lub przenieś go do chmury za pośrednictwem usługi przechowywania online. Wreszcie, lepiej używać muzyki usługa transmisji Aby słuchać ulubionych wykonawców zamiast przechowywać w telefonie tysiące plików MP3.

Należy również wyczyścić pamięć podręczną, a nawet dane przechowywane przez wiele aplikacji, z godnym uwagi wyjątkiem gier, ponieważ może to spowodować usunięcie całej historii i danych dotyczących wydajności. Sieci społecznościowe i wiadomości są szczególnie zasobożerne. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień swojego smartfona, a następnie w sekcji Aplikacje wybierz jedną po drugiej aplikacje, które chcesz uprościć. To zmusi Cię do ponownego zalogowania się do każdej usługi, ale zapewni Ci dodatkową przestrzeń dyskową.

Na koniec powinieneś oczywiście usunąć wszystkie aplikacje, których już nie używasz, i zagłębić się w pobierane pliki, aby sprawdzić, czy są tam również pliki, które możesz usunąć. A jeśli to nie wystarczy, upewnij się, że Twój smartfon ma wbudowane narzędzia do wykonania pracy.

READ  Problem ze standardowym inteligentnym domem został ponownie opóźniony, aby umożliwić „poprawienie”

Spójrz na ustawienia swojego smartfona

Każdy system operacyjny ma własne narzędzia do zarządzania pamięcią masową. W systemie Android przejdź do Ustawienia, a następnie Pamięć, gdzie będziesz mógł zwolnić miejsce, usuwając niechciane pliki (głównie pamięć podręczną systemu i aplikacji), a także dane aplikacji lub duplikaty plików. Możliwe jest również usunięcie wszystkich lub niektórych zdjęć, filmów i różnych dużych plików ze smartfona. Upewnij się, że robisz kopie w innym miejscu, jeśli nie chcesz ich na zawsze stracić.

W systemie iOS przejdź do zakładki Ogólne, a następnie do iPhone Storage. Tam Apple sugeruje przechowywanie różnych zdjęć i danych bezpośrednio w plikach iCloud. Podobnie jak w Androidzie, możesz wybrać wybrane aplikacje i usunąć wszystkie powiązane dane, aby zwolnić pamięć smartfona.

Ten artykuł został opublikowany przez AFP Relaxnews

(Zdjęcie za pośrednictwem Oatawy / Obrazy Getty)

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *