Zespri w stanie najwyższej gotowości, gdy Chiny znajdują Covid-19 w próbce owoców

Praca

Sprzedawca owoców kiwi, Zespri, uruchomił plany zarządzania kryzysowego po tym, jak próbka jej owoców uzyskała pozytywny wynik na obecność Covid-19 w rutynowych testach przeprowadzonych przez chińskich urzędników.

Chiny są obok Japonii największym światowym rynkiem źródłowym o wartości 3 miliardów dolarów. Największy rynek chiński zwrócił 914 milionów dolarów w 21. roku podatkowym zarówno za uprawiane w Nowej Zelandii, jak i za granicą owoce noszące markę Zespri.

Oświadczenie Zespri w odpowiedzi na zapytania Herald mówiło, że wyniki testów dla wszystkich badanych owoców od tego czasu są negatywne.

Zespri powiedział, że niedawno dowiedział się, że Chiński Urząd Nadzoru Rynku i CDC w Yaohai District, Hefei City, prowincja Anhui, przeprowadziły rutynowy test na obecność wirusa COVID-19 w owocach na rynku hurtowym i „próbka owocu kiwi dała wynik pozytywny ”.

„Traktujemy tę sprawę poważnie, szybko wdrażając nasze plany zarządzania kryzysowego i współpracując z odpowiednimi agencjami rządowymi w celu śledzenia wysyłki produktów”.

Zesbury powiedział, że nowozelandzki przemysł kiwi przestrzega najwyższych standardów bezpieczeństwa przemysłowego i jak dotąd nie zgłoszono żadnych przypadków COVID-19 w sadach ani magazynach.

„Zakażony owoc został zapakowany z Bay of Plenty w maju, zanim został wysłany z Tauranga 16 sierpnia. Nie zgłoszono żadnej transmisji ze społeczności na tym obszarze.

„Owoc został przetestowany pod kątem Covid-19 po przybyciu do Chin przez chińskie służby celne i Zespri, a także zdezynfekowany zgodnie ze standardowymi chińskimi protokołami celnymi.

„Od początku epidemii koronawirusa pracowaliśmy ściśle zgodnie z wymogami odpowiednich krajowych organów regulacyjnych i współpracowaliśmy ze wszystkimi programami zapobiegania i eliminacji epidemii w celu dystrybucji importowanych owoców i rynków, aby zapewnić, że tylko najświeższe, najbezpieczniejsze i -jakościowy kiwi Zesperian trafia do naszych konsumentów.”

Herold rozumie, że próbka zesberry była niewielka.

READ  Ford Maverick jest w rzeczywistości znacznie mniejszy niż Ranger

Test był częścią rutynowej kontroli importowanych owoców.

Źródła Herald powiedziały, że chińscy regulatorzy przeprowadzili znaczną ilość testów na owocach, ludziach i budynkach w związku z taryfą – wszystkie negatywne.

Źródła podają, że Hefei miał przypadki COVID w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

The Herald został poinformowany, że lokalny dystrybutor Zespri zajmuje się również owocami z Wietnamu i Tajlandii, które miały w przeszłości problemy z testowaniem Covid.

Istnieje również możliwość wystąpienia problemu z testem technicznym.

Koronawirus choroba

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top